Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha valamilyen programra...

Ha valamilyen programra megyünk, mindig a férfinek kell többet fizetnie, vagy minimum a költségek felét?

Figyelt kérdés

Párom fizikai munkát végez, ha nem túlórázhat nem keres túl jól. Én irodai munkával 30-60 ezerrel többet keresek nála.


Jövő hónapban lesz egy esküvő, ahova meghívtak minket. Szüleim szerint a párom fizesse a ruhámat,cipőmet, fodrászt stb.

Mi kettőnk között azt beszéltük meg, hogy mindenki a saját "költségeit" állja, illetve amit a házaspárnak adunk pénzt, azt megfelezzük.



Nemsokára nyaralni megyünk, a szállást én fizetem. Nem terveztem elkérni az őrá eső pénzt, úgyis SZÉP kártyáról megy... Szüleim pedig azzal idegesítenek, hogy a párom nem önmagamért szeret, hanem a pénzemért.


Hónap elején veszek neki bérletet, néha reggelit is, mert én 4-5 nappal előbb kapok fizetést mint ő.


Még szüleinkkel élünk, tavasszal költözünk össze.


Köszönöm az őszinte és normális véleményeket.


2015. aug. 7. 12:32
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%

Egyreszt nem ertem, miert kell a szuloket ilyen szinten beavatni a tervekbe? En is joval tobbet keresek a paromnal, ezt tudjak is, de hogy mennyivel, es mibe melyikunk mennyit fizet bele, azt nem tudja senki, csak rank tartozik.


Pl. en a lakberbe tobbet fizetek aranyosan, foleg, mert en ragaszkodtam a nagyobb lakashoz, de nem varom el, hogy o a kevesebb fizetesevel ugyanannyi tobbletkoltseget vallaljon.


Ha elmegyunk valahova, mozi, vacsi, akkor felvaltva fizetunk, egyszer o, maskor en.


Ha ruhat kell venni barmilyen alkalomra, azt mindenki maganak veszi. A nyaralast felesben fizetjuk.


Szerintem ezzel tok megalazo helyzetbe hozod a parodat. Mondd meg a szuleidnek, hogy szalljanak ki a penztarcadbol. 30-60 000 forint meg nem az az osszeg, amiert valakit a "penzeert" lehet szeretni.

2015. aug. 7. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:

Úgy képzeld el a szituációt, hogy annyit mondok itthon, hogy X. napon megyünk a Balatonra fürdeni.

A szüleim persze elkezdenek kérdezősködni. Busszal vagy vonattal? Levisz valaki autóval? Ki fizeti a benzint? Mit fogtok enni? oké visztek itthonról kaját, és azt ki fizeti?


Nyaralásnál ugyanez.

2015. aug. 7. 12:44
 3/26 anonim ***** válasza:
90%

Jaj, azok a piszkos anyagiak...

Nincs olyan előírás, hogy a férfinek kell többet fizetnie. Amíg nincs közös kassza, addig szerintem normális, ha a nagyobb kiadásokat felezi a pár. Több év együttélés után úgyis lesznek közös célok (gondolok itt pl. lakásfelújításra, új autóvásárlásra, stb. ), közös megtakarítás, és ebből költekezés. Legalábbis nálunk 7 év után már így van.

Ahogy megbeszéltétek, az teljesen rendben van, mármint ami az esküvői költségeket illeti.

Szerintem így, hogy kártyáról megy, a nyaralás is okés.

A szülők viszont a leírásod alapján cseppet okoskodónak, és rosszindulatúnak tűnnek. Talán csak nem nagyon kedvelik a párodat, és ha milliókat keresne havonta, talán még akkor is tudnának csípős megjegyzéseket tenni. Ha elköltöztök a szülői házból, és nem látnak bele ennyire a dolgaitokba, sokkal jobb lesz. :)

2015. aug. 7. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
100%
Ne haragud, de az a pár ezer forint ami a különbség a fizetésének között különbség, nem engedi azt feltételezni, hogy a párod a pénzed miatt van éled. Ez szerintem butaság...
2015. aug. 7. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
0%

Mióta vagytok együtt? A tavasz még messze van... addig én pluszt nem fizetnék neki, max. 50%-ot, míg legalább együtt nem lakunk (pl. a bérletre gondolok), az alapvető dolgait legalább saját magának mindenkinek meg kell tudni oldania. Sőt, gondolj rá, hogy majd egyszer ő lesz a családfő, a fő pénzkereső mikor te gyesen leszel, stb.

A szüleid biztos nem akarnak rosszat neked, és a kívülállók jobban rálátnak a dolgokra, olyanokat is észrevesznek amiket te lehet, hogy nem. Szóval azért legalább átgondolnod mindenképp érdemes, nincs-e igazság abban amit mondanak.

2015. aug. 7. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
100%

"Úgy képzeld el a szituációt, hogy annyit mondok itthon, hogy X. napon megyünk a Balatonra fürdeni.

A szüleim persze elkezdenek kérdezősködni. Busszal vagy vonattal? Levisz valaki autóval? Ki fizeti a benzint? Mit fogtok enni? oké visztek itthonról kaját, és azt ki fizeti?"


Ilyenkor értelem válasz annyi, hoyg ez kettötök dolga, nem tartozik a szülökre. (Mellesleg tényleg nem tartozik rájuk, tapintatlanság ilyeneket kérdezni is)

2015. aug. 7. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:

Az előző párom eléggé lehúzott engem anyagilag. (pl. mikor egyik albérletből a másikba költöztünk, én fizettem a maradék kiadást. Amikor munkanélküli volt én utaltam a gyerektartást, hogy a gyerek ne érezze hogy mi xarul állunk anyagilag).



A bérletet természetesen kifizeti a párom, én csak megelőlegezem neki.

2015. aug. 7. 12:58
 8/26 A kérdező kommentje:
8 hónapja.
2015. aug. 7. 12:58
 9/26 anonim ***** válasza:
89%

Nyugodtan megtehetnéd, hogy ha a szüleid az anyagi részletekről kérdezősködni kezdenek, rögtön rövidre zárod a témát!

Addig oké, hogy busszal, vonattal, hány napra, mikor jöttök vissza...stb., de a ki fizeti ezt meg eztre, nyugodtan mehet a "Megoldjuk, van pénzünk, nem halunk éhen, megnyugodhatsz anyukám-apukám....".

Semmi közük hozzá.

Főleg hogy ahogy leírtad, teljesen normális, egészséges keretek között "költesz" a párodra.


Nincs ilyen hogy kinek kell többet fizetnie. Egyébként is egyszer fent, másszor lent.

Kapcsolatunk kezdetén én kerestem jobban, én "vittem el" a páromat nyaralni (már akkor amikor még nem is laktunk együtt), most meg jelenleg épp "zsebpénzt" keresek a GYED-del a férjem fizetéséhez képest.

2015. aug. 7. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:

A SZÉP kártya meg ugye olyan hogy nem lehet kp-ra váltani, ha nem költjük el, 2 éven belül elveszik.

A szállásra meg futja. :)

2015. aug. 7. 13:09
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!