Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Azt már látom, hogy sokan...

Azt már látom, hogy sokan alkoholistának nevezik a férjeket egy két doboz sör miatt. De mennyit ihat egy feleség, ami még úgymond elmegy?

Figyelt kérdés
Mert az én környezetemben korra, végzettségre, beosztásra való tekintet nélkül bizony a feleségek is megisszák a magukét. Sőt ismerek családokat, ahol csak ők isszák meg a magukét. Ők nem alkoholisták?

2015. máj. 10. 07:24
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
74%

Attol fugg.

Mindennap isznak vagy heti 1x??.

Ha mindennap es sokat akkor azok.

Ha mindennap 1 pohar de ha nem isznak 1 nap es nem idegesek emiatt akkor MEG (!!) Nem azok.

2015. máj. 10. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
58%

:)


Nem olvastam azt a kérdést..

2 sör és alkoholista? Az szép..



Nem teszek különbséget nő és férfi közt!!!!


Én nő vagyok, feleség is, anya még nem

Én megiszom a magamét, 2-3 sőr simán lecsúszik, még csak be sem csípek tőle.(4-5%??)

Vorozni is szoktunk, 2-3 pohár hétvégén vacsi után, vagy sör helyett estehétköznap beszélgetés közben.

Anyukám is fogyaszt alkoholt, pálinkázni szoktunk.

Mi főzzük a palinkát, leginkább a férjem, ez az eredeti szakmája, szeszipari élelszermérnök, ahol a sörre és a pálinkára szakosodott.


Nem nagyon érdekel ki szerint mennyit ihaztok.

Persze a fenn felsoroltakat nem űgy kell venni, hogy mindig iszunk..

Hanem vannak ilyen esetek, becsípésig részegségig max havi 1szer ha igazán buli van, otthon sosem.

Nálunk a nagymamám már nem(reflux miatt) de régen egy egy ünnepkor azért a 2-3 pálinkát maga is megitta, a désim is a konty alá valőt.


Jah hogy szép legyen van egy kisebb birásztaunk, saját termelésű szólővel, nem kereskedelmi fogasztásra, mert annyit nem termelünk, de minőségi, versenyeztetett(iden ezüstérmes ) boraink vannak.

Szőval piÁban nincs hiány.


A családban jelenleg 1 embernek van gondja az alkohollal, de ő nem is iszik, és vendéglátós, ott csúszott félre valami. Az álatalm nem ismert nagyapAm volt alkesz, ő még a 2. Vháorúból hazajőve ebbe folytottaz egeszet, meg nagyim verésébe...

Masnak jelenleg semmi, és enm 10fő a család (mamáék és a szüleim is 5 felett vannak tesók- Ratkó korszak lecsengései)


Tehát szerintem a gond az amikor valaki minden. Nap iszik, és ha akarja sem tudja abbahagyni, vagy nem is akarja...rutinná válik stb


És nem teszek különbséget nő és férfi közt!!!!

2015. máj. 10. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 anonim ***** válasza:
63%
1. Bocsi lepontoztalak, fel akartam, nem lehet viszavenni : S
2015. máj. 10. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 A kérdező kommentje:

Egyetértek veled. Én is megiszom a sörömet vagy vörösboromat. De hogy ettől alkoholista lennék az nonszensz.

Viszont másokat, köztük a férjemet sem nevezem ezért alkoholistának. Úgy vagyok ezzel, mint amikor a 30 éves férfit pedofilnak nevezik a 19 éves barátnője révén. Nincsenek tisztában a szavak jelentésével.

2015. máj. 10. 08:04
 5/43 anonim ***** válasza:
100%

Én arra mondom, hogy alkoholista, aki nem tudja, hol a határ (és nem egy alkalomra gondolok, hanem sokszor) és ha nem ihat, akkor ideges, feszült, esetleg agresszív.

Tehát, akit az ital megfoszt az önálló döntési képességétől és negatívan hat az ő és a körülötte levők életére. Legyen az egy pohár, vagy több.

2015. máj. 10. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 A kérdező kommentje:
Igen, az alkohol nem egyformán hat az emberekre. Van ismerősöm, aki egy pohár bor után alig tud beszélni és van olyan, akin ennek a többszöröse meg sem látszik.
2015. máj. 10. 08:21
 7/43 anonim ***** válasza:
36%
Tipikus alkoholosta mentalitás a tagadásod.Ha megiszol egy nap egy pohár vörösbort,a kutya nem fog alkoholistának tartani.Valami oka csak van hogy mégis annak tartanak.
2015. máj. 10. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 A kérdező kommentje:
Heteském! Ki mondta, hogy engem valaki is alkoholistának tart? Ja, hogy útjára indult a fantáziád? Ez viszont tipikus. Na milyen emberekre is?
2015. máj. 10. 08:35
 9/43 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem nem mennyiség a fontos,ha valaki függö akkor az.

Tök mindegy hogy valaki 2szál cigit sziv el naponta vagy 2dobozzal mindkettő dohányzik.

Férfi és Nő közt ebben sincs külömbség.

Alkoholistának nem nevezném azt aki megiszik két doboz sört,azt viszont már igen ha valaki nem tud meglenni a napi adag pijája nélkül,és ez független a mennyiségtől.

2015. máj. 10. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 anonim ***** válasza:
86%

Mi időszakos ivók vagyunk.

Nyáron sör (férjem sima, én körtés) télen forralt bor. Ünnepi alkalmakon, vagy családi összeröffenésen, folyik a pálinka is. Én nem, nem szeretem a szagát se nagyon, az én rövidem a Martini. Mikor 13 óráztam esténként megittam egy pohárral, lazításként.

Most szoptatok, így az alkoholt száműztem.

Amúgy meg, kérdező, amiről te beszélsz, az a fogalomzavar. Engem is kiboritott párszor, hogy mennyi hülyeséget összehordanak egyesek, csak hogy karaktergyilkolják a kérdezőt. A személyes kedvencem az volt, mikor egy gyógyszerrel kapcsolatban vitatkoztak, bemasoltam a betegtájékoztatót, forrásmegjelöléssel, és 0%ra pontozták, és vagy tíz kommentben taglalták, hogy hülyeség. Ezek után már csak röhögök.

2015. máj. 10. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!