Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha egy 10 éves gyerek elhagy...

Ha egy 10 éves gyerek elhagy egy mobiltelefont, valóban megérdemli, hogy az apja egész csap csesztesse emiatt?

Figyelt kérdés
Röviden, tömören: Egy 10-15ezer ft-os telefont kisöcsém elhagyott, amikor kirándulásra mentek. A telefont nem találták meg, kicseng, tehát a SIM kártyát nem vették ki belőle, viszont az ügyfélszolgálatnál azt mondják, nem mérhetik be. A lényeg: Öcsém sírva jött haza az iskolából, én megnyugtattam, én is elhagytam anno a telefonom mikor kisebb voltam, meg az irataimat is, sőt, szerintem mindenkivel előfordult életében legalább egyszer. Erre apám elkezd szúrkálódni vele, hogy "jaj ez a műsírás", meg "minek teszi le a telefont valahova?" meg "ennyi, nincs több telefon", stb.. Megértem én, hogy nem pátyolgatni kell egy gyereket, ha elhagy valamit, sőt, valamilyen módon tudatni kell vele, hogy rossz amit csinált, de folyton az orrára kötni szerintem elég aljas dolog.
2015. jún. 3. 16:49
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
52%
az en apam is ilyen volt, fajt a fulem a hangjatol mar
2015. jún. 3. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
67%

Nem, nem erdemli meg, hogy allandoan ezen lovagoljanak utana.


Egy 10 evesnek szerintem telefon se kell de ez mas dolog.

2015. jún. 3. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
49%

Kezdjük ott, hogy egy ekkora gyereknek nem vennék ilyen "drága" telefont, untig elég lett volna egy 3-4000Ft-os darab is, ami nem kelti fel egyesek figyelmét (lehet, hogy nem elhagyta, hanem ellopták tőle).

Ha már megtörtént a baj, el kell neki mondani, hogy na, látod, ezért majd legközelebb jobban figyelj és akkor nem fog ilyen történni (vagy igen, de ez tényleg bárkivel előfordulhat).

Az hogy állandóan felemlegeti neki, semmit sem javít a helyzeten sőt még az apa-fia kapcsolatot is rombolja.

2015. jún. 3. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Ez sok mindentől függ. Keresztlányom 10 éves, mindent elhagy, de azért, mert úgy van nevelve, hogy minden pótolva lesz neki, meg semmi sem drága. Borzasztó, hogy el van rontva, semmit nem értékel. Na ha neki mondanák ezt, hogy nincs több telefon, ha elhagytad, annak már nagyon örülnék! De a Te történetedben nyílván nem erről van szó, úgyhogy sajnálom, ha lelki terrort eszközölnek a szülők. Amúgy szerintem apu is csak 1 napig mondja ezt, aztán lehiggad! De tény, hogy a gyerek ebből jobban tanul!
2015. jún. 3. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
30%

"elég lett volna egy 3-4000Ft-os darab is"

Uhh te hol élsz..? Olyat hol lehet kapni? A 10.000 Ft-os telefon már senkinek nem szúr szemet, az a legalja.

2015. jún. 3. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Egy nagyon egyszerű, kezdetleges kis okostelefon volt, régebben az enyém volt, ő kapta meg, mert én vettem magamnak egy újat. Inkább a 16 GB-os memóriakártya zavarja apámat, amit ő tett bele (de minek?).
2015. jún. 3. 17:03
 7/17 anonim ***** válasza:
25%
Mivel ide jár nyavajogni ahelyett hogy önkritikát gyakorolna, meg.
2015. jún. 3. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Nem én vagyok az öcsém, ennyire nincs sajnos sok szabadidőm, csak az apámnak mégsem olvashatok be arról, hogy mekkora parasztság amit csinál, úgyhogy mások véleményére vagyok kíváncsi. Esetleg szeretnéd ha küldenék magamról és az öcsémről is képet, hogy elhidd?
2015. jún. 3. 17:05
 9/17 anonim ***** válasza:
93%

Most délután 5 óra múlt, öcséd valszeg max 1-2 órája érhetett haza. Kicsit túlzás azt állítani, hogy "egész nap" csesztetve van. Ha bocsánatot kért az öcséd azért, mert nem figyelt oda eléggé a telefonjára, akkor tényleg be kellene fejezni a témát, nem tudom, ez megtörtént-e már.


Igen, emberi dolog, ha néha elhagyunk valamit. Az is emberi dolog, ha bosszant bennünket az, hogy valaki nem figyel oda (azaz nem értékeli kellőképpen) valamire, amit tőlünk kapott, amiért mi dolgoztunk meg, és ezt a bosszúságot verbálisan ki is fejezzük.

2015. jún. 3. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
74%
Hát az "egész csap" nem tudom milyen időintervallumot jelent, de pár napig nyugodtan hallgathatja öcséd, legalább tudatosul benne a dolog. Ha hetek múlva is ez az állandó téma, akkor az már kicsit tényleg sok. De most mit vársz? Egy vállrándítással legyen elintézve? Abból mit tanul? Semmit.
2015. jún. 3. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!