Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan tudnám megértetni az...

Hogyan tudnám megértetni az exemmel, hogy nincs fenntartott helye a régi családjában?

Figyelt kérdés

Három évvel ezelőtt szakítottam a férjemmel (papíron még nem váltunk el). Van egy 8 éves lányunk. Exem gyakorlatilag elköltözött, két éve van egy barátnője, akivel tudomásom szerint együtt élnek, a barátnő lakásában (albérletében?) DE:

-A gyermekünket az exem semmilyen formában nem vonja be a jelenlegi életébe, nem viszi el oda, ahol most lakik. A barátnőjével a gyermekünk még csak nem is találkozott. (Nem tudom, hogy a barátnő ellenzi, vagy az exem, nem beszéltünk erről, nem érdekel a párkapcsolata...) A kapcsolatot itt, az én otthonomban tartja a lányunkkal. Én már mondtam, hogy ez nekem kellemetlen, az életem nem átjáróház, de azt mondja, nincs hova vinnie... (gyakorlatilag akkor állít be, amikor úgy gondolja, előzetes megbeszélés nélkül)

-Anyagilag ugyan beszáll a gyermek nevelésével kapcsolatos költségekbe, de ennek fejében olyan, mintha úgy gondolná, hogy neki fenn van tartva itt a helye... például nemrég komoly műtéte volt, és után közölte, hogy ide jön lábadozni, mert a barátnője elutazott és nincs hova mennie... meg sem beszélte velem, kész tények elé állított.

-Akkor és úgy tartja a kapcsolatot a gyermekével, ahogy ő gondolja. Nincs előre megbeszélt időpont. Év közben még csak-csak, de most, a nyári szünetben teljesen ad-hoc módon jön-megy. Múlt héten például bejelentette, hogy most pár napot itt fog tölteni, hogy a lányával lehessen, majd váratlanul elment több mint egy hétre nyaralni (a gyermekét az elmúlt években nem vitte, pedig ő maga évente többször utazgatott).


Nyilván én is tehetek róla, hogy az évek során elfogadtam ezt a helyzetet, és azon kívül, hogy sokszor szóltam, hogy nekem ez így nem jó, nem tettem ellene semmit. Köztünk már semmiféle érzelmi-fizikai kapcsolat nincs, ezért kimondottan zavar, hogy a saját otthonomba gyakorlatilag ki-be járogat, kerülgetnem kell, és neki az a jelenti a láthatást, hogy elszórakozik a gyerekkel, de "dolgozzak a keze alá", tehát legyen kaja, tiszta ruha, meg minden... eredetileg közös felügyeletben állapodtunk meg, de én ezt úgy gondoltam, hogy akkor elviszi magával a gyerekünket a saját otthonába...

Egyébként VAN saját lakása, csak felújítás alatt... évek óta. Fogalmam sincs, hogy miért nincs még kész, gondolom, kényelmesebb neki a barátnőjénél...

Nem szeretném elmérgesíteni a viszonyt, de ez a helyzet tarthatatlan számomra. Azt sem szeretném, ha a gyermekével csökkenne a kapcsolattartás, mert a lányunknak fontos az apja, mindezek ellenére ragaszkodik hozzá.


Mit tudnék tenni, hogy végre legyen SAJÁT életem, és az exem ne érezze úgy, hogy fenntartott helye van a régi családjában?


2015. júl. 17. 01:23
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:
Akkor talán mégis csak az volna az igazságos, ha a gyerek két hetet nála lehet, két hetet meg nálad.
2015. júl. 18. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 A kérdező kommentje:
# 31: Ő nem akarja bevállalni két hétre, de napokra sem! Épp ez a gondom! Nem kéthetes váltásban szeretném, hanem mondjuk úgy, hogy heti 2-3 napot nála van, a maradékot nálam, vagy ahogy alakítjuk. De ezt sem képes megoldani, mert neki az a kényelmes, hogy csak "átjön játszani kicsit", de én biztosítsam a kaját, a tiszta ruhát, meg mindent. NEM akarom korlátozni a kapcsolattartást a gyerekével, de ő nem képes bevállalni az ezzel járó felelősséget. Pl. az elmúlt két évben összesen kb. 2-3 hétvégét töltött vele, mert neki a hétvége az kell... hétköznap este, munka után szán pár órát a gyerekére.
2015. júl. 18. 21:36
 33/38 anonim ***** válasza:
Ezt már sokan mondták előttem, de add be a válókeresetet! Ne félj, nem attól lesz valaki vasárnapi apuka, hogy elváltok, hanem attól, ha amúgy is "tenne" a lányára! Ha váratlanul beállít hívd félre és közöld vele, hogy ezt nem csinálhatja! Persze nem csinálhatsz műsort, ha beállít, de mit mondasz, amikor egy hétig nem jön? Lehet, hogy lassan a csajszival is beszélni kellene erről, persze nem holnap, hanem amikor úgy érzed képes megérteni! Ettől még egyikőtöket sem fogja kevésbé szeretni, csak mondjátok el neki (és éreztessétek vele), hogy ettől őt még mind a ketten ugyanúgy szeretitek! (Persze itt nem arra gondolok, hogy ki tud több ócskaságot megvenni (ezt lefizetésnek hívják), hanem közös programokra, játékokra stb. Jogilag akkor tudod korlátozni, ha elválsz! Bár azt nem értem, hogy miért ragaszkodsz ahhoz, hogy láthatáskor elvigye a kislányt? Én pont azt nem engedném, főleg egy olyan barátnőcskéhez, akit nem is ismerek!? Ráadásul, ha nem vagytok együtt mégis miért érdekelnek a lakhatási problémái? Végül is nem az utcán kellett volna lábadoznia otthona! Maximum társasága nem volt, mert úgy tűnik az új barátnőcske tett a műtétjére! De ez se a te bajod! Van lakása, van barátnője, vannak szülei!
2015. júl. 19. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 A kérdező kommentje:

Utolsó:

Szerintem a láthatás és a közös felügyelet két külön kategória. Nálunk ez a kettő keveredik úgy, hogy mindkettőnek az előnyeit élvezi, a vele járó kötelezettséget viszont nem.

Tehát úgy kéne kinéznie elvben közös felügyeletnek, hogy x napokon vele van, és akkor MINDEN felelősség, kötelezettség az övé: legyen a gyereknek mit ennie, legyen tiszta ruhája, jusson el reggel az iskolába, suli végeztével hozza haza, mindig legyen megoldva a felügyelet, stb. Ez az, aminek csak egy részét képes megoldani az apa jelen helyzetben, a többi rám hárul.

Ez így, ebben a formában inkább láthatás, viszont ahhoz meg sok! Számomra irritáló, hogy egy olyan férfi tölt heti szinten sok-sok órát az otthonomban, akihez nekem semmi közöm, ráadásul nem akkor, amikor nekem alkalmas, hanem amikor neki jó... Tehát nekem így semmi szabadságom nincs, amikor "letehetem" a gyerekkel kapcsolatos felelősséget, mert az mindig az enyém, a kellemes része pedig az övé.

A környezetemben több családban van közös felügyelet, de ott a gyerek adott napokon TÉNYLEG az apával, illetve az apa új családjával van, és olyankor az anyáról minden felelősség lekerül, neki is van ideje saját magára. Ahol ez működik, ott az anyának van élete, új kapcsolata, stb.

Nálunk azonban csak az apának van, nekem meg a folyamatos készenlét marad.


Belegondoltam, hogy ha rögzíteni kellene a feltételeket, akkor én például biztos belevenném, hogy nyáron legyen legalább egy teljes hét, amikor az apával van a lányunk - ha már olyan hét van, amikor CSAK VELEM van. Mert ha közös felügyelet, akkor tényleg azonos jogoknak és kötelezettségeknek kell lennie.


A lányunkkal már réges-régen beszélgettünk. Három éve elmondtuk neki, hogy külön fogunk élni, és ő néha az apjánál lesz, ahol lesz majd saját szobája, élete, stb. Megértette, elfogadta. Ehhez képest az apa nem úgy alakította az életét, ahogy megbeszéltük, hanem helyette összeköltözött a barátnőjével, és a saját lakásával nem foglalkozik azóta (ahol a lányunknak lenne helye). Tehát nem az lett, amire a lányunk készült, elfogadott, és azóta nem tudom, hogy mit mondjak neki, mert én sem vagyok beavatva az exem terveibe. Ő meg nem hajlandó erről beszélni a gyerekkel, annak ellenére, hogy többször kértem, hogy beszéljen erről vele.

2015. júl. 19. 10:48
 35/38 anonim ***** válasza:

Váljatok el.

Rendezzétek a gyerek felügyeletét. Én azt tenném a helyedben, hogy

a)

Gyermekelhelyezést kérek, papíron leírva, hogy a lakrészét írassátok a gyerekre, cserébe lemondasz a gyerektartásról. Ettől még engedheted többször az apjával, ettől még nem lesz vasárnapi apuka.

b)

Eladni a lakást és venni egy olyat, ahol ketten eléldegélsz a lányoddal, és a leendő párodnak is lesz helye. A tulajdonrész kérdése: az eladási összegből megkapná a maga részét az exed.

2015. júl. 20. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 A kérdező kommentje:
# 35: Köszi, jó ötletet adtál! A ház eladása, költözés nem igazán megoldható, de az a) verzió megvalósítható, ez tényleg megoldást jelenthet! Tényleg köszi, nem is gondoltam erre!
2015. júl. 21. 11:42
 37/38 anonim ***** válasza:

33-as vagyok! A válaszodban írtad: "Utolsó:

Szerintem a láthatás és a közös felügyelet két külön kategória. Nálunk ez a kettő keveredik úgy, hogy mindkettőnek az előnyeit élvezi, a vele járó kötelezettséget viszont nem." Aztán te magad folytattad: "Tehát úgy kéne kinéznie elvben... Ez az, aminek csak egy részét képes megoldani az apa jelen helyzetben, a többi rám hárul." Szerintem nem erre képes, csak erre hajlandó! Neki kényelmes, te meg így jártál! Te Anya vagy egy évben 365 napon át, 24 órán keresztül! Időre lenne szükséged, hogy egy új kapcsolatot létesíthess, ehhez viszont tőle ne várj segítséget! Ha randid lenne, vigyázzon rá a mama! Viszont, ha elválsz: elmondjátok a bírónak, hogy közös megegyezéssel az alábbiakban állapodtatok meg! Ha egyetértésben elmondjátok a közös megállapodásotokat, akkor az fog szerepelni a válási papírokban és, ha működik, nincs gond! Magatok között megegyezhettek, abban amit most is alkalmaztok az anyagiak terén! Mert amíg egyikőtök se reklamál, addig senkit nem érdekel! Viszont lesz egy papírod, ami miatt számon kérheted rajta a fent említett dolgokat: nem viszi el, beállít kérdezés nélkül stb.

2015. júl. 22. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim ***** válasza:
100%

"Ez így, ebben a formában inkább láthatás, viszont ahhoz meg sok! Számomra irritáló, hogy egy olyan férfi tölt heti szinten sok-sok órát az otthonomban, akihez nekem semmi közöm, ráadásul nem akkor, amikor nekem alkalmas, hanem amikor neki jó..."


Ez az, amit nagyon gyorsan rövidre kell zárni.


Ismerek ilyen párt.

Apa akkor megy, amikor neki jó (nem, nem hülye ember, 2 diplomás), anyuka meg fogadja. Ott eszik, alszik, stb.

ANyuka megismerkedett valakivel és komolyra fordult a dolog, APuka meg ki van akadva, ha megy, itt van Anyuka barátja, és neki ez nem tetszik.


Nos, leszedtem a fejét, mégis mit gondol, 10 év után sem fog a gyermek anyja ismerkedni??? Csak hogy ő úgy menjen, ahogy neki kedve van?


Kérdező, a szabályokat Neked kell lefektetni, mert a fejedre nő a pasi, és egy kvázi háremben fogod magad találni.

2015. júl. 22. 03:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!