Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tudnék csinálni, hogy...

Mit tudnék csinálni, hogy újra normális legyen?

Figyelt kérdés
A 14 éves fiam mindig verekszik. Már több iskolából is kirúgták miatta. Hiába beszélünk vele, itthon még normális, de ha suliba megy vagy máshová akkor teljesen más. Pár éve még nem volt ilyen, nem tudom mi történhetett pedig tudtommal ugyanazok a barátai, csak 1-2 új van, de őket is normálisnak ismertem meg. A húgával (11 éves) nagyon csúnyán szokott bánni pedig régen szerette. Egyre többet visszabeszél nekünk, de tudja, hogy nem lenne szabad. Ha megbüntetjük akkor még ő van felháborodva meg megsértődve. 12 éves kora körül kezdte el ezeket utána hosszabb időre befejezte, most meg már megint kezdi. Mit lehetne csinálni vele? Vagy már ilyen marad?
2010. márc. 9. 13:42
 1/6 anonim ***** válasza:
ne engedj meg neki mindent amit ő akar az t nem kapja meg míg meg nem tanul jól viselkedni de ha tényleg ennyire rossz akkor küldj be lelkizős csoportra
2010. márc. 9. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
ja meg legyél kemény ha szép szóból nem ért
2010. márc. 9. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nincs rossz gyerek csak rossz szülő:)

Legyél határozott és következetes,ne hagyd,hogy a fejedre nőljön,hiszen kamasz korba lépett,próbálgatja a határait,az erőfölényét.

Nyugi nekem is van fiam ,bár kisebb,de muszáj NEM-et mondanunk nekik.

2010. márc. 9. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Keress egy szakembert, a családsegítő központban biztos tudnak ajánlani. Minél előbb, mielőtt elharapódzna a helyzet.
2010. márc. 9. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Miért verekszik?M

Mármint milyen magyarázatot ad a verekedésre.

Biztos ő a "hibás" minden esetben?Lehet nem bízik bennetek,mert nem álltatok mellé,amikor kellett volna,ezért szemtelen.

(az én kisfiamra még oviban panaszkodott az ovónéni,hogy egyedül ő verekszik.Mondtam az jó,legalább másnak nem okoz sérülést...az ovónéni kiakadt,hogy minden szülő "leugatja",rólam nem gondolta volna...aztán beszélgettünk,elmondtam neki,ha nem néz hülyének,én sem fogom.persze "balhézott" az én fiam is,meg másé is,akinek nem mert/nem lehetett szólni.Annak aki mindig a tanárnak ad igazat,a gyerekét könnyen bűnbaknak kiálltják ki,mert kényelmes a tanárnak.PErsze utánna közössen elbeszélgettünk a fiammal,de akkora már nem ő volt,aki egyedül verekszik...)

2010. márc. 9. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
szerintem ne az ordibálással, hanem a meghallgatással próbálkozz. Szeretettel fordulj hozzá, ülj le vele és beszélgessetek róla :D
2010. márc. 10. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!