Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A gyerekem apja külföldre...

A gyerekem apja külföldre szökött a gyerektartás elől. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Több százezer gyerektartással tartozik a gyerekem apja. Nem fizetett eddig. Július 24-én jelentettem fel a rendőrségen, de ma megtudtam, hogy 27-én Németországba szökött. Se bejelentett lakcím, se munka. Most mit csináljak?

2015. aug. 3. 21:49
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
100%
Szia, végrehajtás kérése az első amit meg kell tenned. Ezt annál a bíróságnál ahová helyileg tartozol, bemész a polgári irodába ügyfélfogadási időben és ott azonnal megteheted ezt.
2015. aug. 4. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 A kérdező kommentje:
Akkor augusztus 20 - at ki kell várnom, mert most ítélkezési szünet van.
2015. aug. 4. 16:09
 23/41 anonim ***** válasza:
15%

az elet mar csak ilyen

dontottel egy ingyenelot eltartottal es szultel neki.

Ezek utan otthagyott lelepet kovetkezmeny nem fizet

Ezek mind a te donteseid kovetkezmenyei

Ha jol allsz anyagilag hagyd a fenebe az egeszet menj dolgozni

gyogyszerre? beteg a gyerek?

2015. aug. 4. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 A kérdező kommentje:
Az, hogy van házam és kocsim, nem jelenti azt, hogy jól állok anyagilag. Meg tudom etetni a gyereket a téglákkal vagy a cserepekkel? Esetleg a kocsi kárpitjából varrjak neki ruhát? Hogy dolgozzak? 9 hónapos a baba! Minden gyereknek kell gyógyszer egy babának főleg!
2015. aug. 4. 16:41
 25/41 anonim ***** válasza:
100%

"Akkor augusztus 20 - at ki kell várnom, mert most ítélkezési szünet van."


A végrehajtás nem egy peres eljárás, arra nem vonatkozik az ítélkezési szünet.

Egyébként pedig beadványokat még perre vonatkozóan is lehet ítélkezési szünetben beadni, csak a határidők nem folynak addig.

2015. aug. 4. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 A kérdező kommentje:

27-es! Te tuti csak egy unatkozó provokáló vagy! Honnan tudog te, hogy nekem milyen házam és autóm van? Elmesélem, jó? Egy kb. 120. életévét betöltött tanyán lakom, emiatt létszükség az autó, ami egy lada. Ezeket adjam el????? 10 km a város földúton.

Otthon ülni? Te gyerek mellett ültél valaha? Mert én egyetlen percet sem! Reggeltől estig robotolok, takarítok, főzök, gyereket gondozok meg minden egyéb házimunka. Este beesek az ágyba mivel mindenre egyedül vagyok. Van időm netezni? Van, mikor épp a karom alatt alszik a baba, mint most. Babysitter? Min 1500 Ft/óra. Nyolc órát dolgoznék plusz utazás az min 13 ora. Az 19500 ft/nap. Heti 20 munkanappal az 390.000 Ft. Ehhez képest keresek havi 110ezret. Tudsz te számolni? Meg hagyjak egy csecsemőt egész nap egy vadidegenre és nevelje ő a gyerekem? Na persze!

Az én gyerekem sajnos nem olyan szerencsés, mint a tied, nekem a sok stressztől nem volt anyatejem, csak napi 30 ml és az is csak 10 hétig. Szoval irtózatos penzeket költök tapszerre és emiatt hasfajas elleni gyógyszerre is. Heti 2doboz espumisan honapokig, aztan a tüdőgyulladás meg az apjától öröklött bőrbetegség. Tenyleg elelne d vitaminom, mondhatom. Hogy lehet kapni anyatejet? Hogyne.! Azert uatozzak minden nap 2 orat es koltsek otszor annyit benzinre!

Az en felelossegem is? Nem mondod? Ki a màlhàs Rozi néni vett meg neki mindent a megérkezésere es elete eddigi 9 honapjara mindent? De ugyis keresel a kàkán is csomót nagyokos!

2015. aug. 4. 17:47
 27/41 A kérdező kommentje:
Ki mondott olyat, hogy nem tudom magam eltartani? Nincs kacsalabon forgo palotam meg uj mercim, de nem ehezem! Es a hazamat meg a kocsimat magam vettem a sajat keresetembol. Büszke vagyok ra! Ez semmi? Szerintem te egy önkormányzati bérlakásban elsz es unatkozol. Sose voltal gyesen 4 gyerekkel? Na ezt tudod ki hiszi el! Szerintem fele sem igaz annak amit irsz, raadasul ezzel a dumaval csakis nogyulolo ferfi lehetsz!
2015. aug. 4. 18:22
 28/41 anonim ***** válasza:
13%
Tanult! 24 éves koráig, hogy utána egy tanyán tengődjön??????? ráadásul egy pujával ami a nyakán maradt. Eltartott egy ingyenélőt, hát gratulálok neked is megérte tanulni.
2015. aug. 5. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 A kérdező kommentje:
Megtudtam hol dolgozik. Viszont arról gőzöm sincs, hogy be van e jelentve. A rendőrség tud ezzel kezdeni valamit?
2015. aug. 9. 13:35
 30/41 omba ***** válasza:
Nem vagyok járatos a jogban, de szerintem az önkormányzat gyámügyesét kérdezd - ő biztosan tudja az összes vonatkozó dolgot.
2015. aug. 9. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!