Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A párom nem jó családapa, nem...

A párom nem jó családapa, nem képes eltartani 1 éve fiunkat, engem érzelmileg zsarol, primitív és sokszor erőszakos. Jó döntés e a különválás a gyerek szempontjából?

Figyelt kérdés
2008. szept. 4. 13:42
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
89%
szia.ezzel én is teljesen igy vagyok. ha a szivemre hallgatok nem hagynám ott,ha az eszemre akkor azonnal.hát..............nehéz döntés.nekünk a kislány nagyon imádj az apját igy én megmondtam hogy amig a kislányt szereti addig vele leszek,ha meg összekapnánk valamin akkor azt nem a gyerek feje fölött vitatjuk meg.egyenlőre működik.ha gondolod irj privit és megbeszéljük
2008. szept. 4. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
75%
Én biztos, hogy nem maradnák vele, ha még erőszakos is. A gyerek is megérti, ha probléma van a családban, és meg is érzi, mégha nem előtte zajlanak a "felnőtt dolgok".
2008. szept. 4. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
91%

Próbáltátok már ezt megbeszélni?Ha nem vagy nem sikerült és nem változott semmi,akkor két dolgot tehetsz:

1.vagy vele maradsz és szenvedsz még x éven át mellette

2.vagy ott hagyod,hiszen az embernek csak egy élete van és nem mindegy,hogy azt hogyan éli le.Nem tudom,hány éves a fiú,de előbb utóbb ő is észreveszi majd,ezeket a dolgokat.

2008. szept. 4. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
93%

Azért sosem olyan egyszerű a dolog, mint az előttem író mondja... Az, hogy jó döntés-e, neked kell eldöntened. Nálunk is hasonló volt a helyzet, de én "megneveltem" a férjem. :D Szerintem állj a sarkadra, meg fog lepődni. :) Mond neki, hogy keressen másik munkahelyet, ha kell adj a kezébe néhány címet, ahová menjen el, és ne fogadj el kifogásokat. Az érzelmi zsarolásaira ne reagálj. Ha erőszakos, ne adj Isten megüt, akkor adj neki egy akkora maflást, hogy a fal adja neki a másikat, persze, csak úgy, hogy a gyerek ne lássa. Én ezt csináltam, amikor kezdtek elharapódzni a dolgok, tudom tudom, nem kellene erőszakkal válaszolni az erőszakra, de nálunk bevált, mert a férjem alapvetően jó ember. Úgy meglepődött azon, hogy nekimentem, hogy azóta eszébe se jut ilyesmi. :D Ha ettől sem tér észhez, akkor valószínű, jobb ha különváltok.

Szerintem sok helyen, ahol erőszak van a családban, az a gond, hogy a nő túl engedékeny. Nem szabad engedni a férfiaknak, hogy azt higgyék, ők az urak a háznál, az a jó, ha egyenrangúak vagytok. Onnantól, hogy hagyod, hogy ő "uralkodjon", na onnan elszabadul a pokol...

2008. szept. 4. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
48%

nem tudom segit e, az en apam is ilyen volt, es nem bocsatom meg anyamnak, hogy nem lepett ki belole hamarabb :(

kesobb lehet a gyerekkel is ugy fog viselkedni, ahogy veled

Nalunk ez tortent

nagy batorsag kell a kulonvalashoz, de nem huye a gyerek, kicsit nagyobb lesz eszreveszi, h apu meg anyu nem oleli meg egymast, stb

2008. szept. 4. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
92%
Megérzi a gyerek, ha a szülei között rossz a viszony, még ha nem is előtte kapnak hajba. Az én fiam apja is ilyen volt, megalázott jópárszor, egyszer belém is rúgott, zsarolt érzelmileg, és ő is egy nagy nulla volt, ami azt illeti, mert mindig csak a szája járt, hogy milyen jól fog keresni, de olyan szerencsétlen volt, belekezdett meggondolatlanul mindenbe, mint egy gyerek, aztán semmit nem fejezett be. Én el is hagytam, mert állandóan feszült voltam, hiába nem veszekedtünk. Én el is hagytam a párom, azóta látom a gyereken, hogy sokkal kiegyensúlyozottabb, vidámabb, és azóta nem ébred 3-4 alkalommal éjszaka. Nem is gondoltam volna, hogy az okozza, hogy mi nem jövünk ki jól az apjával. Pedig sose veszekedtünk előtte és mindig próbáltunk jó képet vágni egymás hülyeségéhez. De megérezte.
2008. szept. 4. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
29%
Na és te mit csinálsz hogy erőszakos?Miért az?Te hogy viselkedsz vele?Ez így elég egyoldalú dolog.Miben merül ki az erőszakosság, ha megüt és ez legalább kétszer előfordul azonnal hagyd ott.De ha csak egyszer akkor az még betudhato egy rövidzárlatnak.Idegenek véleményét kérni egy családi magánügyben nem szerencsés, pláne ennyire kevés információval.
2008. szept. 6. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszoket, megpróbálok válaszolni, de annyira összetett az egész, hogy elég nehéz.

Hirtelen kitörései vannak. Féltékenykedés, vagy ha egyszerűen nem ugy történnek a dolgok ahogy ő akarja, vagy nem hiszem el amit mond Eddig mindent elhittem neki. Egyébként a munka nem nagyon megy neki, mert mindigy elküldik. Egyszer csak megmondtam neki menjen haza, keressen munkát, és majd jön ha tud. Hazament egyelőre dolgozik, de a hirtelen kitörések még mindig kikészítenek. Ajánlottam neki hogy menjen el egy szakemberhez. Én meg már egy ideje emberek közé is rettegek menni, és mindentől ideges vagyok. Főleg ha velem van-

2008. szept. 7. 15:54
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Kérlek, ha a kapcsolatotokban érzelmi vagy testi erőszak áll fenn, böngéssz ezen az oldalon: www.nane.hu - a megadott telefonvonalon segítséget is kérhetsz. (Persze ők is elsősorban akkor tudnak segíteni, ha úgy döntesz, kilépsz.)
2008. szept. 7. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Ami meg a gyereket illeti: Anyukám egyedül nevelt fel 5 éves koromtól, de mély nyomokat hagyott bennem az a pár cirkusz is, amit "apám" csapott, amikor részegen vagy egyszerűen csak rosszkedvében hazajött. Soha nem törlődik ki az emlékezetemből, hogy egyszer bántotta Anyukámat, a szemem előtt (4 éves voltam, és sírva kiabáltam, hogy ne bántsa - borzalmas volt) Anyukám vett egy nagy levegőt és elvált tőle. Nagyon jól tette.

Főleg akkor gondolok erre, amikor olyan barátaimmal beszélgetek, akik marakodó szülőkkel nőttek fel. Annál borzasztóbb nincs is egy gyereknek. Ezerszer jobb a válás. (Illetve ha a szülők nem tudnak szépen együtt élni, az a kisebb rossz.)

És önmagadra is gondolj, hogy NEKED hogy lenne jó, mikor cselekednél a saját érdekeid szerint (melyek most történetesen egybevágnak a gyerekedével) - ha vele maradsz, vagy ha kilépsz?

2008. szept. 7. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!