Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kötelező befogadnunk párom...

Kötelező befogadnunk párom előző házasságából született gyermekeit? Mi van olyan esetben, ha ezt nem tudjuk megtenni?

Figyelt kérdés

A párom volt felesége most vált el, eddig a férjével külföldön éltek. Megpróbált itthon munkát keresni (élete első munkahelye lenne), de nem talált semmit, mert (szerinte) a gyerekek (10 és 11 évesek) miatt szóba sem álltak vele. Azt akarja, hogy innentől mi neveljük tovább a gyerekeket, mert így se munkára, se új párkapcsolatra nincs reménye.

Mi egy 3 szobás lakásban lakunk hatan (3 gyermekem, a párom 14 éves lánya, a párom és én). Már így is zsúfoltan vagyunk, nem tudom, hogyan tudnánk még 2 főt beköltöztetni.

Ráadásul alig ismerjük a gyerekeket. A kicsi már a válásuk után született, ő nem is a párom nevén van.


Mit kellene tennünk ebben az esetben? A gyerekek és az anyjuk az anyai nagyszülőknél laknak.


2015. szept. 3. 12:09
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
76%
Szegények, én csak a gyerekeket sajnálom ebben a történetben. Nem kellenek sem anyucinak, sem apucinak.
2015. szept. 3. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
0%
az ex egy vita alkalmával a párom fejéhez vágta, hogy ő is az övé. - ez akár még hazugság is lehet. Génvizsgálatot kérnék apuci helyében, ha mindenáron rám akarja lőcsölni a kis zabigyereket.
2015. szept. 3. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
95%
Az ő gyerekei is (párodé), minden más indifferens.
2015. szept. 3. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
42%

Már látom a holnapi kamukérdést:

A kisgyerekeim miatt nem kapok munkát. Megkértem az exférjemet, hogy akkor most hadd lehessenek nála a gyerekeink, legalább amíg rendbejönnek a körülményeim. Csakhogy ő időközben újranősült és vígan neveli annak a nőnek a 3 gyerekét és emiatt nam hajlandó odaköltöztetni a sajátjait, azaz a mieinket. Kinek van igaza?

ZSENIÁLIS... :D

2015. szept. 3. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
88%
szegény gyerekek, először az apjuk passzolja le őket, aztán az anyjuk. gondolom, labda volt a jelük az oviban vagy bumeráng... mondjuk a muter valszeg inkább azért nem kap állást, mert nincs semmi tapasztalata, de elhiszem, hogy a gyerek is hátráltató tényező.
2015. szept. 4. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
0%
Mi a helyzet, KÉRDEZŐ?
2015. nov. 2. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!