Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ez tényleg túl nagy kérés, és...

Ez tényleg túl nagy kérés, és nem vagyok tekintettel másokra?

Figyelt kérdés

10 hetes terhes vagyok.

A páromnak van egy óvodás kislánya, akit minden reggel ő visz oviba már a kezdetektől.

Eddig sem működött túl jól ez a rendszer, mert a párom rendszerint hulla fáradt az állandó hajnali keléstől. A kislány anyukája 500 méterre lakik az ovitól, mi meg 30 percnyire kocsival, anyuka mégsem hajlandó sosem elvinni a lányát az óvodába.

Én ezt meguntam, és megkértem a páromat, hogy beszéljen az exnejével, és próbálják megoldani, hogy hetente 2szer, de inkább 3szor vigye már el anyuka a gyereket reggelente. Mert ez így nem állapot, és ha megszületik a kicsi, nyilván még rosszabb lesz a helyzet, egy ordító csecsemő mellett még kevesebbet fog tudni aludni a párom. És én márpedig nem szeretném, hogy ingerült legyen velem és a gyerekemmel, amiért nem bírja rendesen kialudni magát. Most is ez van, sokszor feszült a fáradtság miatt.

Szóval beszélt is az exével, mire a nő teljesen kiakadt, hogy mi milyen szemetek vagyunk, és nem vagyunk tekintettel rá, és szégyelljük magunkat, stb.

Szerintem viszont pont ő az, aki pofátlanul kihasználja a páromat és ő az, aki túlságosan sokat vár el.

Kinek van igaza? Mit gondoltok, hogy lehetne ezt normálisan megoldani?



2014. szept. 3. 09:27
1 2 3 4 5
 1/50 anonim ***** válasza:
72%
Elég egyoldalú a történet, nem tudni miért döntöttek úgy a szülő annak idején, hogy ez legyen a rendszer, így eldönteni se lehet, hogy kinek van igaza.
2014. szept. 3. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/50 A kérdező kommentje:

Állítólag egyszerűen így alakult ki a rendszer, illetve a párom szerint anyukának egyszerűen nincs kedve reggelente a gyerekkel küzdeni.

Én nem tudom, nem is akarok ebbe a dologba ennél jobban belefolyni, de szerintem ez így semmiképpen sem állapot.

2014. szept. 3. 09:31
 3/50 anonim ***** válasza:
41%

Az édesapának minden a gyermekével eltöltött perc egy olyan fáradságos befektetés, ami sokszorosan térül meg. Kivétel akkor ha olyan nő a második asszony, aki azt hiszi, hogy ha ő szül, majd idővel szépen letudja épiteni az első gyereket.


Hányinger.

2014. szept. 3. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/50 anonim ***** válasza:
74%

Lehet a gyerek is igényli, hogy találkozzon reggelente az apukájával, hisz még nagyon kicsi...

Bevállaltál egy gyerekes férfit...ez van...gondolj arra, ha nálatok valami rosszul alakul, remélhetőleg a Te gyerekeddel is fog foglalkozni, hiába él esetleg már mással...

2014. szept. 3. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/50 anonim ***** válasza:
76%
Én mindihg is csak becsülni tudtam azt a férfit, aki egy hárpia miatt nem épiti le a gyerekét és még ha hulla fáradt akkor is azért a pár percért mindent megtesz. Mert az ovis évek elmúlnak, és egy apa-lánya kapcsolat ami felépült az egyik legszebb kapcsolat a világon.
2014. szept. 3. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/50 A kérdező kommentje:

Nem az a bajom, hogy foglalkozik a gyerekével. Hanem az, hogy este kilenckor leragad a szeme a fáradtságtól, pedig az ovi még csak pár napja kezdődött.

És így terhesen elég nehezen viselem, ha ingerülten beszél velem csak azért, mert nem tudja kipihenni magát.

Ha majd megszületik a pici, és egész éjjel ordít, akkor ez a mostani helyzet még rosszabb lesz, és azt nem akarom.

Aki meg azzal jön, hogy én le akarom építeni az első gyereket, az egy idióta. De mindkét gyerek ugyanannyira fontos, az első sem fontosabb a másodiknál, ahogy fordítva sem. És nem szeretném, ha az első miatt, illetve az ő élhetetlen anyja miatt nálunk borulna a családi béke.

2014. szept. 3. 09:38
 7/50 anonim ***** válasza:
39%

"a párom rendszerint hulla fáradt az állandó hajnali keléstől"

Jót röhögtem. 30 percről van szó és egy kisgyerekről.

Avagy nem azért hulla fáradt, mert egy fárasztó, telhetetlen hiéna elviszi az erejét?

2014. szept. 3. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/50 anonim ***** válasza:
75%
Ha ennyire fárasztó számára 30 perccel korábban kelni, akkor feküdjön le korábban.
2014. szept. 3. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/50 A kérdező kommentje:

Negyed hatkor kel, egy óra alatt szedi össze magát. Negyed hétkor indul, kb háromnegyedre ér oda a gyerekért. Akkor még meg kell reggeliztetni, felöltöztetni, ami nagyjából 45 perc, és fél 8 körül indulnak az oviba.

Ha nincs ovi, akkor viszont ráér fél 8-8 körül felkelni, és 10 körül bemenni melóba. Két-két és fél óra plusz alvás szerintem nagyon nem mindegy.

2014. szept. 3. 09:43
 10/50 anonim ***** válasza:
65%

Kérdező, ha én veszek egy használt autót, akkor nem fogok nyafogni fél év múlva, hogy már benne van 120.000 km, meg ékszíjat kell cserélni, meg a bal hátsója törött volt, meg hát az aksi sem pöpec már. Megnéztem, nekem így is kellett, megvettem.

Érthető a dolog?

2014. szept. 3. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!