Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ki érezte már magát kényelmetl...

Ki érezte már magát kényelmetlenül a gazdag rokona jelenlétében?

Figyelt kérdés

Mondjatok példát, konkrét esetet.


Nekünk van egy jó módu nagybácsi, névnapokon, ünnepeken összefutunk vele. Jól megy neki a szekér. Nem mond semmit, de én érzem h lenéz bennünket bérből élőket, h milyen szerencsétlenek vunk, h nem tudjuk fialtatni a pénzt. Erre még rá jön az h az ő gyereke már házas, családos, én meg még nem nagyon akarok.


Amikor a családjával vok rosszul érzem magam. Mit csináljak. Panaszkodni, nem szeretek. Miről beszélgessünk. Valahogy mindig lejön h neki más a gondolkodása, nekünk meg nem lehet olyan a pénzhiány miatt.


Amikor találkozok vele mindig azt érzem h milyen szerencsétlen vok mellette.


2010. márc. 7. 18:24
 1/10 anonim ***** válasza:

Én igen.

Nekünk ez mindig karácsonykor, szülinapokon jött elő. Beállítottak tök értékes ajándékokkal. Nem érezzük ám hülyén magunkat...

2010. márc. 7. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nem, nekem is a nagybátyám gazdag, nem is kicsit. De messze nem élnek olyan jól mint ahogy tudnának, persze így is bőven felsőosztály. De nem kényeztetik el a gyerekeiket, nem járnak 20 milliós autóval, stb... engem pedig nagyon sokszor kisegít, megismertet a kapcsolataival. Mindig mondja, hogy én még sokra viszem :) Lehet, hogy valamiféle befektetésként kezel. Mindenesetre nagyon jó fej.
2010. márc. 7. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Az unokatestvérem családjának elég jól megy a sorsa,mindig 30 000 - 40 000 ft-os ajándékokat kapnak a gyerekek(új mobil,számítógép,edzőgépek stb.) Én soha nem voltam elégedetlen hogy nem kaptam meg ezeket,mikor lejöttek hozzánk mindig nagyban csodálkoztak hogy a mi ajándékunk milyen olcsó és egyszerű mégis hasznos és érdekes :)
2010. márc. 7. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nekem is van egy gazdag nagybácsi... vagy nem nagybácsi hanem fogalmam sincs miféle rokon. De mindig segített minket, sose nézett le, miért tenné? Ha itt volt nyaralni akkor is adott pénzt mindenfélére a családnak, ajándékokat vett. Miből gondolod hogy lenéz egyáltalán a ti rokonotok? Mondta? Egyébként meg panaszkodj... hátha segít majd rajtatok. Legalább valami haszna legyen neki is.
2010. márc. 7. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
A nagy pénzű emberek eleve felvesznek egy magasabbrendű viselkedési magatartást. Viszont emberileg nem sokat értékelek közülük, mert nem tudják honnan jöttek. Emberileg sokkal többet ér az én családom, mint azok, akik rázzák a rongyot és álarc mögé bújnak, és játszák a látszat boldogságot.Az én emberi kapcsolatomat nem adnám oda egyetlen egy gazdagéért sem. A szeretet és az összetartozás, az igaz barátságok több milliós háznál többet érnek.
2010. márc. 7. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Utolsó válaszolóval nem értek egyet! Nem mindegyik gazdag játsza magát.. És ahol tudnak segítenek.. pl gyerekkórház.. És lehetnek olyan boldogok akik nem gazdagok illetve, akik nem gazdagok azok is játszák magukat ajjaj mennyit láttam.. kölcsönöket vesznek fel nyaraláshoz stb.. hogy csak látszatott keltsen.. milliós autók kölcsönre..Nálunk is megvan a szeretett.. összetartózás. Szerintem nem kell előítéltett mondani senikről sem... Amúgy hogy a válaszodra is válaszoljak:-): Nem kell úgy érezzned hogy szerencsétlen vagy úgyanúgy ő is ember nem különbözik senkitől.. hogy gazdag v. sem. Úgyanúgy meg lehet találni a közös témát. Sok sikert.
2010. márc. 7. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Hát szerintem nem nagyon. Sokszor a barátaimnál is tapasztalom, h hozzájuk képest hátrányos vagyok. Nem tehetek meg olyan dolgokat amiket ők, nem engedhetek meg magamnak olyan dolgokat, amik nekik nem okoznak gondot.


Szóval utálom ezt a helyzetet. Beszélni meg nem jó róla mert nem kell az h sajnáljanak.

2010. márc. 7. 19:07
 8/10 A kérdező kommentje:

Ja, és mindig ez a rokonom panaszkodik, h nincs pénze, meg milyen sok a kiadása. Ki nem állom az ilyet. Nekem sokkal nehezebb mégis csendben vok. Szerintem aki tényleg bajban van az nem nyavalyog mert szégyeli a helyzetét mások előtt. Utálom h mindig azok sírnak akiknek nem kéne.


Volt egy másik ismerősöm az is nyavalygott h a férje csinált vmi okirat hamisítást egy millájuk el ment az ügyvédre mire tisztára mosta. Meg h nem tudta befizetni a számláit, a kocsit is el kellett adni. Egy hónap nem kellett neki, már jött is a vadi új drágább kocsival.

2010. márc. 7. 19:17
 9/10 anonim ***** válasza:
Kisebbrendűségú érzésed van. Ez nem a gazdag nagybácsi hibája.
2010. márc. 7. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Az utolsóval egyetértek.Miért kellene szerencsétlennek érezni magad?Mindenből lehetne szebbet,jobbat venni...Most boldogabb lennél egy új,több milliós akármitől?Néha engem is elkap az érzés,hogy hm,kéne új szekrény,stb.Ilyenkor körülnézek,és a másik oldaláról közelítem meg a helyzetet.Sokan vannak olyanok,akik tőlünk sokkal rosszabb körülmények között élnek.És én örülök,hogy úgy élhetek,ahogy...
2010. márc. 8. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!