Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek ezekről a...

Mi a véleményetek ezekről a fiúnevekről? Nekem ezek tetszenek.

Figyelt kérdés

Akiket eddig kérdeztem eléggé különböző véleményen voltak. Valakinek nagyon tetszenek, mások furának tarták. Szerintem különlegesek, de nem ritkák, meg nem is hangzanak hülyén, elfogadottak Magyarországon, és olyan nemesi jellegük van. (Ezt nem azért mondom, hogy olyan különlegesnek tűnjek, csak egyszerűen tetszik, hogy van múltjuk is meg olyan jó a hangzásuk.) Ezekről lenne szó (ebben a sorrendben):


- Leó

- Richárd

- Iván

- Artúr

- Vilmos

- Henrik

- Ludvig



2015. júl. 31. 11:58
1 2 3 4 5
 1/42 A kérdező kommentje:
Főleg az első három a nyerő nálam.
2015. júl. 31. 12:00
 2/42 anonim ***** válasza:
41%
Ezekből nekem csak a Richárd tetszik, a többit nem adnám a gyerekemnek. Amik szerintem különlegesek és adnám a fiamnak: Koppány, Hunor.
2015. júl. 31. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:
100%
Max. a Richárdot tudnám elfogadni, ha nagyon muszáj.
2015. júl. 31. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim ***** válasza:
90%
Nekem tetszenek.
2015. júl. 31. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 anonim ***** válasza:
86%

A Ludvig, Artút, Henrik egyáltalán nem tetszik. De a többi elmegy. Leginkább az Iván.

A Hunor, Koppány nem volt kérdés, de egyébként nem valami szépek.

2015. júl. 31. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim ***** válasza:
Nekem az első 3 vagy 4 tetszik, a többi nem. (Engem is Leónak hívnak, különösebb bajom nincs vele :D)
2015. júl. 31. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 anonim ***** válasza:
A Ludvig nagyon fura, azt tuti nem adnám a gyerekemnek. :D A többi egy hozzáillő vezetéknévvel nem gáz szerintem.
2015. júl. 31. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 anonim ***** válasza:
Iván, Artúr, Vilmos tetszik, a többi nem.
2015. júl. 31. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 anonim ***** válasza:

Ami bejön: Leó, Richard, Vilmos

Ami nem jön be: Iván, Artúr,Ludvig

A Henrik név pedig az se ne tetszik, se nem tartom undorítónak.

De ez ízlés kérdése :D

2015. júl. 31. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 anonim ***** válasza:
69%

"Leó"


Ez sok nyelven oroszlánt jelent. Biztos ennek akarod hívni a fiadat? :)


"Richárd"


Nem rossz, tényleg "királyi" hangzása van, de a ch miatt sokan nem tudják rendesen kimondani (bármily meglepő).


"Iván"


Nekem túl oroszos, első asszociációként egy hosszú hajú, borostás piás jut róla eszembe.


"Artúr"


Erről meg a földtúró. Persze ez csak asszociáció és ráadásul szubjektív, de olyan választ is vársz. Szóval nem tetszik.


"Vilmos"


Ezt adnám.


"Henrik"


Ezt is, bár kissé túlságosan "arisztokratikus". Meg hogyan becéznéd (ami eltér a Henriettáétól)?


"Ludvig"


Sokan talán azt sem tudnák, fiú vagy lány viseli ezt a nevet, annyira szokatlan.

2015. júl. 31. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!