Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha az apuka gyerektartást...

Ha az apuka gyerektartást fizet, akkor az anyukának a saját pénzéből már nem is kell a gyereknek semmit vennie?

Figyelt kérdés

(A kérdés elméleti, még mielőtt bárki is azt kérdezné, hogy melyikük vagyok én.)


Tegyük fel, van egy elvált pár egy gyerekkel. A nő kettesben él a gyerekkel. Keres mondjuk 100 ezret. A pasas ad neki még plusz 30 ezer gyerektartást. A nő elkölti ezt a 30 ezret a gyerekre, és erről tud igazolást is adni rendesen, ahogy kell. Azonban a saját fizetését csak magára fordítja, a gyereknek semmit nem vesz belőle. Ez így jogos? Elég az, hogy őnála lakik és az ő kajáját eszi a gyerek, vagy neki is kötelező beszállnia pl, a ruházati, iskoláztatási stb. költségekbe?


2015. júl. 30. 16:30
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
51%
Kedves kérdező, te vagy az ezredik, képben nagyon nem lévő tini, aki azt hiszi, hogy a gyerektartásból ájfónt és márkás cuccokat kell venni.
2015. júl. 31. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
51%
És tudod, a lajhatáshoz is van közöd. Anyádnak egyedül elég lenne egy bérelt garzon is. A rezsiről sincs sok fogalmad, ha azt hiszed, te nem használod.Egy embernek a havi megélhetése NEM 30 ezer, közelről sem. Látszik, hogy gyerek vagy, és még nincs sok ismereted a világról.
2015. júl. 31. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 Költőnő? ***** válasza:
69%
nyilván, ha a 30 ezer bizonyítottan egy az egyben RÁD megy, akkor a saját pénzéből gondolom a rezsi és egyebek is fedezve vannak, ami végül is RÁD is megy, szóval nem értem a kérdésed.
2015. júl. 31. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:

Ahogy látom törölve lett, de 13 éves a kérdező elvileg.


Szóval jöjjenek a számadatok, ami "csak" a rezsi és a kaja. Én párommal élek együtt egy viszonylag alacsony rezsijű lakásban. Kettőnkre 30 körül van havonta a rezsi, ez akkor is ennyi lenne ha 10 évesek lennénk vagy ha 50, mert a villanyt ugyanúgy használjuk (najó, este 11-kor fekszünk, 2-3 órával tovább ég a villany és megy a gép, mint egy 13 évesnél:) ), fürdeni ugyanúgy fürdünk, mosni ugyanúgy kell, főzni ugyanúgy kell. A kajánk fejenként 30-40 és madárétkűeknek számítunk. Kamaszként kétszer annyit meg tudtam enni, mint most, sőt igényeltem annyi kaját és még ígyis azt hitték anorexiás vagyok, mert zörögtek a csontjaim. Szóval igazából anyuka azonkívül, hogy nem tud másodállást, túlórát vállalni a gyerek miatt, sőt éjszakai műszakot ha nincs megoldott felügyelet, még többet is fizet rá, mint apuka a "csak" rezsi és kajával ha a gyerektartás az egyéb költségekre megy el.


Plusz ahogy írták, ha nem lenne gyerek nem kellene egy legalább 1,5 vagy 2 szobás lakás, egy minigarzon is elegendő lenne, annak pedig a rezsije is kevesebb egy főre nézve.

2015. júl. 31. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 A kérdező kommentje:

"Kedves kérdező, te vagy az ezredik, képben nagyon nem lévő tini, aki azt hiszi, hogy a gyerektartásból ájfónt és márkás cuccokat kell venni."


Elolvastad a kommentemet is? Sehol egy szó sem volt Iphone-ról meg márkás cuccokról. Ha a kommentet nem is, a kérdés alá írt pár soros magyarázatot elolvashattad volna, annak is már az első sorából kiderül, hogy a kérdés nem az én családomról szól, hanem csak elméleti. De azért köszi az általánosítást.


A többiekről is úgy látom, nem olvasták el, mert írtam, hogy a számadatok a legkevésbé fontosak, csak úgy besaccoltam, 13 évesen tényleg nem tudom, mi mennyibe kerül, mert a szüleim fizetik, engem nem avatnak be annyira ezekbe. Legyen akkor mondjuk 100 ezer az a gyerektartás (gondolom, ekkora gyerektartás nem létezik azért, de most az mindegy), a kérdés arra vonatkozik, hogy ha abból kijön az, amit a gyerekre kell fordítani, akkor az anyukának lehet-e tiszta a lelkiismerete amiatt, hogy ő magára költi a fizetését, illetve az apuka felháborodhat-e, gyerek követelőzhet-e stb. Továbbra is a 4. válasz a leghasznosabb számomra.

2015. júl. 31. 09:20
 26/36 anonim ***** válasza:
0%

A kajánk fejenként 30-40 és madárétkűeknek számítunk."


És mit eszel, hogy madár vagy?


Másrészt nem kell a duma, évekig kondiztam, havi 60-70-ből testépítő étrendet lehet kihozni egy 90 kilós embernek úgy, hogy ebben csirke, hal és rengeteg zöldség és gyümölcs van.

Az persze más téma, hogy nem tudtok spórolni meg lusták vagytok elmenni a henteshez, helyette 1600 forintért veszitek a csirkemellet a Tescóban.

2015. júl. 31. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
55%
Utolsó! 60-70 ezer neked a kaja, plusz a rezsi rád eső része, kb 20ezer per hó. Ez, tehát egy jó minőségű kaját fogyasztó tini havi költsége, amiben csak a kaja, meg a lakhatás van benne. Még nem öltözködtél, még nem mentél moziba, strandra, még nem vettél egy fagyit vagy egy jó könyvet, nem utaztál, semmi nincs benne, és így már 80-90ezer. Ebből apucika fizet 30ezret, 60ezret az anya. Akkor miről is beszélünk?
2015. júl. 31. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
#26-os, a testépítéssel az eszed is átépítetted izomba vagy ennyire műveletlen vagy, hogy nem ismered a madárétkű kifejezést? Azt jelenti egyébként, hogy keveset eszünk. Reggeli-vacsora kistányér 1 szelet teljes kiőrlésű vagy magvas vagy rozsos kenyér, egy kis felvágott és paradicsom pl, az ebéd csak azért van nagytányéron, mert a zöldség sok helyet foglal. És kösz a feltételezést, de a hentesnél veszem a húst havonta, porciózom és lefagyasztom. A zöldség-gyümölcsöt viszont tényleg a tescoban veszem és egyéb hipermarketekben, mivel a piaci gyümölcs 2 nap után penészedni kezd, míg a tescos csak 1 hét után, a piaciról leszedik a természetes viaszréteget, hogy szebben nézzen ki a portéka, és annyival viszont nem olcsóbb, hogy megérje naponta piacra járni (főleg, hogy nem esik útba, és nincs jogsim, hogy kocsival menjek oda). Illetve nem a legolcsóbb alapanyagokat vesszük, mint szégyen csíkos, s-budget és társai. (tény, van amelyik termékből az a jobb) Így simán kijön a fejenként 30-40 úgy, hogy mindennap eszünk húst. (az esetek 80-90 %-ban vagy pulyka vagy csirkemellet, attól függően az adott hónapban melyik volt olcsóbb vagy szebb) A testépítő étrendet meg hagyjuk... öcsém is éppen úgy étkezik. Az én 2-3 napi kajámat betolja 1 nap alatt, még jó, hogy drágábbra jön ki és ebben még nincs benne a fehérjepor és a többi.
2015. júl. 31. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
0%

"Ez, tehát egy jó minőségű kaját fogyasztó tini havi költsége, "


Már megint totális baromságot beszélsz.

Szerinted egy 13 éves lány bevisz napi 5000 kalóriát?

Ne fárassz már.

2015. aug. 4. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:
0%
A gyerektartàs melle az àllam is ad penzt kb 35 ezer Ft ot(csalàdi adokedvezmeny csaladi potlek) 2021 ben a teljes adòt visszaadtàk. Ezeket is kell szamolni. Meg azt is hogy amikor a gyerek nyàron 5 hetet a màsik féllel van akkor is az fizet a parjànak...miért is??meg az összes szünet felében. Meg havi kb 4- 8 napot van a màsik szülőnèl mègis 30 napra fizet tartasdìjat. Amikor velem van a gyerek, veszek neki ezt azt amit szeretne, etetem programozok vele akkor mièrt kell tartasdijat fizetnem arra az időre?? Ha ezt a rendszert megváltoztatnák sokkal kevesebb lenne a válás mert kiszűrnék a megélhetési bűnözöket
2022. márc. 14. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!