Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egy negyedórát késtem és...

Egy negyedórát késtem és anyám kizárt = ( Sztetek jogos volt? Mit csinájjak h ne legyen ilyen szigoru velem?

Figyelt kérdés

Tegnap este bulizni voltam és úgy volt megbeszélve h éjfélre hazaérek. Amikor hazaérek anyám mindig le szokta csekkolni h mennyire vok részeg + cigiszagú h aztán azzal bаsztathasson... mind1 tegnap elkéstem tizennégy perccel később értem haza. És direkt beletette a kulcsot a zárba meg elforditotta h ne tuggyak bemenni :S Öcsém telója meg ki volt kapcsolva, úgyhogy bakker lenn kellett aludnom a pincében a kutyával :S Még jó h kicsit részeg voltam és gyorsan elaluttam XD Reggel engedett be apum.

A másik h sztem kicsit megfáztam fáj a torkom meg be vok rekedve, mondom ezt ma anyámnak, erre a válasza: nem kellett volna elkésni meg am is akkor ne beszéjj, mindenkinek jobb lesz :/

És mindig ezt csinájja piszkál meg bánt meg megaláz de csak engem se öcsémet se bátyámat nem. Jó tényleg balhésabb vok nálunk meg nem vok olyan jó tanuló de akk is =( Mit csinájjak h észrevegye h én is a fia vok? Meg h ne legyen ennyire szigoru velem? Fаszom kivan már vele, utálom néha úgy érzem el kéne tűnni ithonról.

16/F


2010. márc. 7. 11:14
1 2 3 4 5
 31/43 anonim ***** válasza:
71%

11.38-as vagyok. Hát eszem a zúzádat..."egyszer véletlenül behánytam", meg "nem tehetek róla hogy a tesóim okosabbak", "jó télleg balhésabb vok náluk"...

Szóval ezek a dolgok csak úgy megtörténnek veled. Te a világon semmiről nem tehetsz, maximum az anyukád, hogy ilyennek nevelt téged. Próbálsz otthon tanulni? Van hobbid? Érdekel valami a bulizáson kívül? Látja anyukád, a családod, hogy próbálkozol? Minden nap megírod a leckét, és csak utána mész el dolgozni/mulatni/gépezni?

Ha nem, akkor minden jogos anyukádtól, mert neki az az egy feladata van az életben, hogy belőletek embert faragjon. Mert tudod nem csak megszülni kell egy gyereket, hanem gondoskodni is róla.

Könnyebb itt panaszkodni, meg a saját hibáidra azt mondani, "jaháááát egyszer megesett, nade kivel nem", mint összeszedni magadat és csinálni valami értelmeset, igaz? Hát akkor most anyukád is egyszer kizárt, püffneki. Te meg egyszer behánytál, szerintem 1-1, jó? :D

Muszáj röhögnöm :D

2010. márc. 7. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/43 A kérdező kommentje:

12:14 Melóval nincs gondom, jó fizikai meló de szeretem csinálni meg jó fejek a munkatársak már majdnem egy éve vok ott és azt monták h ha befejezem a sulit és úgy alakul akkor mehetek oda teljes munkaidőben. Szal nem hiszem h a munkával baj lesz.

Meg am szerencsére a csajokkal sincs semmi gondom =) Szal nem hiszem h lúzer lennék :D


Jó tom h balhés vok de am nem vok én rossz ember sem bűnöző vagy ilyesmi :D Csak anyum nem bír elfogadni =(


12:29 Bakker nincs időm napi 6 órát tanulni :D Am meg jó lehet nyáron is diákmelózni de nem hiszem h évközben anyám túl sok pénzt adna :P Jó ez így h van saját pénzem :D


Jó abban igazad van h kicsit viszafoghatnám magam, de sztem már elkönyvelt ilyennek aztán kész :S Csinálhatok én bármit.

2010. márc. 7. 12:37
 33/43 anonim ***** válasza:
100%
Azért legalább egy próbát meg egy jó nagy átbeszélést megérne ez az egész.
2010. márc. 7. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/43 A kérdező kommentje:
ebben igazad van
2010. márc. 7. 13:02
 35/43 A kérdező kommentje:
12:29 Te meg ne röhögj mer lecsaplak :D Majd akk röhögj ha neked kell a kutyával aludnod :P
2010. márc. 7. 13:10
 36/43 anonim ***** válasza:
77%

Ezt te írtad: "12:29 Te meg ne röhögj mer lecsaplak :D Majd akk röhögj ha neked kell a kutyával aludnod :P"

és még csodálkozol, hogy olyan az életed, amilyen?

Ne itt panaszkodj, hanem kérj bocsánatot anyukádtól, és legyél jó fiú!

2010. márc. 7. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/43 anonim ***** válasza:
65%

Már bocs, én csak röviden szeretnék hozzászólni, de:

Nem tudom miért véditek annyira az anyját.. Oké, hogy aggódik, de őszintén milyen anya az, aki kizárja a fiát??? Attól még, hogy megszülte nem biztos, hogy olyan jó ember... Higgyétek el én ismerek olyan "anyát", akit nem is lehet így nevezni.. Akár mit is csinálok, nem tudnám elképzelni, hogy anyám valaha is kizárjon.. Inkább örülne, hogy semmi bajom.. A cigi meg tényleg hülyeség, de nyilván attól is cigi szaga lehet, hogy körülötte dohányoznak (de mivel a kérdező erre nem mondott semmit, gondolom cigizik..). Erre is van megoldás.. az anyja akkor mondja meg a feltételeket, beszéljék meg a dolgokat. Ha meg nem tudnak dűlőre jutni, akkor ne engedje el.. főleg ha ilyeneket csinál(kizárás).

Amúgy meg kedves kérdező: Te is próbálj meg beszélni vele, ha nem megy hát nem.. tartsd be a szabályokat. Örülj neki, hogy elengednek egyáltalán, és érj haza időben, ha tudod, hogy anyád ilyen. És azért ő is elgondolkozhatna, hogy melyik anya tenne ilyet a fiával..

Bocs, hogy hosszú lett.

2010. márc. 7. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/43 anonim ***** válasza:
84%

12.29-es vagyok. Talán az lehet a probléma, hogy anyukád azt szeretné, hogy tovább tanulj. Pedig nem mindenkinek való a felsőoktatás, és ezzel a világon semmi baj nincsen! Ezt próbáld meg vele megbeszélni. Mondd meg, hogy amit most dolgozol, bár fizikai munka, neked mégis tetszik, ez az, amit csinálni szeretnél a suli befejezte után is. Lehet, hogy anyukád más jövőt szánt neked, de ez a te életed, majd belátja ő is. Ha ezt a kérdést megbeszélnéd vele, szerintem engedékenyebb lenne.

Én nem tudtam, csak miután kommenteltél, hogy érettségi után olyan munkát szeretnél végezni, amit már most is csinálsz (ergo nem kell hozzá végzettség). Szerintem ez nem baj, csak anyukádnak is tudnia kéne róla. Hátha így elkezd közelíteni egymáshoz kettőtök elvárása.

Nah, inkább a szobatársam csapd le :)

2010. márc. 7. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/43 anonim ***** válasza:
77%

Ehh... ezek a "tini problémák" édes Istenem.

Gondolom az első hozzászólót is ilyen korúak pontozták le, mint amilyen te vagy "kedves" kérdező!


Attól, hogy rendkívül sok tizenéves műveli azt, amit te még nem jelenti, hogy mindenkinek el kell fogadni, főleg a szüleidnek nem. Fiatal vagy még te az alkoholhoz, cigihez, úgy pedig végképp, hogy tulajdonképpen még növekedésben vagy, tested azért még fog változni még ha nem is sokat.

Az írásodból pedig egyértelműen kitűnik, hogy anyukád aggódik érted, s nem tetszik neki az, amit csinálsz, jogosan. Én is előkaptalak volna, noha én más büntetést eszeltem volna ki neked, habár az írásodból azt veszem ki, hogy téged már próbált fegyelmezni... kevés sikerrel.


A családvédelmiseket meg meg ne próbáld kihívni! Legyen már eszed! A tesóid kijönnek a szülőkkel, így ők is megsínylenék ezt. Ezt akarod?

2010. márc. 7. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/43 anonim ***** válasza:
62%
Nincs azzal gond,ha elmegy a családsegítőbe.Ott majd elküldik egy pszichológushoz,rendszeresen ellenőrizni fogják az iskolában,elmagyarázzák neki,hogy 16 éves gyereknek nem szabad inni(esetleg megbüntetik azt,aki kiszolgálja cigivel,meg szeszesitallal,mert 18 évesnek eladni,az bűncselekmény),meg éjfélig kimaradni.Ha nem érti meg,akkor vannak nevelőintézetek(nem az árvaházak!),ahova problémás fiatalokat tesznek be.Na itt nincs pia,nincs kimaradozás(kimenő sincs),ha rendesen viselkedik,pár hónap után közbe egy-egy hétvégére hazamehet.
2010. márc. 7. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!