Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Szörnyű a kapcsola...

Mit tegyek? Szörnyű a kapcsolatom apámmal. Lent tovább.

Figyelt kérdés
Szóval annyi az egész, h apám szerintem utál engem.Mások előtt szándékosan lejárat, mindig belém köt.Soha nem jó neki semmi.Nem tisztel és a tulajdonaként kezel.Azt állítja, h ő dolgozik ránk, és ezért ne feleseljek vele...kutyájaként kezel.....DIREKT járat le a ő és az én barátaim előtt.....de attól, h eltart, az még nem jelenti azt,h fiaként szeretne....én nem érzem....sőt....Amibe tud beleköt...nem kiváncsi a véleményemre, ha vmit nem tudok, nem magyarázza el, csak lehord mindennek...már nem is beszélek vele, csak 1szavas igen-nem mondatokban.....mit lehet tenni ilyenkor?Jah...17\F
2010. márc. 8. 14:47
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
És hogy bánik édesanyáddal?
2010. márc. 8. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Veszekednek....apám földhöz vág néhány tálat, ajtót csapkod, de fizikai bántalmazás még nem volt...anyám néha ráveszekszik, h hogy bánik velem, stb....akk az van, h anyám fogja be, mert ő velem beszélget....anyám ráordít, h hagyja abba, erre ő vissza, h nevel, meg stb....aztán abbamarad a veszekedés...kis idő múlva pedig jön hozzám apám dühöngve, h miattam...(mert anyám még utána jól leszidja.....és napokig nem is beszél hozzá....apám ezt bosszúálló sunyi, aljas módon úgy viszonozza, h szemét dolgokat tesz...lejáratja a barátnői előtt, direk bosszantja, ugráltatja....pusztán idegesítésből...meg azért, mert 1 roh*dék)...miattam összeveszett anyámmal....de véletlenül sem azért, mert olyan egy sz*mét roh*dék, h még azért is ordít, ha nem úgy vajazom a kenyeret, ahogy az neki tetszik (ez halál komoly)...am apám eléggé szeret inni...napközben nem iszik, mert sokat vezet, de este 1,5 L bor, 2L sör 3-4 feles....(néha több, néha kevesebb)
2010. márc. 8. 15:10
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
Várd meg, még 18 leszel, és állj a saját lábadra. Ha megkérdezi miért mész el, mond el neki részletesen. Jó tanács ha elköltöztél csak anyukáddal beszélj. az ilyen kapcsolat arra jó, hogy te ne így viselkedj majd a családoddal.
2010. márc. 8. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Ezt tervezem....de míg az ő pénzéből tanulok, addig sztem nem tudok a saját lábamra állni....befejezem azt, ahova járok....még 1 év....és azután ez lesz.....anyám is mondta....h minél hamarabb költözzek el(persze jóindulattal)...mert ő tudja, milyen, h a gyerek a szüleivel lakik....nem jó dolog.....
2010. márc. 8. 15:30
 5/22 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, tapasztalatból mondom.
2010. márc. 8. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim válasza:
100%

Hasonló cipő volt, csak engem ütött is. "Gebe" testem meg kevés volt bármire is (120kg versus 50kg).

Ja és amit ő keresett, azt elitta, eljátszotta. Anyám pénzéből volt minden.

Készülhetsz az életre!

Az esetemben 17 évesen eljöttem otthonról és az utcán kötöttem ki. 1hét sem telt el és már dolgoztam (a suli mellett). Eleinte munkásszállón laktam, majd albérletben egy haveroméknál. Érettségi után csak munka. Mivel édesanyámmal tartottam a kapcsolatot, tudtam az otthoni fejleményekről. Amikor elcsattant az első pofon és megtudtam, mentem is haza. Ekkor voltam 25.

A meccs kiegyenlített lett kiló szempontból, csak annyi volt a különbség, hogy nálam izom is párosult.

Picit felhergeltem az utcán a szomszédok szeme láttára és megvártam, amíg nekem jön. :) (mert én csak védekeztem)

Rendőrség, bíróság, válóper.

Semmivel az utcára került, pedig én mondtam neki 17 évesen, hogy változzon meg és vegyen vissza magából. Mondtam neki: "Aki üvöltözik, abból hiányzik az intelligencia." Ekkor szakadt be a dobhártyám és mentem az utcára...

2010. márc. 13. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
Nálam az van, h ha csak megkérem, h vegye lejjebb a hangerőt (mer' annyira megszokta az ordítást, h már úgy is beszél...ez komoly), akkor, h merem én őt figyelmeztetni, ő azt csinál, amit akar stb......Ha a szemébe mondom, h milyen ember, akk leordít, h ő az apám, azt tesz, amit akar....mert én a fia vok....Neki semmit nem lehet a szemébe mondani, mert annyira hiú, nincs önkritikája....(ha más követ el olyan hibákat, mint ő, akk az egy idi.óta és ami csak jön..de ha neki szabad...ha TÉLEN!!! megfázok, akk a legutolsó mocskos rablógyilkosra nem hordanak össze annyi mocskot, mint ő rám(id.ióta, gondatlan, flegma...ezek a finomabbak....és ha belelendül, akk aztán nem áll le.....de ha ő beteg, mindenki ugrálja körbe..Volt már olyan is, h vendégeink voltak, és nem vele, hanem velem beszélgettek....erre ő vmivel jól leégetett és kizavart, menjek a dolgomra), h ha valami sérelem éri a "lelkét", akk rögtön ugrik és harap....neki nem volt túl könnyű gyerekkora, de ez is egy ok arra, h ne b@ssza el a másokét......de végülis örülök...ez ugye hihetetlen....de örülök, h ilyen az apám....mert számomra ő az élő példa, h hogyan TILOS viselkedni az életben.....ha egyes tőle örökölt negatív tulajdonságot felfedezem magamban(mert tőle csak negatívumokat örököltem...ez tuti)....azonnal teszek ellene, h még az írmagját is kiirtsam magamból.....szóval lényegében véve az ő érdeme, h (valamilyen szinten....gondolom) jó ember vagyok....nem járatok le másokat DIREKT...nem kötök bele a gyengébbe, nem vagyok beképzelt, gonosz, dicsekvős(ez most elég hülyén jött ki....azért nekem is megvannak a rossz tulajdonságaim....igyexek elrejteni, de néha előjönnek)....hiú....irígy......Sztem ez nem jó, h nem beszélek vele, de mit lehetne csinálni??Már elegem van belőle...
2010. márc. 13. 20:22
 8/22 anonim ***** válasza:
Nem normális! Szerintem anyukádnak is elege van belőle. Apádnak kéne menni, nem neked, csak féltek tőle. Visszél a hatalmával, h ő hozza a pénzt! Ne hagyd ezt az eggészet! Ne legyél neki állandó céltáblája! A nagyszüleidhez nem tudsz elköltözni, h nyugi legyen?
2010. márc. 13. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
Jah....anyám töker kivan.....ha apám vesz vmit, akk rögtön felhánytorgatja, h az nem a miénk, mert az ő pénzéből lett véve....a nagyszülők meg elég közel vannak ahhoz, h nyugodt tudjak lenni...Az előbb is leült mellém és magyarázta, h ezt nézzem meg a neten neki, meg azt, aztán ha véletlenül nem nyitja meg az oldalt, vagy a .xls fájljait(mer nincs olyan progim, mert nincs rá szükségem), akk én vagyok a sz@rházi kényes kölyök, a computerb*zi, a marha, a stb....Egy mocskos zsarnok!Most is, mikor hazajöttünk, át sem öltözött, azonnal nyomás a hűtő és már egy feles gurul is.....ez a bemelegítés....aztán pár liter sör, 2 l bor és a piszkálódás.....neki mind1, ha vki azt mondja fekete, ő mondja, fehér!!!Mindegy, csak vitatkozni és ordibálni tudjon....Sz@rházi egy alak....
2010. márc. 13. 21:58
 10/22 anonim válasza:
Szerintem tényleg szuper jófej vagy, hogy meglátod a rosszban is a jót! Mármint arra gondolok amit írtál hogy milyen nem vagy és nem is leszel. Vigyázz, mert ha részeg akkor nem igazán tudja mit csinál és esetleg még agyonver ha ilyen indulatok vannak benne. Én kerülném még akkor is ha az apám. Sok szerencsét!
2010. márc. 13. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!