Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyukámat zavarja, hogy túl...

Anyukámat zavarja, hogy túl sokat beszélgetek vele? 14/L

Figyelt kérdés

Naponta minimum egyszer "beszélgetünk" anyukámmal. Odamegyek hozzá, véletlenszerűen felhozok egy témát és arról beszélek órákat... Általában csak bólogat, néha-néha tőmondatokban kifejezi ő is a véleményét. Ma mentem volna oda hozzá, hogy beszélgessünk, de azt mondta, hogy "hagyjuk már" és beküldött a szobámba.

Elég magányos vagyok, ő az egyetlen akivel beszélgetni szoktam, de úgy látszik, az agyára megyek...

Ne beszélgessek vele? Mit csináljak?


2015. júl. 16. 17:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
85%
Na az ilyen szülőket nemfogom megérteni sose... :/
2015. júl. 16. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
82%

:( mas szulo meg azt nem erti miert nem hajlando vele kommunikalni a gyereke...


Mi van ha csak epp rossz napja volt? Vagy faradt volt? Sokat dolgozik?


Amugy az se eppen normalis ha Neked nincs senki mas olyan baratod akivel beszelgethetsz.


Talan az jo lenne ha egy kis ideig nem probalnal meg vele ugy beszelgetni csak ha o kezdemenyezi. Nem azt mondom, hogy meg koszonni se koszonj, csak ne "eroszakold ra magad".

2015. júl. 16. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
63%

Írod, hogy felhozol egy témát és arról beszélsz órákat, ő meg bólogat és tőmondatokban válaszol. Ez a baj. Anyukádat fárasztja, hogy túl sokat beszélsz és hát istenem, van ilyen, betelt a pohara, most nem volt kíváncsi a hosszadalmas beszédre. Inkább rövid, életszerű kérdéseket tegyél fel neki, érdeklődj a dolgai iránt, aziránt, hogy hogyan telt a napja, hagyd érvényesülni őt is, és próbáld meg őt hallgatni, nem pedig hosszasan beszélni, mert valóban az agyára mehetsz. Kérdezd meg egyszerűen, hogy tudsz-e neki segíteni valami házimunkában, azt pedig duma nélkül csináld. Illetőleg kérdezd meg, hogy van-e valami gond, min változtass, hogy ne érezze fárasztónak a beszélgetést.


Amúgy meg miért vagy magányos? Barátnőkkel kellene beszélgetned.

2015. júl. 16. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
52%
Keress korosztályodból barátokat, velük csacsogj.
2015. júl. 16. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
46%

barátokat kel szerezni,

téged se érdekel ha anyád a kollégája szemmütétjéről beszél, őt se érdekli ha te a kedvenc rajzfilmedről dumálsz

2015. júl. 16. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

A barátaim el vannak foglalva, nyaralnak. Meg velük nem is lehet komolyabb témákról beszélgetni...

Nem rajzfilmekről szoktam hablatyolni. Politikáról, kozmetikáról, zenéről, tanulásról, egészségről, tervekről, álmokról, magánéleti problémákról...

Akkor inkább békén hagyom.

2015. júl. 16. 18:22
 7/11 anonim ***** válasza:

Nálunk a családban természetes, hogy gyakorlatilag folyamatosan beszélgetünk. Bár nem tudom, nálad mennyire "erőltetett" ezeknek a témáknak a felhozatala...


Anyukád lehet, hogy unja, sajnos erre következtetek abból, amit leírtál. De, ha így van, az nagyon szomorú.

2015. júl. 16. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

"véletlenszerűen felhozok egy témát és arról beszélek órákat"

"Elég magányos vagyok"


Oké, ez a két dolog valószínűleg összefügg... elég idős vagy már ahjoz, hogy a másikat is meghallgasd, hogy hagyd őt is témát választani, vagy hogy észrevedd, a beszélgetőpartnerednek is vannak igényei, hangulatai, problémája. Gondolkozz ezen.

2015. júl. 16. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Mert szerinted az beszélgetés, ha ő bólogat, és tőmondatokban válaszol?
2015. júl. 16. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Az nem beszélgetés, hogy te órákig beszélsz, ő meg hallgatja. Az csak beszéd. Egyirányú kommunikáció. Ennyi erővel a tévét is nézhetné szegény, azt is elunná egy idő után. Néha kérdezz is tőle, ne csak öntsd rá az álmaidat meg a vágyaidat.
2015. júl. 16. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!