Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Azzal, hogy a nővéremnek...

Azzal, hogy a nővéremnek gyereke született, valóban ő lett a családban a legokosabb?

Figyelt kérdés

Ha valami nézetkülönbség van a családban, már jön is tőle a megfellebbezhetetlen ítélet.

-Majd megértitek, ha nektek is lesz gyereketek-

Bár azaz igazság, hogy más nőknél is tapasztalom, hogy gyerekszülés egyenlő a bölcsek kövének megszerzésével.



2015. júl. 26. 09:01
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
85%
Ez inkább azokra a primitív nőkre jellemző, akik az égvilágon semmit nem tudnak felmutatni az életükben, amit elértek volna (munka, eredmény, vagyon, akármi amiért meg dolgozott), a gyerekszülést kivéve, ami valljuk be: biológia, és nem érdem. Ha esetleg már felnevelt volna legalább egy gyereket sikeresen, aki jól nevelt, intelligens, s megállja a helyét a világban, akkor az már érdem, erre nem képse bárki, míg pottyantani... De aki meg ilyen gyereket nevelt, az meg nem azon szinten van, hogy erre alapozva ossza az észt :D
2015. júl. 26. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
81%
Elsőnek igaza van, addig csak abban "okos", hogy kell pelust cserélni.
2015. júl. 26. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
89%
Nálunk is ugyanez van, ráadásul az én testvérem alig múlt 20, de úgy tudja osztani az észt, mióta megszületett a gyereke (nulla munkatapasztalat mellett, szakma nélkül, besikerült gyerek...). Röhejesnek tartom, a legrosszabb viszont az, hogy az öregebb nők is okosabbnak tartják őket ettől és nekik adnak már több mindenben igazat, még nem gyerekes témákkal kapcsolatban is.
2015. júl. 26. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 Költőnő? ***** válasza:
86%
Nálunk a bátyámnál volt így.Ő hamarabb ment másik városba dolgozni, ő hamarabb keresett, ő hamarabb költözött össze a barátnőjével, ő... ő gyakorlatilag a mindentudás egyeteme nálunk
2015. júl. 26. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
89%
Pluszban még valamiért azt gondolják, hogy mindenben elsőbbséget élveznek mert ők gyerekkel vannak. Az én húgom még azt is normálisnak tartja, hogy az egész család hozzá igazodva használja a család autóját, mert ő a gyerekkel csak autóval tud közlekedni.
2015. júl. 26. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
61%

Nem értem az összefüggést. Most attól, hogy gyereket szül valaki, akkor hirtelen ért az atomfizikához is, vagy mi?


Nyilván a gyerekkel kapcsolatos dolgokat jobban tudja. Pl. nekem sincs gyerekem, ezért eszemben sincs a testvéremet kioktatni, hogyan kellene szoptatni...


De attól még nem lett okosabb nálam az én szakmámban például (amit ő sosem tanult).


Szóval így teljesen értelmetlennek tartom a kérdésedet, hiszen abban lehet max. tapasztaltabb (ez nem okosság!), amit a gyerekkel kapcsolatosan végigcsinált, nem pedig valami általános intelligencia-emelkedésről van szó.

2015. júl. 26. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
83%
Igaza van az 1. De ezeknél a primitív nőknél már hamarabb is megfigyelhető ez az "okosodás". Ha valaki megfigyelte már akkor annyira kihuzzák magukat amikor az első randin túl vannak. Talán mikor megfogták nekik a p...kat. Büszkék lesznek , meg okosak, bölcsek. Na erre a gyermek szülés még rátesz egy lapáttal.
2015. júl. 26. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
65%

A gyerekszülés a nőknél általában szemléletváltozással jár, már nem csak saját magáért felelős, nem csak a saját szempontjai mentén gondolkodik, hanem a gyerekéét is figyelembe veszi (sőt, többnyire előtérbe is helyezi) rövid- és hosszútávon egyaránt. Ez teljesen más gondolkodásmód, mint amikor valaki csak a saját érdekeit, problémáit látja, kizárólag önmaga mentén határoz meg mindent és mindenkit. Ezt valóban csak az értheti meg, akinek van már gyereke, vagy kiemelkedően magas az érzelmi intelligenciája és a mások iránti felelősségérzete.

Mindössze ennyiről van szó, nem érdem, hanem természetes folyamat (optimális esetben, vannak, akik hiába szülnek gyereket, nem valók anyának.)

2015. júl. 26. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
71%
magyarázat szerintem hasonló, mint amiket az előttem válaszolók írtak. Ezek egyszerűen nem értenek semmihez igazán, amit tanulni lehet/kell. Lefogadom az iskolában is rossz tanulók voltak. És a szülés/b****s az amiben kiteljesedhetnek, mert ugye azt nem tanulja az ember. A család meg "sajnos" az ilyen értékekre, mint az unoka, állás külföldön, stb nagyon büszke és képes piedesztára emelni az addig sokszor szidott egyént.
2015. júl. 26. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
48%
Én sem értem. Ez nem minden témára (pl. az atomfizika nem) értendő akkor csak a gyereknevelésre, nem? Meg az sem világos, hogy hogyan lenne ő a legokosabb akkor, hisz a szüleitek is szülők.
2015. júl. 26. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!