Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kötelező befogadnunk párom...

Kötelező befogadnunk párom előző házasságából született gyermekeit? Mi van olyan esetben, ha ezt nem tudjuk megtenni?

Figyelt kérdés

A párom volt felesége most vált el, eddig a férjével külföldön éltek. Megpróbált itthon munkát keresni (élete első munkahelye lenne), de nem talált semmit, mert (szerinte) a gyerekek (10 és 11 évesek) miatt szóba sem álltak vele. Azt akarja, hogy innentől mi neveljük tovább a gyerekeket, mert így se munkára, se új párkapcsolatra nincs reménye.

Mi egy 3 szobás lakásban lakunk hatan (3 gyermekem, a párom 14 éves lánya, a párom és én). Már így is zsúfoltan vagyunk, nem tudom, hogyan tudnánk még 2 főt beköltöztetni.

Ráadásul alig ismerjük a gyerekeket. A kicsi már a válásuk után született, ő nem is a párom nevén van.


Mit kellene tennünk ebben az esetben? A gyerekek és az anyjuk az anyai nagyszülőknél laknak.


2015. szept. 3. 12:09
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
84%

ez jó nagy hülyeség, ne hagyjátok magatok bepalizni :D

akkor is kéne gyerektartást fizetni pl., és akkor ennyi erővel nevelheti ő is.

Azért elég "nagyok" már azok a gyerekek, ez hülyeség, hogy ennyi miatt nem veszik fel.

Nem 5 éves gyerekről beszélünk.

Rengeteg munkatársamnak van 10-13 vagy kisebb gyereke, mégsem éri hátrány.

A gyerek is suliba van addig amíg ő dolgozik.

2015. szept. 3. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
6%

ööö miért is kéne befogadni azt a gyereket, aki nem is a párodtól van? vagy tőle van? ez nem tiszta.

ha a párodé akkor be kell fogadnotok, anyuka majd fizet gyt-t.

2015. szept. 3. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
13%
Igazságos lenne. A te 3 gyereked mellé a párod 3 gyereke. Az ex (leendő) fizetésének 50 százaléka gyerektartásként hozzátok megy, meg a nagycsaládoknak járó ilyen-olyan juttatások, abból rögtön lehet nagyobb lakást bérelni, hol itt a gond?
2015. szept. 3. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
42%

Hát nehéz ügy. A gyerekek a férjednek is ugyanúgy gyerekei. Persze így, hogy nincs köztük semmilyen kapcsolat azért más a helyzet, mintha folyamatosan kapcsolatban lettek volna.

Szerintem az a jó, ahogy most van, legyenek a nagyiknál.

Ti meg próbáljatok segíteni azzal, hogy időnként vigyáztok rájuk. Meg talán jó alkalom lenne, hogy most a férjed végre megismerje a saját gyerekeit.

Azért az anyuka is fura, hogy így lepasszolná őket, mint két krumplis zsákot.

2015. szept. 3. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
87%
Ez egyébként jó kérdés, hogy akkor az anyuka fizetne nektek gyerektartást?
2015. szept. 3. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
61%
A "kedves" anyukának gyerekelhelyezés megváltoztatására pert kell indítania. A kisebbik gyerek esetében pedig nektek semmi jogotok, kötelességetek nincs. Hiszen neki van apja.
2015. szept. 3. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:

Biológiailag a páromé a legkisebb (10 éves) gyermek is, de a váláskor még azt sem tudta, hogy terhes a volt felesége. A kicsi már az új házasságba született és a párom is csak évek múlva tudta meg, hogy nem az új férj az apa. Azt sem tudom, hogy így egyáltalán hozzánk költözhetne-e.


A gyerektartással nem tudom, hogy hogyan is lenne. Alapból nem fizettek egymásnak gyerektartást, mert egyik gyerek anyukánál, másik apukánál, a harmadik meg az új férj gyermeke hivatalosan és most ő fizet anyuka felé gyerektartást.

2015. szept. 3. 12:27
 8/26 anonim ***** válasza:
77%

új férj akkor minek fizet? vagy át lett vágva?

am milyen nő ez már? lepasszolja hogy tudjon pasizni???

2015. szept. 3. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
30%

Mint valami kacat... Vagy föld... Kié és ki a haszon élvező?

Ha az ember annyira h.lye, hogy nem védekezik akkor teljesen mindegy hol a gyerek, mindkét szülő 0.

Ha tudták, hogy ebből nagy eséllyel gyerek lehet akkor meg vállalják mind a ketten.

GYEREK TARTÁS?

Emberek, minden csak pénz? Egy gyerek nem a pénztől lesz ember s felnőtt, persze az is kell. De egy lány gyermeknek és a fiú gyermeknek is kell mind a kettő szülő!

Okádék ez a világ...

A nőtöl elvált (nem értem amúgy honnan van az a gyerek aki a párodé elvileg de már a nevét se viselni), az ember a gyerekétől csak akkor válhat el, ha a gyereke úgy dönt!


De amit leírtál, hagyjátok az anyukára az egész bajt, majd megoldja, nektek ne legyen belőle hátrányotok.

2015. szept. 3. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
10%

Ez elég bonyolult helyzet :)

Szerintem csak féltékeny most rátok, mert ő egyedül maradt.

A gyerek nem akadálya az új párkapcsolatnak, szerintem a munkának sem, hiszen a szülei gondolom segítik.

Talán majd lenyugszik. Csak úgy úgysem passzolhatja le a gyerekeket. Ahhoz valóban bírósági eljárás kell. És akkor gyerektartást is kell fizetnie a 2 gyerek utána.

2015. szept. 3. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!