Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek ezekről a...

Mi a véleményetek ezekről a fiúnevekről? Nekem ezek tetszenek.

Figyelt kérdés

Akiket eddig kérdeztem eléggé különböző véleményen voltak. Valakinek nagyon tetszenek, mások furának tarták. Szerintem különlegesek, de nem ritkák, meg nem is hangzanak hülyén, elfogadottak Magyarországon, és olyan nemesi jellegük van. (Ezt nem azért mondom, hogy olyan különlegesnek tűnjek, csak egyszerűen tetszik, hogy van múltjuk is meg olyan jó a hangzásuk.) Ezekről lenne szó (ebben a sorrendben):


- Leó

- Richárd

- Iván

- Artúr

- Vilmos

- Henrik

- Ludvig



2015. júl. 31. 11:58
1 2 3 4 5
 11/42 anonim válasza:
100%

Utolsó négy miatt szerintem cikiznék. Nekem amúgy úgy van hogy:

1.Richárd

2.Iván

3.Henrik

4.Leó

5.Ludvig

6.Vilmos

7.Artúr

2015. júl. 31. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/42 anonim válasza:
Nekem a Richárd és a Leó tetszik ezek közül.
2015. júl. 31. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/42 anonim ***** válasza:
100%

Leóról a pálcikás jégkrém ugrik be, de ettől függetlenül nem rossz.

Ezen ívül még tetszik az Iván és a Vilmos.

Ami leginkább nem az a Richárd, főként a becézett alakja miatt.

2015. júl. 31. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/42 anonim ***** válasza:
39%

Leó, Artúr ami tetszik, a többi nem.


Richárd: nem az ízlésem, ráadásul tucatnév is (de ez a kisebbik gond vele)

Iván, Henrik: egy férfinak lehet, hogy jól állnak, de egy kisfiút nem tudok elképzelni ezekkel a nevekkel

Vilmos, Ludvig: iszonyatosan régimódiak, de nem a jobb fajtából

2015. júl. 31. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/42 anonim válasza:
Nekem a Leó, az Iván és az Artúr tetszik. Többi nem nagyon jön be.
2015. júl. 31. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/42 anonim ***** válasza:
74%
#2 Nem akarok kötekedni, de nem tudok szó nélkül elmenni amellett, hogy bizonyos emberek annyira rabjai a politikának (legyen az bármilyen irányzat), hogy már azt is a politika határozza meg, hogy milyen nevet adjak a gyerekemnek. Elhiszem, hogy a jobbikosok között nagy számba mennek a honfoglalás kori történetek, nevek stb., de én képtelen lennék a politikai beállítottságomat kivetíteni a családomra és a születendő gyerekeimre, akik még sokáig csak kisbabák, kisgyerekek lesznek, de már a születésük pillanatában az apjuk politikai szólamai és nézetei lengjék körül őket. Fúj...
2015. júl. 31. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/42 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


14-es, szerintem is az Iván és a Henrik inkább felnőtt férfiaknak állnak jól, de a gyerekek nem maradnak örökké kisbabák, egyszer felnőnek.

Egy ismerősünk Felhőcskének nevezte el a lányát (a lány már 19 éves), és mindenki azt hiszi, aki olvassa vagy hallja a nevet, hogy egy kisbabáról van szó, és utálja is a saját nevét emiatt.

2015. júl. 31. 13:04
 18/42 anonim ***** válasza:
Én egyedül a Ludvigot nem adnám, nem tetszik, illetve a Richárd az, ami meg eléggé lerágott csont. Esetleg vedd még fel a listádra az Edvárdot, illik a többi név közé.
2015. júl. 31. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/42 anonim ***** válasza:
82%

Off:

16-os. Nem csak politikai meggyőződésből ad valaki ősmagyar nevet. Sokan vannak hagyományőrzők, barantások, de mezei polgárok is, akik ezek közül választanak.

Az én kisebbik fiam Kartal, ősi magyar neve van. Az életben 5 percet nem politizáltam, csak beleszerettem a névbe Rónaszegi Miklós Kartal regényeit olvasva.

2015. júl. 31. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/42 anonim ***** válasza:
83%
A Ludvig fiúnév? Leó egy oroszlán, egy jégrém jut először eszembe és maga az állat. A többi királynév? Miért ilyen hülye nyugati nevek tetszenek? Egyik rosszabb, mint a másik!
2015. júl. 31. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!