Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Együtt tudnál élni egy ilyen...

Együtt tudnál élni egy ilyen férfival?

Figyelt kérdés

Együtt tudnál élni egy olyan férfival aki szeret Téged, megbízható, kedves, megbecsül és igazából kenyérre lehet kenni, viszont senki mással nem jön ki jól?

Nem érzi jól magát emberek között, hajlamos sértő megjegyzéseket tenni mindenki másnak és nehéz összeegyeztetni a környezetével.

Képes lennél élvezni Vele a kettőtök kis világát harmóniában, vagy elengedhetetlen lenne a társasági életed?



2015. aug. 31. 12:29
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
77%
Nem tudnék.
2015. aug. 31. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
92%
Igen, ha őt nem zavarja, hogy nekem van társasági életem és eljárok a barátaimmal szórakozni.
2015. aug. 31. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
90%
Igen, mert én sem vagyok az a nagyon társasági ember. Te élsz vele együtt, veled pedig egy álompasi. :) Én pont fordított "világban" nőttem fel. Apám ivott, otthon kaptunk mindenért, nagyon rossz volt, viszont senki nem tudott róla mert kifelé azt mutatta hogy minden rendben, mintacsalád vagyunk. :(
2015. aug. 31. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
nem. Egy dolog, hogy magának való. De azt, hogy megjegyzést tesz másokra, azt nem.
2015. aug. 31. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 piriiiii ***** válasza:
100%

Nem tudom, attól függ, milyen ember ő azon túl, hogy megbízható, kedves, stb. Mert egy ember ennél összetettebb.

De a sértő megjegyzések engem is zavarnának.

2015. aug. 31. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

Csak akkor működik, ha

1. őt nem zavarja, hogy esetleg neked vannak emberi kapcsolataid

2. téged nem zavar, hogy sehol nem tudsz megjelenni a pároddal, annyira antiszociális.


B verzió: te is ugyanolyan antiszociális vagy, és ketten együtt utáljátok a külvilágot


Nekem nem menne.

2015. aug. 31. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
Olyan ember aki szerint minden ember kárhozott és biztosan van oka a bűnhődésre, kivéve Téged. Te vagy a tökéletes ember számára, akivel elképzeli kettőtök tökéletes jövőjét. Érzékeny, szorgos, ügyes kezű és figyelmes. Viszont pesszimista és borúlátó más embereket illetően, csak azokkal kedves akik Vele is azok voltak.
2015. aug. 31. 12:51
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, mert én részben ezért hagytam el az első páromat. Nem csak ezért, hanem azért is, mert egy dolog, hogy ő nem akart sehova menni, de engem sem hagyott élni.

Ezek a problémák évek múltán jöttek ki, eleinte az ember elnézi, mert szerelmes és a nő is csak vele akar lenni. De a rózsaszín köd előbb-utóbb felszáll, és később jöhet ki az a problémád, ami nálam is, hogy eltilt dolgoktól csak mert ő ilyen. Mert elfog, mert most még eltűri a társaságod, de később feljogosítva fogja magát érezni arra ,hogy belepofázzon mindenbe. Így abba is, hogy kivel barátkozz, hova mehetsz. A kérdésedből ítélve Te mennél, és Te társasági vagy, szóval én nem fűznék hozzá nagy reményeket.

A sértegetés számomra eleve kizáró tényező.

Nem csak hogy számomra elengedhetetlen a társasági élet, hanem egyszerűen elkerülhetetlen hosszú távon. Rettegni minden alkalommal, ha úgy hozza a helyzet? Ez későbbekben nem lesz jó.

2015. aug. 31. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

Ömm, én is antiszociális vagyok, viszont azért nem ennyire... én is utálom a világot, de csak szépen csendben, sosem sértenék meg senkit, nem szeretek konfrontálódni.

Olyan, mintha a testvérem lenne, de egy sokkal fokozottabb verzióban.

Nem zavarja a társasági életem, oda megyek és azzal akivel csak szeretnék, de mivel olyan vagyok, mint Ő, nincs sok barátom.

2015. aug. 31. 12:54
 10/22 anonim ***** válasza:
94%

Tudnék. Az én férjem hasonló.


Kifelé egy kis süni, sok embernek beszól, a viccei nagy része bántó tud lenni mások számára. Néha idióta mint egy rossz gyerek, de az esetek nagyobb részében dolgos, határozott, ügyes, hűséges, imádnivaló férj. Azok a barátaim szeretik, akik felismerik benne azt a jó embert, akit én is látok.

Én a bolondságai nagy részét elfogadtam, de van pár, ami javítás alatt van :)


Nekem a kulcs az, hogy egyrészt megismertem elég jól. Látom, hogy a hibái milyen nevelési hibákból, vagy egyéb fájdalmakból adódnak. Ezeket sok beszélgetéssel lehet gyógyítani. Az én férjem sokat szelídült, mióta együtt vagyunk, sokan mondják, hogy előnyére változott. Fontos, hogy nem erőltetek semmit, de van néhány dolog, amit kerek perec megmondtam, hogy nem tűrök el: pl Istenkáromlás, étel becsmérlése, stb.

Ezeket következetesen (mint egy határozott szülő) betartom és semmilyen formában nem engedem.


Másik alappillére a kapcsolatunknak a bizalom. Nálunk a férjemet sok sérelem érte kis korában, ezért különösen fontos az egymás iránti bizalom. Elértem, hogy megnyílt nekem, őszinte velem, én is vele, és nagyon betartjuk, hogy soha, semmilyen körülmények között nem hazudunk egymásnak, a bizalom semmilyen körülmények között nem rendülhet meg.


Tisztában vagyok azzal, hogy az anyja helyett nem nevelhetem, de hiszem azt, hogy azokat a sebeket, amiket korábban mások hanyagsága, vagy szeretetlensége okozott, azt az én szeretetem, odafigyelésem, gondviselésem tudja gyógyítani.


8 éve vagyunk együtt, és minden rendben van. Ezeket megbeszéltük és sokmindenben változott, de összességében ez a kis süni maradt, aki a legtöbb embernek beszól. Az ő egyéniségéhez kell az én türelmem és empátiakészségem, ami szépen kiegészíti őt. Sokszor simítok el majdnem vitás helyzeteket, vagy magyarázom meg a vicceit embereknek.


Kívülről ez fárasztónak és idiótaságnak tűnhet, de én úgy gondolom, hogy így kellünk egymásnak, így egészítjük ki egymást a legjobban. Minden percét élvezem az együtt töltött időnek, soha nem idegesít, soha nem vágyom arra, hogy ne legyen ott.


Persze nem ismerem a Te helyzetedet a Te párodat, de én azt mondom, fontos lenne tudni, hogy miből fakadnak a viselkedési gondjai. Másokat hibáztat a gondjaiért, vagy keres megoldást, csak nehezen talál?

2015. aug. 31. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!