Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem hiszem el. Anyukámnak...

Nem hiszem el. Anyukámnak miért kell még egy gyerek?

Figyelt kérdés

Anyukám nagyon korán,20 évesen terhes lett a nővéremmel egy egyéjszakás kapcsolatból.

Nem sokkal később összeházasodott az én apukámmal,majd születtem én,és az öcsém.

Mivel a szüleim elváltak,ezért anyukámmak lett egy új kapcsolata. Nagyon szeretem őt,nevelőapukámnak tekintem,én és a 2 tesóm nagyon jól kijövünk vele. Ám de tegnap vacsoránál elmondták,hogy anyukám 13 hetes terhes. Én nagyon kiborultam,hogy minek anyukámnak egy kisbaba,nem is abban a korban van már,meg ugyanmár van három gyereke,miért nem elég? Ráadásul nevelőapukámnak még van egy 12 éves kisfia is,aki 2 hetente nálunk alszik hétvégén. Ilyenkor tele a ház,hatan vagyunk itthon,őszintén elmondom nekem nem hiányzik hetediknek egy baba sírás.

Most én vagyok a rossz,meg az önző,hogy nem örülök a kistestvérünknek.

Szerintetek kinek van igaza?

Egyébkent a nővérem,öcsém,mostoha öcsém örül a babának,csak azt nem tudom miért...


2015. aug. 20. 21:54
1 2 3 4
 11/31 A kérdező kommentje:

Én elhiszem,hogy imádni fogom,mert nem terveztem utálni,hiszen nem tehet majd semmiről,csak azért mégis..

Nem vagyunk milliomosok,de azért jól megélünk,anyukám kétfelől kap három gyerektartást. Nővérem apukája nem tartott igényt a nővéremre,soha nem is találkoztak,csak minden hónapban küld anyának pénzt.

A mi apukánk az öcsémmel,külföldön dolgozik,ritkán látjuk,ő is havonta utal anyának pénzt.

Plusz anyukám dolgozik,tehát az ő fizetése is befolyik,plusz a hármónk családi pótlékja,meg ott van nevelőapukám fizetése is,bár abból ő is ad minden hónapban a fia anyukájának.

Anya egyébként itthon akar lenni főállásban,mert ha megszületik a pici,akkor hárman leszünk 18 alattiak itthon. (Nővérem már 18,de most költözködnek külön a barátjával,az ő szobája lesz a kicsijé.)

#3!!!

Anyukámat azért nem kellene ilyen szavakkal illetni,még ha tényleg felelőtlen is egy kicsit..

Anya egyébként 38 éves.

(Remélem minden kérdésetekre tudtam válaszolni.)

2015. aug. 20. 22:36
 12/31 anonim ***** válasza:
82%
Egyedül a megszületendő tesó nem tehet semmiről, szóval őt szerintem nem kéne bántani. Nekem sincs anyám a toppon idegileg, így próbálom én is a testvéremet nevelni. Egyébként olyan szinten nem vagyok gyerekcentrikus, hogy az hihetetlne, de őt imádom. Szóval akármilyen az anyád a tesódat segítsd, mert felnőtt korotokra jó barátok lesztek, és hidd el vissza fogja adni a sok jót amit kiskorában adsz neki
2015. aug. 20. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
78%

Már miért lenne anyukád felelőtlen? Biztos anyagi körülmények közé, jó párkapcsolatba, megfelelő korban vállal gyermeket. Te hol látod itt a felelőtlenséget? Az ő élete, rólatok gondoskodik a leírásod alapján, hiányt nem szenvedtek semmiben.


Ha egyszer felnősz, egyrészt belátod, hogy azért, mert egy ember elmúlt 30, még nem kell magát leírnia, másrészt megtapasztalod, mennyire nagy a vágy a közös gyerek iránt egy olyan személlyel, akiben megtalálod a társadat. Nem hiszem, hogy van annyit élettapasztalatod 18 éven aluliként, hogy édesanyádat felelőtlennek nevezd, mert felnőttként nézve, a leírásod alapján ez egy átgondolt, alapos döntés volt a részéről.


Gondolj vissza majd ezekre az időkre 20 év múlva, és meglátod, mennyire másként látod akkor majd a korodat, az életedet, mint ahogy kamaszként elképzeled egy harmincas nő körülményeit. :)))

2015. aug. 20. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
18%

anyud mintha ugyanazt játszaná le mindig..mintha nem tudna egy ördögi körből kikerülni..

minden pasival lesz gyereke, és eddig minden gyerekkel egyedül maradt...

(valszeg bevonzza magának, nem ártana elolvasnia a könyvet, a Titok a címe, mielőtt ez a pasi is le fog lépni tőle)


hogy miből eredhet a problémád, hogy neked nem tetszik egy új tesó, azt nem írtad. az egyetlen érved, hogy mert így is sokan vagytok. és az miért baj..?

2015. aug. 20. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
20%

Mindenki azt mondja hű de rohadt jóegy anya meg hogy milyen megfontolt döntést hozott..


Csak éppen arra nem gondoltok, hogy mire felnő az a gyerek hány éves lesz az anya, na meg, hogy meg fogja-e érteni a saját gyerekét.


Az én anyám 35 évesen szült engem, most vagyok 16, majdnem semmiről nem lehet vele beszélni, mert NEM ÉRTI MEG A NÉZŐPONTOM.


Szóval nem, nem volt teljesen felelősség teljes döntés.


Kérdező: Ne haragudj, hogy offenzív választ írtam anyukád irányába, de úgy gondoltam muszály hangot adnom saját tapasztalatomnak, nem csak a te számodra hanem a többieknek is.

És igen, úgy gondolom nem kellett volna az a gyerek.


Szép napot.

2015. aug. 20. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó,ez nem kor függő...anyu 23 évesen szült,sosem értette(mai napig nem érti) az én nézőpontom...Ez nem korkülönbség,hanem személyiségbeli különbség...
2015. aug. 20. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
80%
ennek ellenére azonban,most,hogy felnőttem,már sok mindent értek abból,hogy mit miért tesz/tett..és kezdjük elfogadni(nem megérteni) a másik döntéseit...
2015. aug. 20. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
20%
Gyerektartásra és családi pótlékra gyerekeket szülni merész lépés.
2015. aug. 20. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
82%

16-os: na nehogy már 16 évesen te döntsd el, hogy egy felnőtt vállaljon-e gyereket, s ha igen, mikor... :))) Gyerekként, 0 tapasztalattal miért gondolod, hogy jobban tudod, mint aki 20 évvel idősebb nálad?


Képzeld, az én anyukám meg 40 évesen szülte a húgomat, aki most 18 és nagyon-nagyon jó a kapcsolatuk. Az, hogy te nem jössz ki az anyukáddal, az kettőtökön múlik, nem a korkülönbségen. A családok nagy részében a szülők és a gyerekek között átlagosan 30 év van, semmi rendkívüli nincs a te és az anyukád közti korkülönbségben.

2015. aug. 20. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
98%

Utolsó!

Ez azért nem korfüggő!

Édesanyám a húszas éveiben szült, mégis egyikünkkel sem tudott szót érteni kamasz és felnőtt éveinkben.

Míg anyósom 43! évesen szülte a sógorkámat, aki most 14, együtt játszanak neten (loloznak) és fantasztikus a kapcsolatuk!

(eközben édesanyám két gombot ismer a telefonján: zöld-piros)

2015. aug. 20. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!