Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egy 16 évesnek adhatok egy...

Egy 16 évesnek adhatok egy doboz sört?

Figyelt kérdés

Tudom, furán hangzik a kérdés, de a férjem előző kapcsolatából származó fiáról van szó, aki 16.

Szombaton velünk lesz, reggel 10-kor jön, de a férjem du. 2-ig dolgozik, addig én vagyok vele. Korábban nem sokat jött, még csak nemrég óta ismerem tulajdonképpen.


A férjem mondta, hogy főzzünk együtt ebédet (szakácsnak tanul egyébként), kajáljunk és nyugodtan adjak neki 1 sört. Furának tartottam, mert nálunk ez nem volt szokás és én sem akarnám, hogy a gyerekeink itthon alkoholt igyanak, bármennyi idősek.


Én reagálom túl és egy 16 éves gyereknek (aki talán amúgy is megissza már máshol, a haverjaival) tényleg lehet adni vagy ez szülői felelőtlenség? Mert szerintem nem kéne direktbe itatni egy gyereket. Attól félek, az apja csak be akar vágódni nála és játssza a lazát.



2015. aug. 6. 10:49
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
70%
adhatsz nyugodtan
2015. aug. 6. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
33%
Én alkoholmenteset adnék.
2015. aug. 6. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
49%

Én 14 éves korom óta iszok itthon heti 1-2 sört, ésakkor?

Semmi bajom nincs tőle :)

2015. aug. 6. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem adhatsz neki, biztos látott már sört 16 évesen :D Esetleg alacsony alkoholtartalmút vennék neki direkt :D (Nem mintha egy sör megártana bárkinek, de azért na)
2015. aug. 6. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Tudom, de ettől a későbbiekben nem szokik rá jobban?
2015. aug. 6. 11:02
 6/18 anonim ***** válasza:
18%
vegyed ezt a szutyadék 4 decis heinekkent...
2015. aug. 6. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
93%
A tiltott gyümölcs mindig édesebb. Pont hogy nem fog rászokni ettől. Persze nem kell napi háromszor leitatni, de alkalmanként egy sör inkább felelősségteljességre tanít - jobban, mint bármilyen tiltás.
2015. aug. 6. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
90%
nem attól az egy sörtol fog rászokni..
2015. aug. 6. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
94%
16 évesek már szoktak sörözgetni, úgyhogy ez az egy nem fog számítani. Ha olyan gyerek, akit nem érdekel az ital, eddig nem ivott, annak meg nem is fog ízleni valószínüleg.
2015. aug. 6. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
94%
Adj neki, egy sörtől nem fog berúgni.
2015. aug. 6. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!