Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Körül kellene ugrálnom több,...

Körül kellene ugrálnom több, mint 10 év után apa öccsét? Normális/jogos?

Figyelt kérdés

Apa testvéreivel, valamint gyerekeivel nagyon rég nem tartjuk a kapcsolatot. Apa apját nem is láttam soha.


Apa öccse ma reggel megjelent nálunk. Arra ébredtem, hogy a nappaliban van. Tudom, tahó voltam, de csak akkor jöttem ki a szobámból, amikor elment.


Az előbb visszajött. Köszöntünk egymásnak, megkérdezte mi a helyzet, de egy semmivel letudtam. Nem kezdtem el az egyetemről és a többiről mesélni. Nagyon-nagyon rég láttam utoljára, sok dologról nem tud. Szinte idegen számomra.


Lényegében egy papírral jött, amit alá kellett volna írnom, de nem tettem.


Normális a reakcióm?


21l



2015. aug. 26. 14:40
 1/8 anonim ***** válasza:
0%

Teljesen normálisan reagáltál.

29N

2015. aug. 26. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Milyen papírt akart volna aláíratni?
2015. aug. 26. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
Még csak nem is azért jött, mert minden más szándék nélkül csak úgy érdekelné hogy vagytok. Én sem ugráltam volna körbe.
2015. aug. 26. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Andizsuzsi ***** válasza:
100%

Nekem ebből a kérdésből nem derül ki, hogy ki várta el tőled a körbeugrálást? Azt sem lehet megmondani, hogy normális volt-e a reakciód, hiszen nem tudjuk, mit nem írtál alá.

Amúgy a kérdésből nekem úgy tűnik, hogy neked személyesen nincs okod haragudni rá, apád beengedte hozzátok, így nem értem ezt a zsigeri ellenállást.

2015. aug. 26. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem a viselkedésed elég bunkó (hacsak nincs valami KOMOLY okod arra, hogy hargudj rá - de ha lenne, akkor ezt írtad volna). Ha egy családhoz VENDÈG jön - akár rokon, akár sem, minden értlemes ember köszön és legalább is valaamennyit beszélget vele általános dolgokról. Ez NEM "körülugrálás", hanem "kulrútált viselkedés".


Ami meg az aláírandó papírt illeti, nem ártana tudni, miröl is van szó - mert nem mindegy, hogy valami apróság, vagy esetleg egy hitel felvétele. De alapesetben - hacsak nincs nyomós ok ELLENE -, "dacból" nem-aláirni igencsak gyerekes viselkedés, vagy még inkább primirívség.


(Az egyik elözö válaszolónak: a nagybácsi NEM CSAK a papírt aláíratni jött a kérdezö szerint, - csak ez az, amit feltétlen vele kellett volan elinténi - , hanem elötte ott volt a családdal, amikor a kérdezö hülyegyerekként a szobájában duzzogott.

2015. aug. 26. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Költőnő? ***** válasza:
65%
5+1.
2015. aug. 26. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Attól függ... Elolvashattad volna a papír aláírás előtt? Vagy csak úgy, elolvasás nélkül kellett volna? Lett volna neked bármi hátrányod/hasznod?
2015. aug. 28. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nem. A normális az normák szerintit jelent. Vajon milyen norma szerint nem beszéltél vele.?

Már felnőtt vagy, megkérdezhetted volna, hogy mi az oka, hogy megszakadt a kapcsolat. Lehet, hogy hasznodra vált volna.


Csak te veszítesz, ha legalább nem tisztázod a helyzetet. Annyi azért járna neked, hogy megtudd az okokat.

2015. szept. 7. 04:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!