Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Számotokra egy 22-23 éves...

Számotokra egy 22-23 éves fiatal még gyereknek számít?

Figyelt kérdés

Sokan annak tartanak, de valamiért a családom nem így vélekedik erről. Szerintük felnőtt vagyok, aki gyereknek tartja magát.

F


2015. aug. 26. 21:44
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Szerintem is fiatal felnőtt - viszont nem gondolom, hogy ennek a kategorizálásnak bármiféle lényege is lenne az ember életében.
2015. aug. 26. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

semmiképp nem gyerek

Van erre egy szép -kiveszőben lévő magyar szó:


ifjú

2015. aug. 26. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

22:42

Valóban szép és megfelelő kifejezés.

2015. aug. 26. 22:59
 14/19 anonim válasza:
asszony vagy, torodj bele. :) csak szeretnel ujra gyerek lenni :D de jo nekem, hogy meg az vagyok blee
2015. aug. 26. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

12-nek van igaza.

Amúgy meg a szüleid gyereke leszel 70 évesen is.

Szerintem akkor számít felnőttnek valaki, ha képes felelősségteljesen viselkedni és magáról gondoskodni.


Én már 29 vagyok (úristen...) mégsem érzem magam felnőttnek. Pedig van munkám, tartós párkapcsolatban élek évek óta, rég külön lakom a szüleimtől, a háztartást szülői segítség nélkül tartjuk fenn.

2015. aug. 26. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Az én szüleim 23 évesen házasodtak össze.


Ez valóban sok mindentől függ. De ja, "ifjú" vagy szerintem is :).

13/L

2015. aug. 27. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 kovpet ***** válasza:
If you :)
2015. aug. 27. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 Költőnő? ***** válasza:
sokuk kor alapján hiába felnőtt, valójában nagy gyerekek még.
2015. aug. 27. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
0%
Én is úgy gondolom, hogy valaki addig gyerek, míg a szülei tartják, látják el, nem tud vagy akar magáról gondoskodni. Én még a szüleim házában lakom, de amúgy dolgozom, mindent (még sót/cukrot, mosóport, wc papírt, mindent) magamnak veszek a párommal, teljesen anyagilag eltartjuk magunkat, semmire nem szorulunk rá a szüleimtől még segítségre sem valami gyakran (más is rászorul annyira, ha nem is lakik otthon, akkor is). Teljesen ellátom a magunk körül adódó házimunkát, plusz nem keveset besegítünk a szüleimnek. Lassan már úgy érzem, ők jobban járnak azzal, hogy náluk lakunk, mint mi ővelük (nem kicsit zavarnak a mindennapi életünkben, teljesen mások a szokásaik - főleg főzés és higiénia tekintetében). Szóval én felnőttnek érzem magam, nem szorulok rá a szüleimre, akár máshol is lakhatnék, ami tervezünk is meglépni.
2015. aug. 28. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!