Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ez miért van mindig így ebben...

Ez miért van mindig így ebben a kategóriában?! Borzasztó idegesítő és butaság szerintem.

Figyelt kérdés

Van egy kérdés, amiben a kérdező egyes szám 3. személyben, kívülállóként írja le a történteket. Pl.: "Van egy férfi, aki megcsalja a feleségét..." Aztán jönnek rá a válaszok, és legalább 1-2-3 válaszban valaki azt írja, hogy biztos a kérdező a férj/feleség.

Szerintem ilyenkor az ilyen válaszónak vagy súlyos problémái vannak a szövegértéssel vagy csak trollkodni akar, de megfigyeltem, hogy ez rendszeres, kivétel nélküli. Miért van ez? Csak engem idegesít? (Mielőtt valami nagyokos kikövetkeztetné, hogy biztos én is feltettem egy ilyen kérdést, írom, hogy nem, nem ezért kérdezem, ez csak a megfigyelésem.)



2015. júl. 29. 18:51
 1/10 anonim ***** válasza:
34%
Mert az emberek egy része hülye. De az is lehet, hogy így próbálnak felvágni magukkal, hogy hú de nagy következtetést vontak le, ilyen tipikus pontvadászok. Am. már én is észrevettem.
2015. júl. 29. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
76%
Mert itt mindenki nagyon okos.Akkor is beléd kötnek, ha te (vagy az 1/3-ban kérdező személy) normàlis stílusban teszi fel a kérdést. U.i.: nem, én sem tettem fel ilyen kérdést.
2015. júl. 29. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
69%

Hehe. pont ezzel találkoztam én is tegnap, és azt éreztem, hogy hiába is írom ,hogy nem rólam van szó.

Azt hiszik ,hogy egyesek annyira félszegek, hogy még anonim sem merik leírni a saját bajaikat egyes szám első személyben? Azt meg nem hiszik el, hogy van jó szándékú segítőkész ember, aki bizony ír más nevében.

Én tegnap pl. az unokatestvérem nevében írtam, konkrétan Ő kért meg rá, hogy érdeklődjek valami után. Erre folyamatosan kaptam az igéket, én hiába is írtam ,hogy:'Ő', a válasz folyamatosan: 'Te'. Nem tudom miért olyan hihetetlen ez nekik. :-D

Lehet gyakran megesett itt a gyk-n, hogy kamuztak és másnak adták ki magukat, ami végül kiderült, és ezért már alapból nem hisznek a válaszolók senkinek. Ezt alapból megértem, de azért szerintem nem kéne rögtön a saját elképzelésük után menni, mert tapintatosan is rá lehet jönni egy idő után, hogy mi az ábra.

2015. júl. 29. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
76%
Legalább már egy ideje befejezték azt, hogy minden 3. kérdéshez odaírják, hogy kamu...
2015. júl. 29. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
91%
Valószínűleg azért gondolja az emberek nagy része, hogy a kérdező a történet főszereplője, mert különben mi másért tenne fel egy személyes kérdést valaki más családjáról, életéről? Mert szerintem ott már gond van, ha valaki ennyire ráér vájkálni a másik életében, hogy még sztorizgat is róla az internet pöcegödrében...
2015. júl. 29. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
5-ös! De ez mért probléma? Van olyan, aki csak segíteni akar egy rokonának vagy csak úgy általánosan érdeklődik valami felől. Egyszer, pár hónapja olvastam olyan kérdést, amiben az volt, hogy a mennyire elfogadható egy szülőnek, ha a gyerekének idősebb házastársa van. Erre meg jöttek a kommentek, autómatikusan a legtöbb úgy válaszolt, mintha a kérdező lenne a gyerek, aztán a 10. ilyen után a kérdező leírta, hogy a keresztanyjáról és annak a fiáról van szó, aztán meg elkezdték cukkolni, hogy persze így meg úgy.
2015. júl. 29. 22:12
 7/10 anonim ***** válasza:
Én általános kérdéseknél nem vettem még ezt észre, de sokszor egyszerűen zavaró, mert a kérdező maga is bele bonyolódik a saját történetébe.
2015. júl. 29. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Másik meg, hogy válaszolóként is teljesen más, hogy XY-nak segítek a válaszommal, vagy azt érzem hogy egy kívülálló személlyel pletykálunk egy harmadik személyről, akit még csak nem is ismerek.
2015. júl. 29. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Költőnő? ***** válasza:
meg elég sokszor kiderült már, h az az E/+3 valójában E/1.
2015. júl. 30. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Én is szoktam beírni ilyesmit. Hogy miért?

- mert ha az elején elmondana mindent, akkor nem az lenne, hogy beböfög egy olyat, hogy "a férfi nem segít a házimunkában"... aztán amikor elkezdik a válaszolók felfejteni az okokat, akkor jön a "De nem úúúúgy vaaaan, mert a férfi csak 6 órát dolgozik naponta" stb... és akkor a végén derül ki, hogy érdekes módon azt is tudja, hogy a férj mekkorát szart tegnap este.

Sokkal könnyebb JÓ tanácsot adni, ha tudjuk, hogy a kérdező ki a történetben, melyik oldalról nézi a dolgokat.

- meg van az, amikor annyira egyértelmű, hogy provokálni, hergelni akarja a kérdező a történet egyik szereplője ellen a jónépet, hogy azonnal kiderül, hogy ki is lehet, ez meg baromi szánalmas (anyós, meny, sógornő, excsaj-expasi, adott csaj után sóvárgó pasas stb.)... ilyenkor igen, kárörömből is szeretem őket lebuktatni (többször sikerült), mert ezt elég aljas dolognak tartom.

2016. máj. 13. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!