Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Amikor valakinek összejön a...

Amikor valakinek összejön a gyerek, mihez gratulálunk? Elvégre ez nem igazán rajta múlik, hanem a "sorson". Nem a döntés, hanem maga a fogantatás.

Figyelt kérdés
2010. nov. 12. 12:24
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
65%

Ez igy szokás régen ezen senki nem állt le gondolkodni.

Aztán igy maradt a köztudatban.


Értem hogy mit mondasz de evvel az erővel apukának se gratuláljunk ha a felesége császárral szült mert Ő nem tett semmit???????


-nem akarom bántani a császárosokat.-

2010. nov. 12. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
82%

ahhoz hogy sikerült:-))

Az mindegy kin múlik.

2010. nov. 12. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim válasza:
85%

Ahhoz, hogy összejött :) Nem értem a problémád.


Ha neked egyszer öt találatod lesz a lottón, akkor is fognak gratulálni. Pedig az is csak sors ...


maci

2010. nov. 12. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
82%

Ahhoz gratulálunk, hogy gyereke lesz. Hogy bővül a család! Hogy többen lesznek., Nagyobb családos lesz.Komolyabb ember, felelősebb pozíció. Több gyereket kell eltartania.

Nme úgy gratulálunk, mint amikor valaki elsőnek fut be a célba, vagy a diplomához.

Úgy gratulálunk, mint egy esküvőn. Az sem érdem, csak örömteli esemény, gyarapodás.Vagy a lottóötös. Ahhoz is gratulálsz, pedig sok ész nem kell hozzá.

Ez a gratuláció afféle jókívánság. Gratulálok= örülök ennek az örömteli eseménynek én is és minden jót kívánok. Örülök, hogy a jÓatya rátok bízott egy lelket"

2010. nov. 12. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Igen, a lottóötöshöz hasonló - és ahhoz is gratulálunk :S
2010. nov. 12. 12:37
 6/19 anonim ***** válasza:
32%
Nekem tetszik a kérdés, mert már én is gondolkodtam ezen, és én nem is szívesen szoktam gratulálni a babához, vagy esküvőhöz, mert úgy érzem, gratulálni olyanért kell, amikor az ember vmit letett az asztalra, vagyis elért valamit, pl megkapta a diplomát, stb.
2010. nov. 12. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
84%

Én őszintén szólva nem értem a problémádat.

Valóban a sorson IS múlik, de azért ugye te is tisztában vagy vele, hogy csak a sors kevés, azért annak a két embernek is ott kell lennie, hogy összejöjjön. Ügyesek, mert jókor voltak jó helyen, és jól csinálták. Ehhez gratulálunk.

Miért zavar ez téged?

2010. nov. 12. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
63%

Én értem a kérdést, annyira, hogy mikor először terhes voltam, nem is értettem, miért gratulálnak nekem. Mondtam is mindenkinek, hogy majd ráérnek gratulálni, ha megszületett a baba.

Viszont egyet értek az egyik hozzászólóval, hogy ez nem olyan gratuláció, mint mondjuk egy diplomaosztón. Nem egy elért teljesítményt méltatnak vele, inkább csak a jókívánságok kifejezésére használják.


Viszont biztos máshogy éli meg valaki ha egyből összejön a baba. Számunkra olyan nyilvánvaló volt, hogy sikerült, nem kellett rá várni vagy bármi extrát tenni érte. Ha viszont hosszú évek és mindenféle segítő beavatkozások, lelki, fizikai, anyagi áldozatok után sikerül végre teherbe esni, akár még "jogos" is lehet a gratuláció.

2010. nov. 12. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Én sosem szoktam gratulálni, csak ha megszületett a baba. Mifelénk így szokás. Addig "csak" annyit mondok, "örülök nektek".
2010. nov. 12. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Itt az örömhírhez gratulálunk. Igen, olyan is van, amikor teljesítmény hozta örömhírhez: pl. diploma. De a küzdelemhez magában nem szoktunk. Pl. ha Alonsó a cél előtt defektet kap, vagy valaki 8 évig vért izzad, mégse kap diplomát, ahhoz nem gratulálunk, pedig nem kis teljesítmény.Ha rajta kívül álló okból nem kap diplomát - pl vakbélgyullladást kap államvizsga előtt, akkor sem gratulálunk, bármennyit is készült :) Gratulálni az örömteli eseményhez szoktak, akár tehet róla a szerencsés, akár nem.

Gyereket akarsz? Nem rajtad múlik. Ez nem teljesítmény, csak MEGESIK az ember lányával.Nem tudjuk mikor. Sem születésünk, sem halálunk napját nem ismerjük, és ez így van jól.

Szóval, a gratuláció mindig Istennek szól, sosem neked.

2010. nov. 12. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!