Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nektek milyen a kapcsolatotok...

Nektek milyen a kapcsolatotok a családtagjaitokkal?

Figyelt kérdés
A szüleim elváltak, édesapámnak új családja van(3 féltestvérem született). Nem vagyunk rossz viszonyban,nem bántjuk egymást,de jónak sem nevezném a kapcsolatot. Egyszerűen nem tudunk egymással beszélgetni, teljesen más az érdeklődési körünk, világnézetünk stb. Így a napi történéseken kívül gyakorlatilag nincs téma. Megkérdezzük ki hogy van,de ennyi. Minden találkozó egy szenvedés nekem és a bátyámnak,mert hiába próbálunk feléjük nyitni semmi reakció. Kb. úgy néz ki,ha náluk vagyunk, hogy ők számítógépeznek, apa alszik, vagy tvzik, a gyerekekhez nem lehet hozzászólni,mert ők is gépeznek, vagy a maguk dolgával törődnek. Ők kiskamaszok, mi már huszonévesek vagyunk,megértem, hogy ők nem kiváncsiak a mi életünkre,mi hiába érdeklődünk a sulival, eddzésekkel kapcsolatban,mindenről kérdezünk,amit tudjuk, hogy szeretnek,de 2-3 szavas válaszokon kívül mást nem kapunk. Általában mi keressük őket, ők elég ritkán. Ha esetleg mi egy ideig nem jelentkezünk, utána megy a szemrehányás, hogy miért nem keressük őket,és hogy miért nem törődünk a testvérekkel,biztos nem szeretjük őket. Én szeretném, ha mély, szeretetteljes kapcsolat lenne köztünk,de egyszerűen nem megy,emiatt nagyon csalódott vagyok olyan nehéz ezt elfogadni.:( Más is van ilyen helyzetben?Bocsánat,ha kissé zavarosan írtam.:S

2015. júl. 11. 21:13
 1/6 anonim ***** válasza:
Örülj neki, hogy békésen szakadt meg a kapcsolatotok. Habár nem jó érzés, hogy a saját apád nem törődik veled, de még mindig jobb annál, mintha érzelmileg élősködne rajtad és folyton attól érezné jobban magát, hogy megaláz, hogy legyen valaki, aki még nála is bénább. Én csak irigyelni tudlak, még annak ellenére is, hogy biztos rossz lehet neked.
2015. júl. 11. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ja, és tanács. Velem is ugyanígy viselkedtek a nagyszüleim, de egyszer elegem lett és többet nem látogattam meg őket. Ma már ha nagy ritkán felmegyek, érdekes módon foglalkoznak velem.
2015. júl. 11. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Néha azt érzem, hogy az szinte jobb lenne,mert akkor lenne okom és erőm is megszakítani a kapcsolatot. De így állandóan magamat hibáztatom, hogy biztos én nem csinálok valamit jól, nem vagyok elég nyitott, rossz a természetem stb. De ezt csak addig gondolom így persze,amig nem látok olyan családot,mint a tied,amit te irtál. Egy közeli barátommal ez a helyzet,szegény totál ki van miatta és depressziós. Úgyhogy nagyon sajnállak téged is,remélem javul majd a helyzet.:)
2015. júl. 11. 22:04
 4/6 anonim ***** válasza:

Ha nem megy, nem kell erőltetni. Nem éltek együtt, semmi sem indokolja, hogy összejárós haverságban kelljen lennetek.

Apukátokat látogassátok, és ennyi.

2015. júl. 11. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
1 vagyok. Köszi, én is ebben reménykedek:) Ez a helyzet azért is olyan nehéz, mert hiába akarok tőle megszabadulni, egyszerűen nem tudok, mert nem enged el, emellett magasrol letojja az érzéseim. Mindig is ilyen volt. A te esetedben pedig csak annyi van, hogy nem keresed és kész. Van időd magadban feldolgozni ezt az egészet, mert ugye ehhez idő kell és utána túllépsz rajta. Sajnos az én esetem nem ilyen egyszerű. Én már rég túlléptem rajta, ha elköltözne, el is felejteném, hogy van apám, de nincs lehetőségem egyelőre tőle megszabadulni és ez így nagyon sz.r.
2015. júl. 11. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Beszélj édesapáddal! Mondd el neki, hogy érzel, és hogy mennyire szeretnéd, ha megváltozna a helyzet, mert te egy igazi köteléket szeretnél kialakítani az új családjával. Ha elhárítja a közeledésedet, akkor felesleges erőlteteni, úgysem fog menni... Esetleg még az új párjával beszélhetnél, habár nem tudom, vele milyen a viszonyod... Vagy mindkettőjükkel egyszerre, hátha úgy többre mész. Ha tényleg fontos neked, hogy jóban legyetek, tégy egy próbát, de ha az sem segít, akkor nincs mit tenni.
2015. júl. 26. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!