Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Különélés válás helyett? Ki...

Különélés válás helyett? Ki miért dönt így?

Figyelt kérdés

Ha egy házaspár különválik, és papíron házasok maradnak évekre mondjuk,az miért jó nekik?

Számos probléma forrása lehet évek múlva,nem?

Pl.X év múlva egyik meghal (baleset, akármi)és a párja örököl. De ott vannak mondjuk a felnőtt gyerekek, és konfliktus lesz.

Vagy életbiztosítás kapcsán történik megint ilyen baj.

A másik félmennyivel tartozik a párjának,ha már csak papíron házasok,de különélnek?

Kinek mit jelent a különélés?

Szexis belefér,vagy csak néha összejárnak?Vagy gyakran összejárnak?

Milyen előnyei vannak?



2015. aug. 31. 09:41
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Az fél bele amit a másik féllel megbeszéltél.
2015. aug. 31. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
78%

A szüleim, mert senkit nem izgattak a papírok.

De attól még külön mentek, eszük ágában sincs szexelni.

Most majd talán elválnak, újraházasodás miatt.

2015. aug. 31. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 Andizsuzsi ***** válasza:

"X év múlva egyik meghal (baleset, akármi)és a párja örököl. De ott vannak mondjuk a felnőtt gyerekek, és konfliktus lesz."


Akkor majd lerendezik. Gondolom ezzel a házastársak is tisztában vannak.


"Vagy életbiztosítás kapcsán történik megint ilyen baj. " Életbiztosítás szempontjából egyáltalán nem számít, hogy házasok-e, vagy sem. A kedvezményezett kedvezményezett marad válás után is.


"A másik félmennyivel tartozik a párjának,ha már csak papíron házasok,de különélnek?

Kinek mit jelent a különélés?

Szexis belefér,vagy csak néha összejárnak?Vagy gyakran összejárnak? "

Ez két felnőtt ember magánélete, annyi fér bele, amennyit mindketten jónak látnak.

2015. aug. 31. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Sztem nem biztosak benne ,hogy nem jonnek mar tobbet ujra ossze..legalabbis akiket en ismertem 1 evig eltek kulon,utana ujra egyutt voltak.ilyen esetben felesleges lett volna elvalni majd ujra osszehazasodni.
2015. aug. 31. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Az fér bele, amit ők úgy gondolnak.

Persze, ha már vannak új párok, akkor nyilván fura lenne, ha még összejárnának szexelni.

Szerintem a válással járó ügyintézést akarják elodázni, vagy nem akarnak, nem tudnak osztozkodni.

Én nem tartom jó helyzetnek, mert adott esetben vissza is lehet ezzel élni.

2015. aug. 31. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Én biztos voltam benne,mégis 4 év után váltam el.Egyszerűen nem éreztem jelentőségét,hogy miről van papír vagy miről nincs.Akkor döntöttem a válás mellett,amikor évekkel később kiderült,hogy a volt férjem jelnek veszi,hogy még nem váltunk el(holott akkor már kb 3 éve,hogy nem találkoztunk,és nem is beszéltünk),akkor már volt okom,hogy elváljak,vállaljam a költségeit,meg a bíróságra rohangálást.
2015. aug. 31. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Van egy ismerősöm, ötvenes hölgy, ket gyerekük született. A férjnek valami iszonyat semmi munkája van, alig fizetéssel, ismerős szerezte, de semmi ambíciója nem volt följebb lepni. A nőnek másodállása is van, negyven fölött belevágott egy foiskolaba is, hogy jobb munkahelyre kerüljön. Mindent ő intézett otthon, pedig a férj dél korul mar hazaért.

Es hiába vágyott gyongedsegre a feleség. Nos, pár éve elköltözött, hátha a férj észbe kap. De semmi. Annyi, hogy kicsit többet iszik, es néha megkérdezi, van-e remény még.

Azért nem válik, mert sok pénz, de fél, hogy a férje tartozást fog felhalmozni. Úgyhogy előbb-utobb... Mar van új pasi is a képben.

2015. aug. 31. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Sok pénz a válás?

Nem. Az a sok pénz, ha a házasság vagyonközösségre hivatkozva a végrehajtó megjelenik, h az egyik felelőtlen fél pl. felveszegeti a személyi kölcsönöket és nem fizet.


A válás illetéke 30 eFt, közös megegyezés esetén, a közösen megírt egyezséget beadva nem is nagyon kell többre számítani (max. tulajdoni lapot lehet esetleg kikérni 6.600 Ft-ért stb. de ezek nem nagy tételek).


Én is elváltam, ahogy megromlott az életközösségünk, nem szabad külön élni azzal a kötelezettséggel, hogy jogilag megmaradt a vagyonközösség. Felelőtlenségnek, lustaságnak tartom.

Időben sem sok. Közös megegyezés esetén kétszer kell kb. 2* 1,5 órát megjelenni a bíróságon.

2015. aug. 31. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
8# Nem eszik olyan forrón a kását.Elsődlegesen az tartozik,és a bank is azon hajt be aki felvette a kölcsönt.Külön bíróággal kell megítéltetni,ha azt akarja bárki is,hogy a házastárs bankszámlájához is hozzányúljanak.A különélést baromi könnyű leigazolni,főleg ha másik városba költözik az ember.A bíróság pedig el is fogadja,legalábbis ismerősömnél ezt simán elfogadták.Akit így húztak le,az egy birka lehetett,nem próbált meg védekezni.
2015. aug. 31. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

8. vagyok.

Követeléskezelő cégnél dolgozom és használjuk a ptk-t :)

Bizony a házasság vagyonközösség is.

Általában nem az szedegeti fel nyakló nélkül a személyi kölcsönöket és egyéb fedezetlen hiteltermékeket, akinek a fizetéséből vígan lehetne tiltani... mire faktorálásra kerül az ügy, már a házastárs jövedelmének is örülünk :)

2015. aug. 31. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!