Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha a szüleim így...

Mit tegyek, ha a szüleim így viselkednek?

Figyelt kérdés

A napokba fogunk elköltözni a párommal külön albérletbe. Eddig ő külön élt, én viszont a szüleimmel. Már jó ideje együtt vagyunk és régóta tervezgetjük, hogy összeköltözünk.A szüleimről azonban tudni kell, hogy rettenetesen féltenek, szinte sosem engedtek semmiben dönteni. Nemrég derült ki, hogy valóban elmegyek, addig nem vették komolyan, igaz én sem közöltem velük (főként apukámmal) konkrétan. Mikor már meg volt a lakás, minden, apukám nagyon kiakadt, üvöltözött először anyukámmal (mivel én nem voltam otthon) aztán velem is telefonon keresztül. Közölte, hogy látni sem akar, szedjem a cuccaimat és menjek el. Azóta nem találkoztunk, akkor járok haza amikor nincs otthon, hogy elvigyem a legszükségesebbeket. Én nem akartam, hogy ez legyen, de muszáj lesz bebizonyítanom, hogy nem vagyok hülye az élethez.:( Elsősorban azért aggódnak, hogy a főiskola (elsőéves leszek) nem fog menni, főleg úgy hogy mellette dolgozni fogok (diákmunkát vállalok). A családomra abszolút nem számíthatok, nagyon rosszul esik ahogy viselkednek, én nem így akartam és nagyon fáj, hogy édesapám látni sem akar és azzal zsarolnak hogy csak akkor jön minden rendbe ha hazamegyek.:( de csak a békesség meg az ő kényelmük miatt nem megyek haza. Mit tegyek? Mi lenne a helyes? Én a párommal szeretnék maradni,mindent átbeszéltünk, megszerveztünk és bizonyítani szeretnék, de nagyon nagy az ára úgy tűnik.:(

KÖszi a válaszokat!



2015. aug. 26. 08:45
 1/6 anonim ***** válasza:
Egyetlen gyerek vagy, igaz? Szüleid idővel majd rájönnek, hogy a kicsi lányuk (lány vagy, jól érzem?) felnőtt, saját élete van. Nálunk hónapokig mosolyszünet volt amikor külön költöztem, pedig előtte koleszos is voltam, szóval teljesen nem volt ismeretlen nekik a helyzet.
2015. aug. 26. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Engem nagyanyám zsarolt érzelmileg, hogy ha egyszer kiteszem a lábam a kapun, akkor többet visszase jöhetek. Aztán meg amikor nem látogattam, akkor ki volt bukva, aztán ahogy látogattam meg már de jó lenne ha itthon lennél... szerencsére már ennek így vége szakadt, mert hát... meghalt. Tehát nekem csak ez oldotta meg a problémáimat, hogy már nem kell kit látogatni.
2015. aug. 26. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
nem vagyok egyke.:) Van egy testvérem. És igen lány vagyok, így nehezebb a helyzet...:/
2015. aug. 26. 09:16
 4/6 anonim ***** válasza:
Egyszer meg kellene próbálnod leülni velük megbeszélni a helyzetet. Ha nem nyitottak rá, vagy csak pocskondiáznak, akkor felállsz, tudatod, hogy te nyitott vagy feléjük, amennyiben hajlandóak meghallgatni és partnerként kezelni. Ezt tartsd is be: ha hívnak, ne játszd el a sértettet, még ha jogosan is lehetnél megsértődve. Szerintem rövid időn belül kezdeményezni fogják a békülést, elfogadják a helyzetet és visszaáll a jó viszony. (Ha kibékültök, utána éreztesd, hogy törődsz velük, látogassátok meg őket, hívd fel telefonon őket és érdeklődj, hogy hogy vannak, szóval légy velük figyelmes.) Persze lehet, hogy egyik szülőd (vagy mindkettő) az átlagnál nyakasabb, és akkor hosszabb ideig kell kibírni, de jól átgondoltnak tűnik a költözés, ez a fajta elválás pedig az élet része (Esetleg annyit tehettél volna, hogy ne legyen ilyen rossz a helyzet, hogy jobban fel kellett volna készítened őket arra, hogy tényleg elköltözöl, és felvállalni az ezzel járó konfliktust. De ahogy írtad, apád előtt ezt nem tetted meg, így érthető, a készületlenül érte a költözésed. De ezt a "hibát" nagyon sok fiatal elköveti, és már különben sem tudsz rajta változtatni.) Kitartást!
2015. aug. 26. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha boldog vagy a pároddal akkor ne foglalkozz a szüleid hisztijével.
2015. aug. 26. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm, sok mindenben megerősítettetek :)
2015. aug. 26. 19:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!