Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Alkoholista apa, depressziós...

Alkoholista apa, depressziós anya, mit lehet kezdeni ezzel? Legszívesebben meghalnék, mar nem birom tovább?

Figyelt kérdés

Apám elmeteg alkoholista, tele adossaggal, anyukám depressziós. Allandoan rossz a hangulata.

Lenne egy lehetosegem par hónapos külföldi munkára de felek itt hagyni anyukámat. Mar én os depressziós vagyok mert anyamon mindig ezt látom, nem tudok örülni semminek. Meg ennek a kulfoldi lehetőségnek sem Örülök, ugy érzem nekem ez nem jar es nem hagyhatom egyedül anyukámat.

Mit lehet ez ellen tenni? Szo volt költözésről de akkor is ha kulonkoltozne csak magában lenne, es csak dolgozna majd hazamenne az üres házba, ez biztos segit a depressziojan. Engem meg kulfoldon rágna a bűntudat, hogy egyedül hagytam Őt.

En mar nem birom, nincs semmi életkedvem, semminek sem orulok, sokszor gondolok arra milyen jo lenne meghalni, mert ez igy már nem állapot. Lelkileg tönkre vagyok menve , 20 évesen idegroncs vagyok. Sohasem fogok helyrejonni, mert allandoan anyám lesz a fejemben, es az hogy ő mindig szomorú. Mit csinálhatnék? Mi erre a megoldás?


2015. aug. 10. 15:27
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

Anyukádnak jobb egy alkoholista állattal, mint egyedül? Sőt, ha elválna, akkor még találhatna is más, normális párt.

Apám is ilyen volt. De az én anyukám szerencsére elvált és új életet kezdtünk. Nekünk normális életünk lett. Apám azóta is iszik és totál lepukkant.

Ha anyukád nem hajlandó semmit sem tenni, hogy változtasson, azért még nem kell neked is beáldoznod magad. Költözz el.

2015. aug. 10. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm nagyon a válaszokat, sokat segitettetek! Igazatok van teljesen.
2015. aug. 10. 16:51
 13/21 anonim ***** válasza:

Nagyon rendes vagy, hogy ennyit aggódsz anyudért, de látni, hogy rád nyomja a bélyegét. Rettenetesen sajnállak :(

Kicsit vegyél vissza, szusszanj. Nem mondom, hogy menj el otthonról, szerintem nem lenne kikapcsolódás. Első sorban magadon kellene változtatni. Relaxálj, sok pozitív gondolatod legyen. Minden nap szedj össze 10 olyan dolgot, ami jó volt aznap. Elég ám csak ilyen, hogy jó ebédet ettél, láttál egy szép virágot. 2 hét és megváltozol. Jobb kedved lesz, egyre gyakrabban és könnyebben veszed észre a jó dolgokat és bevonzod a jó életet. Anyudon is tudnál segíteni :) Aki pozitív, megváltoztatja a környezetét.

2015. aug. 10. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim válasza:
Mivel már nem vagy kiskorú ezért a családsegítőket sem lehet bevonni, bűncselekményről családon belüli erőszakról nem volt szó, szerintem eljön mindenki életében mikor ki kell repülni a fészekből. Ha pedig sajnálod anyukád kérd meg, hogy költözzön veled.
2015. aug. 10. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

Kimesz dolgozni uj eletet kezdel majd anyud is kiviszed.

Szedd ossze magad

2015. aug. 11. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

Felnőtt emberek a szüleid, nem tudsz rajtuk segíteni. Magukon tudnának. Engedd el a kezüket, különben magaddal rántanak! Ráadásul nem mindenkinek kínál az élet ,,kiutat" ebből a helyzetből. Ez nem véletlen , ne szalaszd el, legyél egy kicsit önzőbb. Szüleidet vajon érdekli, hogy tönkrementél a huzavonájukban? Hasonló volt a családi helyzetem, sajnáltam otthagyni anyukám. De nem akartam az egész életem feltenni arra, hogy megmentsem egy olyan helyzetből amihez ragaszkodott. Szerintem Te is tudod, hogy mit kéne választanod a SAJÁT érdekedben! Minden jót kívánok neked!

25/N

2015. aug. 11. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
hat mivel vedel is apukad, igy remelhetoleg hamar meghal, azzal megoldodik majd par dolog. arra viszont vigyazzatok, hogy ne hagyjon ratok adossagot, es ne usszon el az ingatlan, amiben laktok.
2015. szept. 2. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
Lépj le, csinálj pénzt és karriert, aztán vissza tudsz menni anyuért és jó életet biztosítani neki évek múlva. Ha ott maradsz akkor beleegyezel ebbe a helyzetbe. Biztos azért szült téged, hogy boldog legyél és örülni tudj, szóval ne a bűntudat rágjon, hanem a célod, hogy létrehozz egy jó életet
2018. márc. 28. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim válasza:
Sosem ertettem az ilyeneket. Ha én kisebb szorongassal is képes voltam elmenni és keresni olyan pszichológust aki segített, akkor ilyen problémákkal miért nem képesek az emberek? Olyan jó szenvedni? Miért nem emeled fel a hátsód keresel megfelelő szakembert és mész terápiára? Azt hiszed majd a gyökös 13 évesek fognak rajtad segíteni?
2019. jan. 31. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim válasza:
*gyik-os
2019. jan. 31. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!