Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem akarok felnőni! Annyira...

Nem akarok felnőni! Annyira más, mikor az ember maga keresi meg a kenyerét, és én ebbe félek belegondolni. Pedig már 23 vagyok, de még a szüleimmel lakom. De mi lesz, ha ők nem lesznek? Hogyan nőjek fel?

Figyelt kérdés
2010. márc. 11. 22:12
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
93%
Tanulsz legalább valamit?
2010. márc. 11. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 A kérdező kommentje:
igen, de csak nyelvet.
2010. márc. 11. 22:31
 3/38 anonim ***** válasza:
100%
Van szakmád,érettségid vagy valamid??
2010. márc. 11. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
96%
Esetleg kezdj dolgozni.
2010. márc. 11. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
97%
23 évesen már pofátlanság eltartatni magad, ha nem vagy tanuló
2010. márc. 11. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
54%
Mamár nincs is munka...
2010. márc. 11. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
86%

Pfff... veled egyidős vagyok. És 19 éves korom óta dolgozom. Remélem az én gyerekem nem lesz ilyen mint te. Igyekszem úgy nevelni, hogy képes legyen megállni a saját lábán, amikor eljön az ideje.


Ha nem dolgozol, nem tanulsz (nyelvet gondolom nem heti öt nap, napi nyolc órában tanulsz), akkor szépen keress magadnak munkahelyet, aztán kezdj el önállóan élni. Erre nincs más módszer. Vagy esetleg tanulj valamit, aminek értelme van, és amivel több esélyed van munkát találni.

Én szülőként kudarcnak élném meg, ha a gyerekem 23 évesen ennyire életképtelen lenne. Mondjuk az a baj, hogy sokan meg azt hiszik, hogy azzal teszik a legjobbat a gyereküknek, hogy mindent a fenekük alá tesznek, mindent megoldanak helyettük, és az illető "gyerek" még 30-40 évesen sem képes önálló döntéseket hozni, irányítani a saját életét.

2010. márc. 11. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
100%
Én 21 vagyok, de még tanulok, de miután befejeztem, nem akarok élősködni itthon, de nem tudom, hogy fog menni, én sem akarok felnőni, gyereknek sokkal jobb lenni, mint felnőttnek, ezt már most tudom:D
2010. márc. 11. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
100%
Én 2 évvel vagyok nálad idősebb, és a szüleim tiltottak a munkától valamiért, de én dolgozni akartam. Még nincs meg a diplomám, mert az államvizsga még hátra van, de hallgatói jogviszonyom már nincs, míg diák voltam, válogathattam a melók között, volt mit csinálni, most nehezebben találok munkát, de legalább valami tőkém van, ha ki kell lépni a nagybetűsbe. Gondolkodj! Persze, kényelmes, ha mások tartanak el, de arra is gondolj, hogy ők se élnek örökké vagy nincs garancia rá, hogy ilyen erővel tudnak dolgozni nyugdíjas korig, én most nem akarom azt mondani, hogy hamarosan meghalnak, ne úgy legyen, de bármikor történhet baj, akkor mit csinálnál, ha neked kéne egyedül, mert a szüleid hosszú időre kiesnének a munkából?
2010. márc. 11. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
100%
ne félj belevágni, ha szép lassan elkezded csinálni a dolgaidat rendesen, egy idő után rájössz hogy neked is megy, és te is képes vagy eltartani önmagad mint ahogy a legtöbb ember, csak csinálni kell, lehet hogy most kicsit nagy felelősségnek látszik, de ha már megcsináltad rájössz hogy te is meg tudod csinálni, és képes vagy megtartani a munkahelyed, vagy újat keresni, és eltartani magad a megkeresett pénzedből.
2010. márc. 11. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!