Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem hiszem el. Anyukámnak...

Nem hiszem el. Anyukámnak miért kell még egy gyerek?

Figyelt kérdés

Anyukám nagyon korán,20 évesen terhes lett a nővéremmel egy egyéjszakás kapcsolatból.

Nem sokkal később összeházasodott az én apukámmal,majd születtem én,és az öcsém.

Mivel a szüleim elváltak,ezért anyukámmak lett egy új kapcsolata. Nagyon szeretem őt,nevelőapukámnak tekintem,én és a 2 tesóm nagyon jól kijövünk vele. Ám de tegnap vacsoránál elmondták,hogy anyukám 13 hetes terhes. Én nagyon kiborultam,hogy minek anyukámnak egy kisbaba,nem is abban a korban van már,meg ugyanmár van három gyereke,miért nem elég? Ráadásul nevelőapukámnak még van egy 12 éves kisfia is,aki 2 hetente nálunk alszik hétvégén. Ilyenkor tele a ház,hatan vagyunk itthon,őszintén elmondom nekem nem hiányzik hetediknek egy baba sírás.

Most én vagyok a rossz,meg az önző,hogy nem örülök a kistestvérünknek.

Szerintetek kinek van igaza?

Egyébkent a nővérem,öcsém,mostoha öcsém örül a babának,csak azt nem tudom miért...


2015. aug. 20. 21:54
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
22%
Megértelek. Nem tudom hovà és minek ide még egy gyerek. Hacsak nem vagytok milliomosok... anyád egy cseppet felelőtlennek tűnik. Hány éves egyáltalán? Van munkája?
2015. aug. 20. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
66%

Én megértelek téged, bár még soha nem voltam a helyzetedben. Ahogy látom, bárhogy is reagálsz, nem nagy beleszólásod lesz az eseményekbe. Valószínűleg egy babával szeretnék megerősíteni a kettejük közötti kapcsolatot, mert ha tényleg szeretik egymást, vágynak valami közösre.

Most nem azért mondom ezt, hogy önző légy és az érdekeidet nézd, de tényleg jobban jársz, ha együtt örülsz a többiekkel, és bekapcsolódsz a boldogságukba. Attól mert te esetleg bent fogsz savanyodni a szobádban, míg mások tervezgetik a baba jövőjét nem lesz máshogy, pláne nem jobb a helyzet. Próbáld meg az előnyeit meglátni! Biztosan te is nagyon fogod szeretni azt a kisbabát :) Tudsz majd rajta "gyakorolni"! Anyukád boldog lesz és legalább boldog családban élsz, olyanban, ahol az új szülők gyereket mernek vállalni, és nem olyanban, ahol a bunkó nevelőapától kell rettegni, szóval szerintem légy hálás :)

2015. aug. 20. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
60%
Megértelek valamilyen szinten.11 évig egykeként éltem, egyszer anya bejelentette,hogy terhes. Sírtam,kiakadtam. Mondtam én nem akarom. De aztán amikor megszületett a kistesóm imádtam. Azóta is imádom, és próbálok vele minél többet foglalkozni(már nem lakom otthon, így nem vagyok vele mindennap) Én végül nagyon örülök, hogy lett egy (fél)testvérem, jó érzés, hogy van egy olyan akinek példát kell mutatnom. Mi sem voltunk túl jó anyagi kapcsolatban. Próbáld félretenni a rosszat, és gondolj arra, ha felnő mennyire jó barátok lesztek, és egy testvér mindig segíti a másikat(jobb esetben)
2015. aug. 20. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 Anneee25 válasza:
68%

1.)Azt,hogy anyukád miért akar kisbabát az új párjától,azt akkor fogod megérteni,ha megtapasztalsz majd egy igazi összetartozást a szerelmeddel,lelkitársaddal. És majd sz első gyermednél megérted,micsoda öröm egy kisgyerek.

B.)Minden változás elsőre ijesztő,így normális,hogy vannak negatív érzéseid. Ne hagyd,hogy dominaljanak, gondolj a pozitiv hozadékaira.

Hidd el,imádni fogod :)

2015. aug. 20. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
59%

Utolsó, jó látni,hogy nem csak én gondolkodom így :)

Ezért meg lekrvázni az anyukádat egy ismeretlennek..eléggé alpári.

2015. aug. 20. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
44%
Hány éves anyukád, szerintem 40 alatt van. Miért ne szülhetne, ha akar???? Önző vagy és butuska.
2015. aug. 20. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
24%
szerintem se kéne neki még egy gyereket szülnie. megértelek kérdező
2015. aug. 20. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
68%
Miért hány éves anyukád?Benneteket szeretetben,normális körülmények között nevelnek?(a leírásodból úgy tűnik),akkor miért ne vállalhatnának közös babát? Ti gondolom 4-5 éven belül kirepültök otthonról.Gondolom nevelő apukáddal átrágták a dolgokat és úgy döntöttek,belefér még egy gyerek..Anyósomék azért nem vállaltak 3. gyereket,mert az akkor kamasz fiai azt mondták "égő lenne"..ő mai napig bánja "kicsit",és a mára felnőtt fiai azt mondják neki,hogy "jó nagy hülyeség volt,hogy megkérdezte őket" .Mire fel fogsz nőni,és idősebb leszel,rájössz,hogy egy 35-40 körüli ember(ennyire tippelem anyukádat),baromira nem öreg,és ereje teljében van...
2015. aug. 20. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
38%

5-ös!


Szegény lánynak az anyukája harmadszor tapasztalja a "egy igazi összetartozást a szerelmeddel,lelkitársaddal."-t.


Szerinted ez normális?


Én megértelek. A leendó tesódhoz próbálj meg normálisan állni, ő nem tehet semmiről. :) De anyukáról meg van a véleményem.

2015. aug. 20. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
35%

Önző és butuska? Szerintem akkor lenne az, ha felhőtlenül örülne ennek. 3 (4) gyerek mellett már igenis meggondolandó mégegyet vállalni. Legalább ő nem fogja gyártani a gyerekeket világba. Fel is kell nevelni őket, ami nem kevés pénz.

Ennek ellenére tényleg az a legjobb megoldás kérdező, hogy megpróbálsz jóképet vágni a dologhoz. Nem kell újjongani, de ne légy negatív. Anyukádnak ez nagyon rosszul esik, a nevelőapádnak meg főleg, neki csak egy gyereke van.

Nekem most lesz egy éves a kistesóm (nekem is féltestvér), igaz csak egy öcsém van mellette, nem hárman voltunk eredetileg. Amikor közölte anyukám, hogy terhes, nagyon kiakadtam. Nem hisztiztem, dühöngtem meg semmi, csak valószínűleg nem vágtam túl bolodog arckifejezést, mert nagyon megijedtem. Aztán 10 percen belül elsírtam magam egy sokkal kisebb problémán, majd elrohantam suliba, szóval valószínűleg elég egyértelmű volt a reakcióm. Bár tudtam, hogy babát terveznek, nagyon megijedtem, nem akartam, rosszul voltam már a gondolatától is. Egyrészt, mert nem szeretem a gyerekeket, pláne babázni nem, másrészt ijesztő volt a 16 év korkülönbség.

Muszáj volt barátkoznom a gondolattal. Őszintén, még a születése előtt is rémálmaim voltak, mert úgy éreztem, nem fogom fel az egésznke a súlyát, nagyon rossz ember vagyok, hogy még most sem örülök neki, biztos rossz nővér leszek. Aztán hiphop megszületett, egyszercsak kint volt. Szószerint kézzel foghatóbb lett :) Lassan sikerült megbarátkoznom vele, és nagyon szeretem! :) Nem babázok annyit, mint az öcsém, lány létemre tényleg szomorú, hogy nem tudok úgy bánni vele, ahogy kéne, de én ilyen vagyok. Ettől függetlenül tényleg szeretem, csak nem vagyok anya típus. Lehet te sem vagy. A babázósabbak jobban szoktak örülni.

Nyugodj meg, ha ők ezt akarják, te úgysem tudsz ezen változtani. A legjobbat akkor teszel magaddal, a családoddal és legfőképpen a picivel is, ha megnyugodsz, nem félsz tőle, és szeretni fogod. Tudom, hogy ez nem megy gombnyomásra, ha vannak ilyen irányú gátlásaid, főleg nem. De csak tényleg hagyni kell, hogy megtörténjen, nem szabad rágörcsölni, szeretni fogod :)

Ha van kérdésed, írj nyugodtan, mesélek még, ha szeretnéd.

2015. aug. 20. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!