Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen nevet adnatok a gyereke...

Milyen nevet adnatok a gyereketeknek?

Figyelt kérdés

A ferjem finn, en pedig magyar. Tanakodtunk,hogyha babank lesz,megis hogyan kellene nevet valasztani.

Arra gondoltunk,hogy finn eredetu nevet adnank,ami talan a magyar nyelvben is megallna a helyet.

Pl. ha kislany, akkor Elina/Anna. Ha fiu, akkor pl.Joonas.

Mit gondoltok? Ti hogy döntenetek?


2015. aug. 10. 07:27
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
87%
Helyes döntés, Nekem anya orosz volt ezért én is Irina vagyok, az is megtalálható a magyar nyelvben az Irén szláv megfelelője.
2015. aug. 10. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
82%

Húú, nekem az Elina és a Joonas is tetszik nagyon. :)


Finn neveket egyébként nem ismerek, de ezek itthon sem hangzanak idegennek. Simán adhatóak szerintem.

2015. aug. 10. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
28%

MIndenképpen olyan nevet választanék, ami mindkét nyelvben vagy megvan, vagy jól illeszkedik a nyelvekbe. Elsösorban anokat a neveket helyezném elötérbe, ami abban az országban megszokott, ahol éltek, mert ott fontosabb, hoyg ne idegenül hallatsszon a neve.

Dupla nevet viszont semmi esetre sema dnék, az csak kszúrás a gyerekkel szemben.


Az Elina szerinten nagyon szép, és a Joonas is rendben van.

2015. aug. 10. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Joonas egyebkent a ferjem. :D

Tipikus finn nev pl. Suvi (nyar a jelentese es lany nev), vagy Lumia, Anu stb., fiura pedig: Venni, Ville, Tuomas stb.

Bar ezek a nevek nem is tetszenek...

2015. aug. 10. 07:41
 5/17 anonim ***** válasza:
92%
én kettőt választanék,egy ilyet,egy olyat.
2015. aug. 10. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Itt Finnorszagban (nem garancia, hogy itt is maradunk), az a szokas, hogy egy gyereknek legalabb 2 nevet adnak, de a legtöbb esetben siman adnak 3.(ez a maximum).Pl. Sofia Anna Ilona, vagy Ville Valtteri. Vagy valami ilyesmi. Nekem a 3 mar tul sok. De neha a kettö is. :D
2015. aug. 10. 07:45
 7/17 anonim ***** válasza:
35%
Én tuti finn nevet választanék, valami szépet. Mert ott sok olyan van, na meg ha ott élhetnék akkor Magyarország többé eszembe sem jutna...
2015. aug. 10. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem jó ötlet, hogy finn nevet adtok, de azért olyat, ami magyarul és más nyelveken sem kiejthetetlen.
2015. aug. 10. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
84%
Azt kell elsősorban figyelembe venni, hogy mi illik a vezeteknevhez, utána meg azt, hogy hol éltek majd. Ha Magyarországra csak látogatóba jár majd, nem szükséges, hogy itt is elfogadott neve legyen.
2015. aug. 10. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
90%
Anna, Adam
2015. aug. 10. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!