Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egy negyedórát késtem és...

Egy negyedórát késtem és anyám kizárt = ( Sztetek jogos volt? Mit csinájjak h ne legyen ilyen szigoru velem?

Figyelt kérdés

Tegnap este bulizni voltam és úgy volt megbeszélve h éjfélre hazaérek. Amikor hazaérek anyám mindig le szokta csekkolni h mennyire vok részeg + cigiszagú h aztán azzal bаsztathasson... mind1 tegnap elkéstem tizennégy perccel később értem haza. És direkt beletette a kulcsot a zárba meg elforditotta h ne tuggyak bemenni :S Öcsém telója meg ki volt kapcsolva, úgyhogy bakker lenn kellett aludnom a pincében a kutyával :S Még jó h kicsit részeg voltam és gyorsan elaluttam XD Reggel engedett be apum.

A másik h sztem kicsit megfáztam fáj a torkom meg be vok rekedve, mondom ezt ma anyámnak, erre a válasza: nem kellett volna elkésni meg am is akkor ne beszéjj, mindenkinek jobb lesz :/

És mindig ezt csinájja piszkál meg bánt meg megaláz de csak engem se öcsémet se bátyámat nem. Jó tényleg balhésabb vok nálunk meg nem vok olyan jó tanuló de akk is =( Mit csinájjak h észrevegye h én is a fia vok? Meg h ne legyen ennyire szigoru velem? Fаszom kivan már vele, utálom néha úgy érzem el kéne tűnni ithonról.

16/F


2010. márc. 7. 11:14
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
75%

Sztem viszont neked kéne változtatni a hozzáállásodon.

Jogosan van kiakadva, amikor nem szeretné, hogy berúgj, meg cigizz 16évesen.

Örülj, hogy egyáltalán elenged.

És mi az hogy útálod??Az Édesanyádról beszélsz ember!!

2010. márc. 7. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
75%

Szandekos veszelyezetetes, csaladvedelmisek. :P

(Eselyes, hogy en elmentem volna egy haverhoz aludni, aztan aggodjon... Ha nem aggodna, akkor mar igy is ugy is el van szva az egesz...)

2010. márc. 7. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 A kérdező kommentje:

Ja azóta már én is megbeszéltem egy haverral h ha legközelebb ilyen lesz akk náluk alhatok :D


Elsőnek: ja az édesanyámról beszélek és nem útálnám ha úgy is viselkedne mint az édesanyám :P

2010. márc. 7. 11:24
 4/43 anonim ***** válasza:
58%

a 2-nak van igaza

ez bizony bűncselekmény gyanús


ne csak ő b*sztasson, a családvédelemmel törj te is egy kis borsot az orra alá

2010. márc. 7. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim ***** válasza:
100%

Abban igazatok van, hogy azért nem kellett volna hogy kicsukjon téged, de azért szerintem beszélgetnetek kellene, és kössetek valami békés kompromisszumot.

Apukád mit szól a történtekhez?

2010. márc. 7. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 anonim ***** válasza:
90%
2. vagyok, Termeszetesen nem tamogatom a kerdezo bulizasi szokasait, meg minden, de az anyuja tenyleg gondolkodhatna - mert amit most csinalt, nagyon nem oke. Esetleg ket anyai pofon, az meg oke, de... Negyed orat a legjobb szandekkal is lehet kesni, es ha az en lanyom kesne, en aggodnak, nem azon gondolkodnak, hogy hogy szak ki vele.
2010. márc. 7. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 anonim ***** válasza:
76%
az ilyen ember elég messze áll az anya fogalmától...
2010. márc. 7. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 anonim ***** válasza:
75%
Ezzel csak azt éri el nálad, hogy még inkább zabosabb leszel, és még csak azért sem mész haza időben. 14 perc késés még nem a világ, és nam hajnalban estél be az ajtón. Jó félt, minden szülő félti a gyerekét. Te meg 16 éves vagy! De nem így kellene hozzáálni a dolgokhoz. Viszont van egy sanda gyanúm lehet máskor többet késtél, és úgy volt vele, na akkor édes fiam, most bekeményítek. Neked is változnod kell, beszélj vele tisztességesen, hiszen ő mégis csak az édesanyád, és nem akar rosszat neked. Próbáljátok meg együtt az aranyközéputat, és akkor nem lesz gond.
2010. márc. 7. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 anonim ***** válasza:
69%

Az előző hozzászólóhoz: azért az nem megoldás, hogy a kölköt kizárjuk, mert pár percet késett. Elég szűk látókörű szülői gondolkodásmódra utal ez. A pia és cigi is valamelyest a szülő hibája (is). Én már nem vagyok fiatal, de tizenévesen nekem nem (nagyon) voltak alkohol és cigigondjaim, mert olyan volt a szülői háttér, hogy bennük megbízhattam, mi olyan beszélgetős család voltunk, akik törődtek egymással. Osztálykirándulásun berúgtam egyszer, nehezményezték is a szülők, de nem vertek agyon, nem zártak ki, stb. A cigit meg utáltam, mert nem ízlett, úgyhogy életemben egy slukk elég volt ahhoz, hogy eldöntsem: nekem ugyan nem kell.

A családi neveltetésem során szorult belém annyi tartás és önállóság, hogy nemet tudtam mondani az olyan osztálytársaknak, akik szerint csak akkor vagyok vagány, hogyha úgy füstölök, hogy a hiroshimai atomrobbanás felhője elszégyelli magát vagy csak akkor vagyok haver, ha úgy vedelek, hogy a matrózok menekülnek. :-)

Node, a kérdéshez:

Én a szülőknek azt javasolnám, hogy legyenek toleránsabbak, empatikusabbak, hisz ők is voltak fiatalok. Érdemes lenne a családtagoknak beszélgetni egymással és odafigyelni a másikra, hogy neki mi a jó. Sok szülő beleesik abba a hibába, hogy istennek hiszi magát és a saját értékrendjét lenyomja a gyereke torkán.

A gyerkőcnek meg azt üzenném, hogy nem a zülléstől leszel jófej és fszagyerek, hanem attól, hogy legyen SAJÁT értékrended, amit felvállalsz és ha kell, képes vagy szembemenni a többiek "elvárásával" is, mert NEKED úgy van kedved.

2010. márc. 7. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 anonim ***** válasza:
62%

Első vagyok.

Le lehet pontozni fafejűek, és azzal nem értek egyet, hogy a kérdező olyanokat ír az Anyjáról, hogy útálja, mikor ez nem korrekt!

Talán ő is viselkedhetne másképp, nem kellene 16!!évesen cigizni, meg lerészegedni.

Én sem zártam volna ki a lakásból, ilyet nem tennék a gyerekeimmel, de ha már büntetést érdemelnének, akkor ahogy az egyik hozzászóló írta, akkor kapott volna egy pofont, ennyi.

2010. márc. 7. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!