Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek ha buta vagyok és...

Mit tegyek ha buta vagyok és a szüleim nem bírják elviselni?

Figyelt kérdés

Értelmiségi családból származom,apukám állatorvos,anyukám gyógyszerésznő,tehát ezek alapján okos kéne legyek a szüleim szerint.Én személy szerint nem érzem annak magam de kifejezetten nem is tanulok sokat és ha őszinte akarok lenni nem nagyon érdekel az iskola.A tantárgyak közül egyet sem tudnék kiemelni amiből jó lennék vagy szeretném,talán csak irodalomból kapok jobb jegyeket (4-est,5-öst).

Az 5. osztály nem is indult olyan rosszul (de most az kinek indul rosszul) körülbelül 4-5-ös tanuló voltam,5-re álltam matekból,fizikából,kémiából,biológiából,irodalomból,földrajzból,nyelvekből,tesiből...itt sem tanultam semmit sem.

Nem tudom mi történhetett.6.-tól elkezdtek rohamosan romlani a jegyeim.Most 8-os vagyok,persze nem buktam meg semmiből sem,most "erős" 3-as,tehát közepes tanuló vagyok.Elfogadtam a sorsom,tényleg,de a szüleim nem.Még mindig abban az illúzióban élnek,amit 5.-es,tehát a "jó tanuló" korszakomban építettek,hogy okos vagyok és biztos orvos lesz belőlem,mert a családban mindenki milyen ész.

A szüleimmel folyton veszekszünk a jegyek miatt,azt hiszik többre vagyok képes csak nagyos lusta vagyok.Az egész család kész idegroncs,hogy milyen rossz eredményeim vannak,hogy fogok leérettségizni,mi lesz belőlem stb.

Az lenne a kérdésem,hogy a szüleimet,hogy győzzem meg,hogy kár strapálniuk magukat,ők okosak és mindent első hallásra megjegyeznek,fogadják el,hogy én nem,nem örököltem jó géneket,ez van.Tudom,tudom tanulhatnék,de minek?Ha tanulok ha nem rossz jegyet kapok,tehát időpocsékolás.Nincs semmi sem ami motiváljon,nem vagyok ambiciós és eszméletlen lusta vagyok.(Igen,igen tudom,hogy én vagyok a drága,jó szülők álma.)

14/L



2015. márc. 11. 21:17
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
36%

Lehetséges hogy nem megfelelő számodra az iskola ahová jársz.

Lehetséges hogy érdemes lehet a szüleiddel együtt megoldást keresni :)

2015. márc. 11. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
60%
Amikor én hasonlóan érzek mindig felteszem magamban a kérdést:Elég-e a segély vagy a minimálbér vagy normális,emberhez méltó fizetésű munkát szeretnék a jövőben?
2015. márc. 11. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
45%

Amint a példa mutatja, attól, mert valaki diplomás, még nem feltétlenül intelligens.

Egy értlemes szülő elfogadja, hogy a gyereke mire képes, és inkább azon van, hogy amiben jó, abból hozzanak ki még jobbat.

2015. márc. 11. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
95%
Nem nekik kell be meselni... Ilyen nincs lehet h nem vagy nagyon okos... De ha rendesen tanulnal biztos nem kapnal rossz jegyeket... Persze a tanulas az nem 5 perces munka hanem sok sok ora nap stb szoval nem kell arra fogni h buta vagy... Meg h nem orokoltel jo geneket... Csak keresed a kifogasokat... Anyukam anno apolo no volt apukam semmi fontos ember es en is ha nem tanulok akkor en se kapok 2-3-asnal jobb jegyeket... Ha tanulok akkor 4-5-t is kapok... Szoval... Csak azert itt nehezebb mivel szakman vagyok mar es abbol is vegzos...
2015. márc. 11. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
35%

Nekem itt valami nem világos.


"Az 5. osztály nem is indult olyan rosszul (de most az kinek indul rosszul) körülbelül 4-5-ös tanuló voltam,5-re álltam matekból,fizikából,kémiából,biológiából,irodalomból,földrajz

ból,"


Biológia, fizika, földrajz 7-től van, nem ötödiktől? hogyan is álltál ezekből 5-re, ha nem is volt ilyen tárgyatok????

2015. márc. 11. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%
olyan hülye nem lehetsz, sikerült leírnod a kérdésed is helyesírási hiba nélkül és elég értelmes és nyelvtanilag helyes a szöveg....kicsit alábecsülöd magad
2015. márc. 11. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
77%
Én is arra gondoltam lehet rossz iskolába jársz, unalmasan magyaráznak a tanárok vagy nem megfelelő az elvárásuk, az osztálytársak se tanulnak, vagy túl jól tanulnak ami elcsüggeszt, lefáraszt a hosszú út a suliba, rosszak a tankönyvek, vagy ilyesmi. Olyan nincs hogy ha tanulsz ha nem rossz jegyeket kapsz, mert valamivel csak jobban tudod a szöveget ha tanultad pl két órán keresztül, mintha semmit. Meg hogyhogy időpocsékolás, mi mást csinálnál helyette? Lehet épp ezt a hobbit viszed túlzásba az a probléma? Meg nézz utána különböző foglalkozásoknak cégek nyílt napjain, vagy egyetemi nyílt napokon, vagy foglalkozások listáját böngéssz a neten és talán jobban körvonalazódik mivel foglalkoznál szívesebben, mintha kizárólag az orvosit erőltetnék rád.
2015. márc. 11. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is lusta vagy. Én nem voltam kimondottan jó képességű gyerek, de szorgalommal nagyon sokat lehet pótolni! Olyan nincs, hogy "ha tanulok ha nem, rossz jegyet kapok". Ahhoz sík hülyének kell lenni...

Igaza van annak a hozzászólónak aki azt írta, hogy elég lesz-e a minimálbér és a sz*r munka? Ezen tényleg nem árt elgondolkodnod. Végül is az alja munkát is el kell végezni valakinek, nekem nem fáj, ha te leszel az.

(Direkt voltam kegyetlen.)

2015. márc. 11. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
82%

Kedves 2!

Férjem szakács, csak egy szakmunkás végzettsége van, érettségije sincs, mégis 250.000 Ft-ot keres! Nem minden az iskolai végzettség! Rengeteg a diplomás munkanélküli is!


Kérdező! Ülj le a szüleiddel beszélni erről. Lehet, tényleg az iskola nem megfelelő.

2015. márc. 11. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%

Még mielőtt elolvastam volna a részleteket, a cím alapján arra tippeltem, hogy a szüleidtől egyszerűen nem kapsz elég támogatást.

Ha ötödikben csupa ötös voltál, akkor mi történt 2 évvel később? Kamaszodni kezdtél, és lustulsz, micsoda véletlen. Hozzáállás beli kérdés, nem adottság beli kérdés. A Te hibád leginkább, de valamennyire a szüleidé is, mert ők kellene motiváljanak, jól példát mutassanak, szeretettel támogassanak, együttérzést mutassanak, este vegyék a fáradtságot, hogy kikérdezzenek, elmagyarázzák, ha esetleg nem érted, legyen annyi eszük, hogy kitalálják a módját mivel motiváljanak, és építsék az önbizalmadat.

Ha most megbélyegzed magad, hogy buta vagy és semmire nem viheted, tudod mekkora meló lesz 15 év múlva ezt a hazugságot kitörölnöd a fejedből és újraértelmezd az életedet? Inkább szedd össze magad most. Tanulni KELL, ilyen a diákélet. Ha ügyesen módszeresen hatékonyan tanulsz, annál több idő marad, és kell is maradjon egyebekre.

2015. márc. 11. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!