Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha valamilyen programra...

Ha valamilyen programra megyünk, mindig a férfinek kell többet fizetnie, vagy minimum a költségek felét?

Figyelt kérdés

Párom fizikai munkát végez, ha nem túlórázhat nem keres túl jól. Én irodai munkával 30-60 ezerrel többet keresek nála.


Jövő hónapban lesz egy esküvő, ahova meghívtak minket. Szüleim szerint a párom fizesse a ruhámat,cipőmet, fodrászt stb.

Mi kettőnk között azt beszéltük meg, hogy mindenki a saját "költségeit" állja, illetve amit a házaspárnak adunk pénzt, azt megfelezzük.



Nemsokára nyaralni megyünk, a szállást én fizetem. Nem terveztem elkérni az őrá eső pénzt, úgyis SZÉP kártyáról megy... Szüleim pedig azzal idegesítenek, hogy a párom nem önmagamért szeret, hanem a pénzemért.


Hónap elején veszek neki bérletet, néha reggelit is, mert én 4-5 nappal előbb kapok fizetést mint ő.


Még szüleinkkel élünk, tavasszal költözünk össze.


Köszönöm az őszinte és normális véleményeket.


2015. aug. 7. 12:32
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
100%
Tovabbra is azt gondolom, hogy a te dolgod a szuloket leallitani, a parod becsuletet meg megvedeni.
2015. aug. 7. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg nem értelek. Kérdezősködnek, hadd kérdezősködjenek... Minek válaszolsz? Miért nem mondod meg, hogy ez csak rátok tartozik?
2015. aug. 7. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
100%
Igazabol az, hogy a volt parod lehuzott sem a szulok dolga. Majd TE levonod a tanulsagokat es majd TE eldontod, hogy ezek utan bizol-e egy ferfiban annyira, hogy kifizess helyette par dolgot. Gondolom a berlet arat visszaadja fizu utan...a tobbi meg nem nagy ugy.
2015. aug. 7. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
51%

Amikor összeköltöztünk nemhogy én kerestem jobban, hanem a páromnak abszolút nem is volt munkája!

Akkor fejeztük be az egyetemet és én kaptam másik városban egy visszautasíthatatlan állásajánlatot így jött velem,szerencsére annyit kaptam hogy meg tudtunk élni belőle ketten is, ha nem is luxus szinten.

Aztán 1 hónap múlva talált ő is melót és kevesebbet keresett, de azóta eltelt 7 év, megcsinált két plusz végzettséget és annyit keres már vele, hogy én nyugodtan itthon maradhatok a gyerekkel 3 évre is, mert megélünk hiába csak a 20 ezres GYES-t kapom már csak.

Szóval csak akkor lehúzás ha nem törekedik jobbra. Ha mellette tanul meg keresi folyamatosan a jobban fizető állást, akkor pár év alatt úgyis bejön és lehet ő fog keresni jobban te meg nyugodtan babázhatsz majd.

Tehát csak arra figyelj, h törekszik-e, ha nem tesz semmit azért hogy jobb legyen, akkor viszont tényleg csak kihasznál.

Páromat igenis motiválta, hogy könnyebben megéljünk, mikor elköltözött a szüleitől és ketten maradtunk egymásnak, nagyon összeszedte magát és mindent megtett az előrejutás érdekében, aminek meg is lett az eredménye.

Most meg én tanulok valami újat, hátha majd azzal még előrébb leszünk.

2015. aug. 7. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 A kérdező kommentje:

Azért keres rosszul, mert a túlórákat nem akarják nekik kifizetni.

Állítólag ez majd változik náluk, és akkor minden szombaton dolgozni fog.

2015. aug. 7. 13:29
 16/26 anonim ***** válasza:

Mi 50-50 % -al voltunk, amíg nem éltünk együtt.

Aztán közös lett a számla, és most már tök mindegy. Én keresek többet. (N)

Költünk, amire kell, az egyedi - egyszeri dolgokat meg megbeszéljük.

2015. aug. 7. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
77%
Ismerve az előző kapcsolatod tanulságait, a szüleid féltenek. Azért nyugodtan beismerheted magadnak, hogy egy olyan pasi, aki a szüleivel lakik, tehát nem egyedül tart fent egy háztartást, lakást, még sincs annyi fizetése (és a túlórát most hagyjuk, annak a nevében is benne van, hogy többlet az alaphoz képest), vagy nem tud úgy gazdálkodni, hogy a következő fizetésig legyen neki kajára és bérletre, nem nagy fogás. Még együtt sem laktok, és rád szorul, ez azért nagyon gáz. Mielőtt te beléptél az életébe ki segélyezte hó elején? Mert ok, hogy visszaadja, de következő hónap elején ugyanúgy hiányzik neki az a pénz.
2015. aug. 7. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 A kérdező kommentje:

A bérletet azért veszi, hogy hozzám ne gyalog jöjjön. Egyébként a munkahelyétől 15 percnyire lakik, oda gyalog jár.


Mondhatjuk azt is, hogy miattam vesz bérletet, hogyha együtt megyünk a városba ide-oda, ne gyalogoljunk. (időjárásfüggő)


A fizetése 50 %-át hazaadja, a maradékból tesz félre jogsira, és ami úgy megmarad azt költi el.

2015. aug. 7. 13:48
 19/26 A kérdező kommentje:
Kaját mindig biztosít neki az édesanyja, de néha megkíván egy csokit, egy energiaitalt stb.
2015. aug. 7. 13:49
 20/26 anonim ***** válasza:
66%
Mentegeted. Megfordítom, amit írtál: egy felnőtt, kereső férfi, akinek egy csokira sem futja, ha megkívánja, csak ha a barátnője hitelez neki. Tök mindegy, hogy a felét hazaadja, vagy hogy mire gyűjt, a barátnője hitelez neki, hogy csokit, energiaitalt vehessen? Ő meg elfogadja... Meg hogy kvázi miattad vesz bérletet, ezért hitelezed neki? A borotvahabba is beszállsz, mert ha veled találkozik, sűrűbben borotválkozik? Nekem tök mindegy, milyen emberekkel adod össze magadat, de elgondolkodhatnál, hogy mi lehet az oka, hogy mindig olyanokat fogsz ki, akiket te kell, hogy támogass még úgy is, hogy együtt se laktok... Hát ne csodálkozz, hogy a szüleid kérdezgetnek ezt-azt, hátha kimondva te is rájössz, hogy ennél azért van feljebb. Nem gazdag pasi, csak legalább olyan, akiben van tartás, és legalább a te szintedet eléri.
2015. aug. 7. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!