Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nektek mi a véleményetek...

Nektek mi a véleményetek erről? Anya- lánya kapcsolat.

Figyelt kérdés

Van egy nagyon kedves ismerősőm, akinek tényleg a legtökéletesebb anyukája van: Reggeltől estig dolgozik, hogy megteremtse az életszínvonalat, mindennap főz, takarít, a gyerekét öltözteti, elviszi nyaralni. Látszólag minden tökéletes! A szülő mindent megad- sőt még azon túl is.

Az apa már a gyermek kiskorában lelépett; így anyukája mondhatni egyedül neveli.


Ennek a kislánynak a volt nevelő apukája (nem a mostani) rendszeresen sexuális ajánlatokat tett az akkor 10 éves kislánynak, ezt a kislányt zárkozottsága miatt folyamatosan bántották az iskolában, a rossz jegyeket titkolnia kellett, a nevelő apja sexuális zaklatásait, azt hogy a suliban verték stb.

Megkérdeztem; ha ilyen jó anyukája van, miért nem mondhatja el neki?

Azt mondta azért mert anyukája annyira elfoglalt volt, hogy soha nem törődött vele. Nem számíthatott rá, mert ha elmondta volna a dolgot egyből veszekedésbe torkollott volna, ő lett volna a hibás, ráfogták volna, hogy hazudik...

Féltette a családot, nem akarta, hogy elváljanak stb.


Tehát ebből én azt szürtem le, hogy az anyuka nem volt képes megadni a kislánynak a szeretetett, a lelki támogatást, a segítséget!

Csak a külsőségeket teremtette meg neki (ház, ruha, étel stb.)


Kérdés vajon miért van az, hogy a hozzánk legközelebb álló embert ismerjük valójában a legkevésbé?

Miért nincs az embereknek ideje a másikra?


Ki ez a lány:

Ő az egyik barátnőm. Már 30 körüliek vagyunk... A lány már nem él együtt a családjával.

Az anyukája pedig még azóta sem tudja, hogy a most 30 éves lánya 10 éved korában nemi erőszak, bántalmazás (testi- pszihés) áldozata lett!


2015. aug. 5. 20:02
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

De hogy jövök én ahhoz, hogy egy felnőtt embert pszihiáterhez vigyek?

Annyi esélyem van, hogy elmegy rá, mint utolsó fagyinak a gyerek zsúron...

2015. aug. 6. 01:32
 12/16 anonim ***** válasza:

A barátnőd egy feltehetően hibás feltételezésből indul ki, aminek a hátterében az lehet, hogy mivel az apja lelépett, retteg a megmaradt szülővel bármiféle - képzelt vagy valós - konfliktushelyzetbe kerülni. Ráadásul valahol tudat alatt az anyjára haragszik, amiért a nevelőapja bántotta (akit remélem, legalább a sors ezerszeresen megbüntet ezért), és ezt vetíti ki az anyjára, a várható reakcióját ezért gondolja ilyennek. Nem vagyok profi pszichológus, csak a rutin meg az évek...:-)

Elképzelhetetlennek tartom, hogy egy szülő, aki mindent megtesz a gyereke boldogulásáért, úgy reagáljon a történtekre, ahogy a barátnőd feltételezi. Az, hogy ki mit ad meg a gyerekének, így nem ítélhető meg, mindenkinek más a szeretetnyelve, van, aki inkább cselekszik, van, aki minőségi időt ad stb, stb. biztos vagyok benne, hogy ha akkor elmondta volna az illető az anyjának a történteket, akkor annak nagyon komoly következményei lettek volna a nevelőapára nézve.

A barátnőd érvelése, és a te konklúziód, amit levontál belőle, alapjaiban hibás szerintem, csak a barátnőd feltételezésén alapszik, és meg kell mondjam, meglehetősen sértő az anyára nézve. A barátnőd titkolózott, az anyja semmit nem fogott rá, még az esélyt sem kapta meg, hogy segíthessen neki 10 éves korában, és most ki van kiáltva lelketlen, szeretetlen szülőnek, miközben hülyére melózta magát, hogy a lelécelt apuka helyett is megteremtse a gyerek egzisztenciáját.

2015. aug. 6. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Én 7 évig voltam depressziós, a környezetemben senki nem tudta meg, igazából mai napig nem tudják tesómék és anyám, csak apámnak mondtam el futólag...


Én szerencsére nem ilyenek miatt, és szerencsére a törés sem volt meg mint ennél a lánynál az iskolás eset...


Nem tudom pontosan mit gondolhat most, vagy milyen lehet neki, de szerintem neki is szüksége van valakire aki meghallgatja aki mellette van, támogatja, kedves vele, figyel rá...

Nem feltétlen pasi, apa vagy anya kell neki...hanem egy barát aki segít neki...sokszor elég ezeket a dolgokat meghallgatni...viszont az nem elég, hogy ő beszél...éreztetned kell vele, hogy figyelsz rá és mellette állsz...persze küldheted szakemberhez is, de nem biztos, hogy a fizetett "segítő" többet tud segíteni mint te! Itt először a gyógyulást neki kell akarnia.


22F

2015. aug. 6. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek!


Az utolsó előtti válasz a szülő oldaláról fogja meg a dolgot, az utolsó pedig a lány oldaláról.

Szerintem!

2015. aug. 6. 14:40
 15/16 anonim ***** válasza:

akkor az anyját hagyja ki a dologból és tegyen a nevelőapa ellen feljelentést!!

(még egy pszichológus is úgy gyógyít, hogy a gyermekkorban ért traumákat felszínre hozza és a páciensnek le kell zárnia)

2015. aug. 6. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Sajna a mai világban egy szúlő vagy szeret,vagy keres.

sajnos sok esetben nem is a szülő hibája az,hogy szinte csak keres. De szeretni nincs ereje/ideje.

2015. aug. 23. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!