Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy tűrheti ezt el valaki...

Hogy tűrheti ezt el valaki egy házasságban? Talán vak az ilyen vagy buta?

Figyelt kérdés
Házas emberről van szó, 6 éves gyerekük van. A felesége szó szerint házi szolgának használja, ezen kívül egy csomó minden lényegtelen dologba beleszól, megtilt. Megszabja, hogy a tv-ben nem lehet normális filmet nézni, csak szappanoperát, híradót meg kvízműsort, de még a saját laptopján sem nézhet semmilyen sorozatot vagy filmet, a tv-t csak közösen lehet nézni, és csak azt, amit a nő megszab. Könyvet olvasni is tilos neki, mert szerinte a bűnügyi könyvektől meg a fantasy-tól, amit szeretne, csak buta és agresszív lesz. Mikor ezt meghallottam, majdnem elájultam. A házimunka, főzés meg minden 100%-át is a férje végzi el, ő közben az ágyban fekszik és tv-t néz, közben meg szemrebbenés nélkül nézi, hogy a férj körbetakarítja. A gyerek nevelése, kisbaba korában a pelenkázás, fürdetés, öltöztetés is mind rá maradt, szoptatni se volt hajlandó, mert az szerinte gusztustalan és kellemetlen. Évente 1-2 alkalommal főz a nő is, de csak valami zacskós levest vagy felmelegít egy konzervet, aztán meg hetekig papol, hogy mennyi mindent csinált. A legszomorúbb az, hogy már a nagy szerelem elmúlt, de érdekes módon a férfinak ez az egész állapot teljesen természetes, és a gyerek miatt szívesen csinálja. Mikor megmondtuk a nőnek, hogy papucsnak tartja, ő ezt tagata, azt mondta, hogy a papucs egyáltalán nem ilyen. Akkor szerinte vajon milyen lehet? Normális ez? Rokonunkról van szó, és a nő azt is megtiltotta neki, hogy velünk túl gyakran találkozzon (a 3 hetente egy pár órás alkalom sok).

2015. szept. 5. 16:52
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
79%

Milyen érdekes amúgy, hogyha ez fordítva történik, vagyis a férj csinál ilyet a feleségével, az sokszor történt (és még most is) a múltban a "nagy", "szent" hagyományos csládoknál, amit pár (vagy sok) hülye még mindig visszasír.


A kérdésre válaszolva, elég nagy gondok vannak mind a férj, mind a feleség személyiségével. Lehet hogy vak, vagy buta, vagy akár mindkettő a férfi, lehet attól fél, elhagyja a nő, ha ő végre a sarkára áll. Mivel kívülálló vagyok, nem tudom, hogyan lehetne segíteni ilyen helyzetben. Egy dolgot mondhatok: nem biztos, hogy mindvégig ez lesz a dolgok állása. Ha lehet, ha akarsz, próbálj meg segíteni, beszélni a fejükkel.


*Thomasina*

2015. szept. 5. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Én nem mondtam, hogy ennek a fordítottja jó, nálunk mindenki végez házimunkát és nem várja el a másiktól, hogy mindent az csináljon, és a gyereket is közösen neveljük, látjuk el. Mindkét fél részéről szemétség, ha a másikat befogja szolgának. Látva ezt a házasságot, az jön le nekünk ebből, hogy a felesége csak kényelemből ment hozzá, és kihasználta, hogy rendes, segítőkész a házimunkából, rá is hagyott ebből mindent. És normális ember nem határozza meg, hogy milyen könyvvel vagy filmmel tölti a szabadidejét.
2015. szept. 5. 17:14
 3/23 anonim ***** válasza:
67%
Vegul is, mi kozotok hozza? A ferjnek igy jo. Ilyen "jo akaro" rokonokkal meg a 3 heti talalka is sok. En helyettuk mar elkuldtelek volna a francba.
2015. szept. 5. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
Neked jó, 3-as, ha a rokonod csak azért nem lép ki egy piszok rossz házasságból, mert gyerekük van? És szintén amiatt a gyerek miatt eltűri ezt az egészet? Én nem próbáltam sohasem meggyőzni erről, csak amikor ezt elmondták, csodálkoztam rajta. Ennyi volt az egész, nem szóltam bele, de megjegyeztem, hogy papucs lett belőle, a nő meg kifakadt, hogy ez nem igaz, mert a papucs nem ilyen, és érdekesnek tartom, hogy akkor szerinte vajon milyen.
2015. szept. 5. 17:25
 5/23 anonim ***** válasza:
83%

Valamiért olyan személyiségek mindketten, hogy ez "megfelel nekik", különben már a férj akkor tiltakozott volna, amikor ez a helyzet kezdett kialakulni...

Nem tudtok mit tenni vele, vagy rájön magától, ha meg nem, lehet hogy ez valamiért neki "így jó" (ha ez mások számára nem is érthető) és így akarja leélni az életét... Ha megszakad veletek a kapcsolata, mert az is "meg van tiltva", sajnos azt is tudomásul kell venni, mást tenni nem lehet, ő nem látja azt, amilyen helyzetben van (a reakciójából látszik)...

2015. szept. 5. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
83%

szerintem sincs semmi közötök hozzá. lehet amúgy is túloz kicsit .

de ha nem szeretik már egymást akkor elválik ha akar.a gyerekről még ugyanúgy gondoskodhat,sőt lehet hozzá is kerülne.de ha jól értem a gyerek is jobban kötődik hozzá..jók lennének az esélyei

de ha neki így jó akkor így maradnak..

2015. szept. 5. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
54%
En nem igy elek, de meg egyszer, ni kozod hozzajuk? Nem szoltal bele, de a Te kotelessegednek tartottad felvilagositani oket. Menj jelentsd fel oket. Mennyi unatkozo rokon van Magyarorszagon!
2015. szept. 5. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
#1 leírta helyettem is.
2015. szept. 5. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%
Nekik megfelel, te éld az életed,ahogyan neked jó!
2015. szept. 5. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
#7-es, nem értem mért kezeled a kérdésemet ekkora sérelemként és mért háborodsz fel azon, hogy nekem nem tetszik, hogy a rokonom ki van használva? És még egy szer írom: én nem szóltam neki ezért semmiért, egyszer fordult elő, hogy megjegyeztem, hogy papucs lett, de semmi mást nem mondtam. És nem túlzás, ők is ezt mondták el, mikor beszámoltak, hogy mennek náluk a mindennapok. Tudom, úgy fogalmaztam, hogy érződik rajta a nemtetszésem, de igaz, amit írok. Én az eredeti kérdésem szerint azt akartam megtudni, hogy ő miért tűri ezt el. Tudom, hogy nem szólhatok ebbe bele, nagyon is jól tudom, csak zavar, hogy a saját családtagjai, még a szülei is el van tőle tiltva. Régebben összejártunk rendszeresen, hetente, megittunk egy pohár sört, kártyáztunk, beszélgettünk, nagyon jól kijöttünk egymással, de érthetetlen okok miatt el lettünk tiltva, a nő arra hivatkozott, hogy mi elszeretjük őt, pedig szó sincs erről.
2015. szept. 5. 18:11
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!