Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ebben a kategóriában miért ez...

Ebben a kategóriában miért ez a felfogás? Szerintem felháborító!

Figyelt kérdés

Van sok olyan kérdés, amiben arról panaszkodik egy szülő, hogy a 18 év feletti gyereke valami olyat tesz, ami helytelen, veszélyes, meggondolatlan, káros, az egész jövőjét is tönkreteheti akár, és segítséget kér a szülő, hogy mit tegyen, hogyan vegye rá, hogy ne csinálja.


Ilyen problémákra gondolok:

- iszik és/vagy tudatmódosító szereket, drogot fogyaszt, egyik szál cigit szívja a másik után, amivel megalapozhat egy 40 éves kori tüdőrákot is

- lecsúszott/öreg,perverz/csak pénzre utazó alakokkal randizik, akik csak kihasználják vagy szexuálisan vagy anyagilag, érzelmileg meg tönkre fogják tenni

- nem tanul semmit (szakmát se), csak minden éjjel csontrészegre issza magát és leszar mindent, később meg nem lesz belőle semmi, csak az aprópénzt fogja számlálni

- stb.


Erre meg sorozatban olyan válaszok érkeznek, hogy a gyerek már elmúlt 18, nincs joga semmit csinálni, nem is szabad, nem is kell, ez így tökéletes, a szülő fogja be a száját, az se baj, ha a gyerekéből alkoholista, drogos lesz vagy a partnere kihasználja és tönkreteszi, mert ez az ő felnőtt döntése, amibe nem kell beleszólni, mert azt csinál, amit akar, azzal fekszik össze, akivel akar, és aki már 18 éves, az már biztos, hogy meg tud hozni olyan döntéseket, ami neki jó...


Kedves felhasználók! Ha a ti gyereketek, aki elmúlt 18 olyanokat csinálna például, amiket fent leírtam, ti elmennétek emellett anélkül, hogy figyelmeztetnétek őket, rájuk szólnátok, csak azért mert már jogilag nem számít gyereknek? És mert ezek olyan helyes döntések, amiket meghozott? Mert úgy vettem észre, hogy ez az általános felfogás itt...



2015. aug. 6. 19:16
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
62%
Azért jönnek ilyen válaszok, mert a válaszadók is 18 év alattiak, vagy körüliek, és el vannak kényeztetve. Eddig megkaptak mindent, az jó volt, most meg felszabadult a nagy éntudatuk. De persze eltartani egy sem tudja magát, tanulni lusta, stb stb. Majd megtudják, hogy mi az élet, nyugodj meg! Előbb, vagy utóbb.
2015. aug. 6. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
93%

Én láttam ugyanilyeneket fordítva. "Mit tegyek, ha a szüleim tönkreteszik magukat?" A válaszok 99%-a ugyanez volt. Felnőttek, azt csinálnak amit akarnak.

Nyilván ez így is van, de egy normális család összetart és félti a rossz útra keveredett tagjait akárhány éves is az.


Ennyi erővel, ha egy szerettem beteg, rossz bőrben van, akkor is mondjam azt, hogy "na és ha meghal? Ez az élet rendje..."


Egyszerűen sokan pampognak, de kevesen gondolják végig, hogy a hozzászólásuk tartalma egy "ideális" világra igaz, a valós helyzetet nem oldja meg, pedig a kérdezőnek nyilvánvalóan erre lenne szüksége. Vagy legalább két jó mondatra, amibe kapaszkodhat.

2015. aug. 6. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Igen, egyet értek, 2-es! Emlkészem is, hogy nem túl rég volt egy olyan kérdés, hogy egy gyerek panaszkodott, hogy az anyja elkölti szinte az összes pénzt mindenféle kacatra meg cigire, aztán meg nem marad pénz normális ételre. Erre meg olyan válaszok jöttek, hogy anyuka arra költi a pénzét, amire akarja, az ő dolga.
2015. aug. 6. 19:32
 4/18 A kérdező kommentje:
1-es. Igen, ez lehet, mondjuk sok esetben úgy nyilatkoznak, mintha ők maguk is szülők lennének, persze attól lehetnek tizenéves kölykök, senki sem ellenőrzi ki van a válaszok mögött. :D
2015. aug. 6. 19:45
 5/18 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem meg az felháborító, hogy sokan nem értik meg, hogy ha valaki 18 éves akkor felnőtt és egy szülő nem kötelezheti a gyerekét, még akkor sem ha ő butaságot csinál.

Beszélni, segíteni természetesen kell, de ha a gyerek nem fogadja el, akkor mit tehet a szülő? Hívja a rendőrt, hogy a pici lányom 60 évessel kavar? Ez élet sajnos ilyen, sokan csak a saját hibájukból tanulnak.

A szülőnek meg nem kötelessége tönkretenni az életét, hogy leszokjon a gyerek pl. az alkoholról. Sok olyan anyát ismerek, akiknek a saját egészségük ment rá a gyerek függőségére.

2015. aug. 6. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
89%

1. A szülőnek van 18 éve olyan életszemléletet átadni a gyerekének, amit helyesnek lát (tudom, ez nem olyan egyszerű a hihetetlen mennyiségű TV-net + kortárs hatás korában, de akkor is)

2. Vannak egyértelmű dolgok (pl. láncdohányzás egészségkárosító hatása), de vannak olyanok is (pl. a párkapcsolatok), amiknél 1. a kívülálló máshogy látja 2. ha a kívülálló látja is, hogy az illető a vesztébe rohan, nem tudja erről a gyerekét meggyőzni 3. ha eredményes is a "tiltás", a gyerek-szülő kapcsolat rovására megy (pl. a bizalom bánja)+ a gyerek akár évekig vagy tovább azon fog gondolkozni, hogy "mi lett volna, ha", mert nem hiszi el, hogy nem lett volna jó vége, ha nem személyesen üti falba a fejét.

Én (felnőttként) azt szoktam mondani a szüleimnek, ha sorozatosan kifogásolnak valamit, hogy az, hogy egyszer elmondja, jó - több szem többet lát. Kétszer elmondja, rendben van. De mielőtt még századszor is elmondaná, értse meg, hogy felfogtam, hogy nem helyesli, amit csinálok / tervezek, ennek ellenére azért a végső döntést nekem kell a saját életemről meghoznom - hiszen sok dologról másként gondolkozunk, egyrészt mert más a személyiségünk, másrészt a világ is nagyon sokat változott az elmúlt 40-50 évben.

2015. aug. 6. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
85%
#3. Szerintem ezt nem a jog oldaláról kellene vizsgálni. A gyerek a 18. születésnapja után jogilag felnő, de az nem jelenti azt, hogy az életre is felnőtt, és felelősségteljes döntéseket képes hozni. Gondolj csak bele! Van egy ilyen tipikus lázadó típusú kamasz, aki kb. 13 éves kora óta arra vágyik (az még bőven gyerek), hogy felnőjön, és annyit piáljon, cigizzen, bulizzon, füvezzen amennyit akar, azzal az alakkal bújjon ágyba akivel csak akar, legyen az akár valami bűnöző utcagyerek vagy pénzes öreg tata anélkül, hogy a szülei beleszólhatnának és a boltban se kérjék el a személyit. Ez egy tipikus, gyerekes, lázadó tinédzser hozzáállás, ami sajnos sok esetben nem múlik el a 18. szülinap után, sőt, ilyenkor még rá is tesznek egy lapáttal, mert már ők a nagy felnőttek, akik mindenre képesek. Szerinted ezek tényleg felnőttek, ha ugyanúgy gondolkodnak, viselkednek, mint 13-14 évesen? Azt, hogy a törvény hány éves kortól mit büntet meg mikre ad engedélyt, ne keverjük már össze azzal, hogy egy buta, felelőtlen fiatalt a szülő jobb belátásra térít.
2015. aug. 6. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
95%
Én főleg olyan válaszokat látok, hogy vagy a gyerek költözzön el (ha ő panaszkodik, pl az anyja veri és épp mot lett 18) vagy a szülő dobja ki, hogy láthassa milyen is az élet.
2015. aug. 6. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
36%
Kedves kérdező. A válasz egyszerű. Az oldalon többségben vannak a lázadó tinik, akik már 15 évesen felnőttnek hiszik magukat. És itt a nyári szünet is, unatkoznak a gyerekek.
2015. aug. 6. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
55%
Nem attól lesz valaki felnőtt mert elmúlt 18, hanem érettség kell hozzá. Nos ez az, ami sokakból hiányzik.
2015. aug. 6. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!