Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha valamilyen programra...

Ha valamilyen programra megyünk, mindig a férfinek kell többet fizetnie, vagy minimum a költségek felét?

Figyelt kérdés

Párom fizikai munkát végez, ha nem túlórázhat nem keres túl jól. Én irodai munkával 30-60 ezerrel többet keresek nála.


Jövő hónapban lesz egy esküvő, ahova meghívtak minket. Szüleim szerint a párom fizesse a ruhámat,cipőmet, fodrászt stb.

Mi kettőnk között azt beszéltük meg, hogy mindenki a saját "költségeit" állja, illetve amit a házaspárnak adunk pénzt, azt megfelezzük.



Nemsokára nyaralni megyünk, a szállást én fizetem. Nem terveztem elkérni az őrá eső pénzt, úgyis SZÉP kártyáról megy... Szüleim pedig azzal idegesítenek, hogy a párom nem önmagamért szeret, hanem a pénzemért.


Hónap elején veszek neki bérletet, néha reggelit is, mert én 4-5 nappal előbb kapok fizetést mint ő.


Még szüleinkkel élünk, tavasszal költözünk össze.


Köszönöm az őszinte és normális véleményeket.


2015. aug. 7. 12:32
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
63%

Kedves Kérdező! Meggyőződésem, hogy egy szeretet-szerelem alapú kapcsolatban másodlagosan az anyagiak, de természetes késztetése minden tisztességes embernek, hogy ha ő többet keres, többet is adjon, örülve, hogy adhat. Felhánytorgatás, emlékeztetés, szóvá tétel nélkül...hiszen annak adja, aki szeret.


A szüleidnek NINCS igaza. Joguk sincs beleszólni az életetekbe. Bocsáss meg, ha ezt mondom: elavult gondolkodású, kicsinyes emberek.

2015. aug. 7. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
100%

Mindenki a lehetőségei szerint járuljon egy kapcsolathoz.

Azért a 30-60 ezer nem nagy különbség, az meg egyenes nevetséges, hogy ezért lenne veled a barátod. Ahhoz minimum egy 0 kéne még a számjegyek után.

2015. aug. 7. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
51%
Azt azért megkérdezném, az összeköltözést milyen arányban finanszírozzátok? Van-e a párodnak terve, ambíciója, hogy változtasson a helyzetén? Mert a megvárjuk, míg fizetnek túlórát, nem túl kecsegtető dolog.
2015. aug. 7. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
63%

Csak most olvasom: "Az előző párom eléggé lehúzott engem anyagilag. "


Na ezért aggódnak a szüleid. Könnyen lehet, hajlamos vagy csöbörből vödörbe esni.

2015. aug. 7. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:

"Sőt, gondolj rá, hogy majd egyszer ő lesz a családfő, a fő pénzkereső mikor te gyesen leszel, stb."


Na ezt a hozzáállást utálom. Nem mindenki úgy vállal gyereket, hogy egyik napról a másikra él és ami bejön, azt rögtön el is költi. Normális ember megtakarít valamennyit gyerekvállalás előtt, tehát nem "eltartják". És honnan veszed, hogy kérdező lesz gyesen? Lehet, hogy akkor is az ő munkája fizet majd többet.

2015. aug. 9. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:

Kérdező, ne hallgass a vészmadarakra. Ha szereted ezt a férfit, és kettőtök fizetéséből meg tudtok élni, akkor minden esélyetek megvan a boldogságra. A SZÉP kártyát fel kell használni, mielőtt elvész. A 30-60000 nem annyival több, hogy "a pénzéért legyen veled". Az előző párod hibáiért meg nem fair őt okolni.

Az esküvői dolgaidat miért neki kellene fizetni? Én is magamnak szoktam, még ha a párom ismerősének az esküvőjére megyünk is.


Ha meg a szüleid kérdezik, hogy ki fizette a nyaralást, akkor meg kedves mosollyal közöld velük, hogy "Mi fizettük." Nem ő vagy te. Ti. Pont.

2015. aug. 9. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!