Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Én gondolkodom hogy együtt...

Én gondolkodom hogy együtt maradjak e a párommal vagy inkább a bajba jutott testvéremet (meghalt a párja, meg terhes) segítsen! Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Beszéltem párommal hogy segítsünk pénzzel de ő hallani sem akar rola mondván most vettünk lakást és nekünk is kell, stb. !A beszélgetésből nagy veszekedés lett.Addig jutottunk hogy leraktam az asztalra az eljegyzési gyűrűt és mondtam költözöm!Ő földhöz vágta a gyűrűmet!Menjek vagy maradjak!???
2008. szept. 3. 23:37
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Húú hát ez elég nehéz lehet neked :-( A párod igenis rosszul áll a dolgokhoz, bár ha nektek sincs felesleges pénzetek most, akkor őt is meg lehet érteni. Szerintem amint lehiggad, ő is rájön, hogy most van a legkevesebb szükség a veszekedésre. Adj neki egy kis időt, addig menj el otthonról. Legyél a testvéreddel, most neki is nagy támogatásra van szüksége. A párodnak pedig meg fog jönni az esze, és ha szeret, akkor nem fog elengedni. Azalatt a pár nap alatt, amíg távol vagy, ő is át tudja gondolni, hogy mi legyen.
2008. szept. 3. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Komolyan amikor ilyen veszekedés van én ugy érzem mintha nem szeretném már!
2008. szept. 3. 23:51
 3/10 anonim válasza:
100%
Első a család!!!!Férfi van rengeteg!A Férfi bármikor elhagyhat, de a tesód mindig melletted marad....
2008. szept. 4. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
100%
Szerintem,ne donts tul elhamarkodottan,de ha ugy erzed ,hogy nem szereted akkor nincs ertelme vele maradnod. Segits a testverednek,nagyon nehez dolgokon megy kersztul.
2008. szept. 4. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Való igaz,hogy bizonyos helyzetekben lehet igazán megismerni a másikat.Még egy ismeretlennek is segítünk ha bajba, mert átérezzük a problémáját.Neked a testvéredről van szó akinek most minden segítségre szüksége van főleg,hogy babát vár!!
2008. szept. 4. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez nehéz dilemma. szerintem mindig a család az első. A testvéred most nehéz helyzetben van. Ezt a párodnak is meg kell értenie. Ne hagyd magad. Nem kell elhagyni a párod, de állj a sarkadra. Ha ezek után nem marad melletted, akkor vele van a baj. Mi lenne, ha az ő testvéréről lenne szó. Nálunk a sogornőm került hasonló helyzetbe (ő már megszült, kisbabával maradt egyedül). Én akadtam volna ki, ha a férjem nem áll mellé.

Lehet, hogy idő kell míg feldolgozza és mérlegeli a dolgokat.

2008. szept. 4. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Hat nalam ez nem lenne kerdes, en tuti a tesomat valasztanam. Meg mi az, hogy valasztani kell egyaltalan? Szerencsetlennek meghalt a parja es raadasul terhes is, nyilvan kell neki sok segitseg most, foleg erzelmileg, de persze anyagilag is. Hogy mereszel a kedves volegenyed ezen felhaborodni??? Szerintem nem normalis, ne haragudj. Semmi megertes nincsen benne???? Mit var, hogy majd a sajat testveredet terhesen magara hagyod, foleg hogy meghalt a baba apukaja???? Ha ezt elvarja toled, akkor tenyleg nem erdemes vele maradni. Ez felhaborito.
2008. szept. 4. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
En voltam az elozo. Meg annyit hozzafuznek, hogy mondd meg a kedves parodnak, hogy o vajon mit szolna, ha forditott szituacioban, ne adj Isten o meghalt volna, akkor a testvered parja valaszut ele allitana a testveredet, hogy vagy segit neked terhesen, ozvegyen, vagy pedig ot valasztja es neked nem segithet. Mondd el neki, hogy kepzelje bele magat a szituba, biztos vagyok benne hogy rosszul esne neki!
2008. szept. 4. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
37%
Öreg hiba a gyűrűlevétel.Nyilván a nincsből nem lehet vagánykodni.Te is ha előszőr gondolkodsz utána gavallérkodsz elöször elmész a testvéredhez és segítesz ahogyan tudsz.Aztán a gazdasági jotékonykodás meg utána jöhet, közösen megbeszélve.Van egy szituáció neked van egy álláspontod a párodé meg más akkor ezt meg kell beszélni, nem pattogni hogy nem ugyanazon a véleményen van.50-50% az ő véleménye meg a tied, a te testvéred, segítsd te a te részedből a közös kassza nélkül.Nem olyan ma már a világ hogy az ember dobálozzon.Nyilván valamiféle segítség nemártana, ha más nem akkor a testvéri szeretet hogy mellette vagy.Inkább menj a tesodhoz és ne otthon vitatkozz.Majd a párod is megbékél, csak gondolom valami hitel is lehet még a háttérben ami miatt meg ő aggodik.Idővel majd minden el lesz rendezve, de most szerintem senkinek nincs arra szüksége hogy ezen vitatkozzatok.
2008. szept. 6. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is nagyon fontosak a családi kapcsolatok. Kire számíthatsz, ha nem a saját "véredre"? Ha még te sem segítesz szegénynek, ki marad neki? De fontos azért a párod is. Próbáld meg megbékíteni... Lehet, hogy csak hirtelen indulatból dobta el a gyűrűd, mert végig sem gondolta, hogy ez az egész nagyon fontos neked... Biztos szeret... És ha szert, meg fog érteni.
2008. szept. 10. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!