Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti fizetnétek a sógornőtöknek...

Ti fizetnétek a sógornőtöknek az anyukátok ellátásáért? Jogosan várja el ezt tőlünk?

Figyelt kérdés

Hárman vagyunk testvérek. Bátyámék laknak egy településen anyuval, így nyilván ők látják el. Mi megyünk 2-3 hetente hétvégén.


Az ellátás abból áll, hogy reggel odamegy, megfőz mindenkire (2 gyerekkel van otthon), beszélget anyuval, kimennek a kertet csinálni. Napközben beadja a gyógyszereit, méri a cukorszintjét meg a vérnyomását. Délután megfürdeti. Ha nincs jól, akkor bepelenkázza, vagy ha valami "besikerül" akkor eltakarítja.


Most lejár a gyed-e és menne vissza dolgozni. Mondtuk neki, hogy maradjon még otthon gyes-en, aztán tud még anyaságin is mert 3 gyerekük van, így el tudja látni anyut.


Állítólag 110.000 a gyed-e. Azt mondta, ha kiegészítjük annyira a gyes-t akkor otthon marad.


Szerintetek ez fair?


2015. júl. 29. 09:12
1 2 3 4 5 6 7
 1/69 anonim ***** válasza:
100%
igen, mert sógornőtök nem köteles a TI anyátokat ellátni, az a gyerek dolga
2015. júl. 29. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/69 anonim ***** válasza:
98%
Jogos igen. Ennyi erővel miért nem te mondasz fel a munkahelyeden es nyomorogsz, hogy az anyádat apold? Ez e gyerek dolga.
2015. júl. 29. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/69 anonim ***** válasza:
100%
bocs,többe kerülne,ha idegen csinálná
2015. júl. 29. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/69 anonim ***** válasza:
100%

Igen, fair!

Egyrészt nem köteles rá, másrészt 3 gyereket gyesből nevelni nem elvárható!

Ahhoz, hogy egy család megfelelően el tudja magát tartani, ahhoz igen is az kell, hogy anyuka, apuka egyaránt dolgozzon. És ha ő vissza akar anyagi szempontból menni dolgozni, akkor nincs vele semmi probléma, teljesen érthető.

Amúgy miért nem költözöl te oda arra a településre és gondozod anyukádat? Gondolom kapnál utána valamilyen ellátást, ami bár nem sok, de kapnál érte. Te vajon megtennéd? Nem gondolnám, mert nem valószínű, hogy meg tudnál belőle élni.

2015. júl. 29. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/69 anonim ***** válasza:
100%
Amit a napi ellátásnál leírtál abból az derül ki, hogy ugyanúgy gondoskodni kell anyukádról, mint a gyerekeiről. Igen, szerintem jogos lenne az elvárása, ha ti azt várjátok tőle, hogy tovább is ezt csinálja. Kérdés, hogy akarja -e, hogy ebből álljon továbbra is az élete.
2015. júl. 29. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/69 anonim ***** válasza:
100%
Így bizony nagyon is jogos amit a sógornő mond. Ha megy vissza dolgozni, és jól keres, akkor jogos ha azt mondja, csak akkor marad otthon ha kiegészítitek a pénzét annyival amennyit a munkában kapna. Ezen miért vagy kiakadva?
2015. júl. 29. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/69 anonim ***** válasza:
100%

Alapból azt mondtam volna, hogy nem, de így elolvasva, ha neki anyagi hátránya származik abból, hogy egyedül ő foglalkozik az édesanyátokkal, akkor igen, fair.

Ő keressen kevesebbet, az ő gyerekeinek kevesebb játék, ruha, édesség jusson, mert a ti kérésetekre otthon marad?

Ez nem lenne szép tőletek.

Biztosan nem könnyű egy öreg emberrel minden nap foglalkozni, magamról tudom, hogy türelmetlen vagyok, ha minden nap újra megkérdezik ugyanazt. Vagy ha pelenkázni kell. Vagy eltakarítani ami besikerült. Ezeket nem örömmel csinálja az ember, ez olan, amit meg KELL csinálni.

Gondolj arra, hogy ha ő visszamegy dolgozni, mert egy nagyon jó ajánlatot kap, és fogadnotok kell a mama mellé egy gondozót... hát ott nem egy kisebb összeget kell kiegészíteni, hanem súlyos vagyonokat kell majd kifizetni. Vagy végső esetben öregek otthonába bejuttatni, az sem havi 10-20 ezer ft lesz! Sokszor az idősek nyugdíja nem fedezi, és a gyerekeknek rá kell fizetni.

Szóval szerintem ez egy nagyon korrekt megoldás a tesódtól, teljesen jogos, amit felajánlott.

2015. júl. 29. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/69 A kérdező kommentje:

Lehet jönni az álszent feminista dumával, de mindenhol a nők látják el az idős családtagokat. Nekem van 2 fiútesóm én pedig nem élek éppen közel.


Én is segítek apósomnak ha kell. Ez is egy feleség dolga.


Az önkormányzat fog majd kiküldeni embert mert néha majd ők is benéznek hét közben... hát ettől én nem leszek nyugodt.

2015. júl. 29. 09:22
 9/69 A kérdező kommentje:
Egy bankban ügyintéző..... hatalmas karrier tényleg.....
2015. júl. 29. 09:23
 10/69 anonim ***** válasza:
100%
Te miről beszélsz? Nem feladata az anyádat ilyen szinten ellátni. Fizess egészNapos nővért és rájössz, milyen jó ajánlat ez.
2015. júl. 29. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!