Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egy negyedórát késtem és...

Egy negyedórát késtem és anyám kizárt = ( Sztetek jogos volt? Mit csinájjak h ne legyen ilyen szigoru velem?

Figyelt kérdés

Tegnap este bulizni voltam és úgy volt megbeszélve h éjfélre hazaérek. Amikor hazaérek anyám mindig le szokta csekkolni h mennyire vok részeg + cigiszagú h aztán azzal bаsztathasson... mind1 tegnap elkéstem tizennégy perccel később értem haza. És direkt beletette a kulcsot a zárba meg elforditotta h ne tuggyak bemenni :S Öcsém telója meg ki volt kapcsolva, úgyhogy bakker lenn kellett aludnom a pincében a kutyával :S Még jó h kicsit részeg voltam és gyorsan elaluttam XD Reggel engedett be apum.

A másik h sztem kicsit megfáztam fáj a torkom meg be vok rekedve, mondom ezt ma anyámnak, erre a válasza: nem kellett volna elkésni meg am is akkor ne beszéjj, mindenkinek jobb lesz :/

És mindig ezt csinájja piszkál meg bánt meg megaláz de csak engem se öcsémet se bátyámat nem. Jó tényleg balhésabb vok nálunk meg nem vok olyan jó tanuló de akk is =( Mit csinájjak h észrevegye h én is a fia vok? Meg h ne legyen ennyire szigoru velem? Fаszom kivan már vele, utálom néha úgy érzem el kéne tűnni ithonról.

16/F


2010. márc. 7. 11:14
1 2 3 4 5
 21/43 anonim ***** válasza:
100%

Oké lehet, hogy nem kellett volna, hogy kizárjon, de neked meg időben kéne hazaérned és tisztelettudóan viselkedni a szüleiddel. Féltenek, gondolom anyud az alatt a negyed óra alatt már halálra izgulta magát.

Én játram már egyszer úgy suliidőben, hogy mentem haza hétvégére (ugyanis más városban tanultam, mint laktunk, és kollégista voltam). Nem mondtam otthon, hogy melyik vonattal fogok érkezni, mert tudtam, hogy nem jön elém senki. Két vonat volt amivel menni szoktam, szóval tudhatták, hogy ha az egyikkel nem mentem, akkor nyilván a következővel fogok érkezni. Így is volt, de mire hazaértem a nővérem meg anyum is hót ideg volt, hogy nem tudok szólni mikor jövök? Már x órától lesik a kaput! Ráadásul, ha az előző vonattal megyek, akkor sem tudtam volna otthon lenni akkora, mert akkor még csak beér a vonat, de nekem még haza kell gyalogolnom, ami felpakolva fél óra. Ennek ellenére mégis rendesen le lettem szídva.

Szóval csak annyi, hogy nem kellett volna kizárnia, ha be is zárja az ajtót nem kellett volna a kulcsot benne hagyni. De abban igaza van, hogy valahogyan jelezni kellett, hogy ne késs! Ha pedig mégis telefonálj haza (legkésöbb amikorra otthon kellett lenned), hogy bocsánat tudom, hogy ennyiben voltunk megegyezve, de elrohant az idő felettem. Már uton vagyok hazafelé, de kések egy 15-20 percet.

Amúgy gondolom az sem tetszett volna jobban, ha anyud meg akár apud is lekever egy akkora pofont, hogy a fal adja a másikat. Szóval próbáljátok ezt megbeszélni, te megigérni, hogy legközlelebb nem lesz ilyen. Mert ezután összeteheted a két kezed, ha el leszel engedve. Főleg úgy, hogy írtad tanulásban sem jeleskedsz nagyon, meg viselkedésben sem.

2010. márc. 7. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 anonim ***** válasza:
95%

Twist Oliver?

Hm...

Van egy szomszédunk, aki ugyanezt, ill hasonlót csinált a 16 és fél éves lányával, hogy elment bulizni a kiscsaj, és nem ért haza időre, aztán az Anyja meg írt neki egy celit az ajtóra, hogy mivel nem ért haza időre, ezért mostmár alhat ahol akar.

A lány elment a barátnőjéhez aludni, és jól felbíztatták, hogy szúrjon ki az anyjával, amiért nem engedte be.

A csaj kihívta a család védelmiseket, és a kiscsajt elvitték intézetbe, asszem egy hónapra, addig az anyának család terápiára kellett járnia.

Nos Twist Oliver, van jobb sztorid?

2010. márc. 7. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 A kérdező kommentje:

„gondlkozzon el anyukád,hogy ő soha nem hibázott-e még?” de igen 1x, amikor megszült. Ezt is ő monta pár hónapja :/

Am meg nem késtem sűrűn csak 1x véletlenül elég részegen jöttem haza és behánytam itthon és azóta van h időre kell hazajönnöm. Jó tom h nem kellett volna annyit inni és nem is iszok azóta annyit csak kevesebet az véletlen volt.


Hát akk inkább nem hívom rájuk a családvédelmit. Így se akar elengedni sose sehova csak néha bulizni mer azt mongya h nem tok vigyázni magamra meg állandóan bajba kerülök. De ez nem igaz =(


11:38 kösz, ez is jól hangzik, de bakker h nincs olyan agyam mint tesóméknak akk hiába úgyse leszek jó tanuló. Am hármónk közül egyedül én melózok diákmelót suli után de úgy láccik anyámnak ez nem számít semmit csak a tanulás. Mongyuk legalább van saját pénzem.

2010. márc. 7. 11:50
 24/43 anonim ***** válasza:
98%

Mér valáaszoltam atörténtekre, így már csak a diákmelóhoz. Az oké, hogy már diákként szeretnéd megszerezni a zsebpénzedet, nagyon jó, dicséretes. Viszont mivel a diáknak az elsődleges feladata a tanulás, ezt inkább csak akkor javasolnám, ha nem megy a tanulás rovására, hisz a jövőben abból kell majd a betevő falatodat megszerezni amit most megtanulsz. A szüleid csak azt szeretnék, hogy felnőttként mindened meglegyen, jó munkahely rendes keresettel és boldog légy.

Szóval nem azt mondom, hogy ne dolgozz diákmelót, dolgozz ,DE! csak ha ez nem megy a tanulásod rovására.

2010. márc. 7. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 anonim ***** válasza:
25%
nem a tanulásból kell megszereznie majd a betevőt, hanme pénzből!
2010. márc. 7. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem meg igaza van anyádnak. Bár csak egy évvel vagyok nálad idősebb, és ebből kifolyólag pár hónap, és nagykorú leszek, de ha azt mondod, hogy éjfél, akkor az legyen éjfél. És 16 évesen igenis ne legyél részeg állandóan. Teljes mértékben igazat adok anyukádnak. Nem, nem vagyok otthon ülő, unalmas hülye p_csa, én is eljárok bulizni, és bár nekem nincs időkorlát, ha lenne, betartanám. Amíg így viselkedsz, ne csodálkozz, hogy anyád "piszkál".

17/L

2010. márc. 7. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 anonim ***** válasza:
81%

Már nem azért,de mindenki azzal jön,hogy félti,félti.Végülis azzal semmi baja nem lehet,hogy kizárja a mínusz 5fokba:D

Én nagyon szeretem anyám,tisztelem,mindig tudja hol vagyok és kivel,de tudom,hogy ő is volt fiatal és ő is tudja.

De szerintem aki félti a gyerekét az nem zárja ki ilyen hidegben.Ha elkésnék se tenné meg,inkább beengedne,mert ez féltés.

2010. márc. 7. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 anonim ***** válasza:
84%

Azért kiváncsi lennék ez hányadik negyedórás késés volt.

Egyébként én nem engedem a gyerekemet éjfélig bulizni és ha csak egyszer jönne haza berúgva,akkor többet sohasem.


Az intézet tényleg jó dolog lenne,mert ott este nyolc után se ki,se be.

Azt is érdemes kipróbálni,hogy mit szól haver anyja ahhoz,hogy ezentúl ott alszol,ha berúgsz,mert anyád nem enged be(valószínű nem fogja csípni,hogy egy idegen kölök összehányja a lakását.)


Írtad,hogy nem akarsz rosszat az öcsédnek.Akkor ne mutass ilyen példát neki.


A haverek egyébként is el fognak tünni pár év múlva,amikor 0 munka meg 0 barátnő nélkül maradsz.Mert ez az út,a lúzerséghez vezet.

2010. márc. 7. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 anonim ***** válasza:
58%

Nem olvastam el a válaszokat !

De egyet jegyeznék meg!


16 évesen ha elmegy buliba , mert rengeteg fiatal megy azért mert késik , kizárni és a pincében altatni a saját gyermekét undorító !!!


Az ilyen ember nem anya! Akkor ne engedje el , mondja azt hogy nem mehetsz sehova , de ez már nagyon nem szép!

Miért mindig a gyereknek kell változtatnia ??


Az senkinek nem jó ha nem engedi el sehova , és otthon bezárja szegényt, de ha otthon lenne mindig , akkor meg majd az lenne a baj!

Fiata , éljen ha azt szeretné , persze csak óvatosan.

Ráadásul pont éjfélkor indul be legjobban a buli , szinte addigra érkeznek meg a legtöbben . És neki pont ekkor kell hazamennie .

Jó Ok. 16 éves , na de azért a 14 perc késé után kizárni !

Hát nincsen mit mondanom erre a nőre.


Eltűnni sem a legjobb , hidd el !

Beszélj édesapáddal , hátha ő jobban megért .

Tanul kicsit jobban , segíts otthon többet , hátha ezt értékeli "anyád" , és kedvesebb lesz .


Ha tényleg olyan rossz a helyzet , akkor esetleg nagyszülőkhöz mehetnél el , ha ők befogadnak !


Üdv : 22/L

2010. márc. 7. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem anyukád csak jó útra akar nevelni. Lehet kritizálni az eszközeit, mindig lehet kivetni valót találni a szülői nevelésben... mármint, ha épp nem mi vagyunk a szülők, mert akkor az a jó, ahogy mi gondoljuk.

Hányszor hallottam anyámtól, ahogy nővéremet fikázza és azt mondja: "na majd, ha ő is anya lesz, megtudja...".

Most anya, és valóban sok mindenben igazat ad anyunak, de nem mindenben.


Nem látni bele abba, hogy anyukád milyen megfontolásból tette ezt és mik voltak az előzményei. Milyen egyezség volt közöttetek... hogy lett kiaszabva ez az éjfél. Mondjuk így: "csak akkor és csakis akkor mehetsz el bulizni, ha éjfélre itthon vagy, de inkább 10 perccel korábban, mint 10 perccel később." Ez esetben jogos a szankció...


Én egyszer késtem... anyám elém jött és az utcán fel akart pofozni, de kitértem előle... ennyi volt a "balhé"... meg persze leszidott, de én amúgysem voltam kicsapongó, na meg lány vagyok. Fiúknál jobban el kell engedni a pórázt...


Ami azt illeti, hogy mit tehetnél?!

Az nem kifogás, hogy nincs olyan jó agyad, mint a tesóidnak, a "nehezebb felfogást" több szorgalommal lehet kompenzálni. Ha a tesóid 3 órát tanulnak naponta, te tanulj 6 órát.

Diákmelózni lehet nyáron is... a suli most fontosabb. Aztán 2 év múlva már úgyis azt csinálsz amit akarsz.


Szóval szerintem ez adok-kapok ügy.

Kérdezd meg anyukádat mit kéne tenned, hogy jobban bízzon benned és elengedjen, na meg hogy ne szabjon határokat...

Valószínű azt fogja mondani: tarts mértéket az ivásban, ne késs 1 percet sem, figyelj jobban a tanulásra.


Ha ezeket betartod és anyukád még mindig rosszul viselkedik veled, akkor lehet elégedetlenkedni.

2010. márc. 7. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!