Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nincs saját szobám de nem...

Nincs saját szobám de nem költözhetek?

Figyelt kérdés

Eloszor is, ekezetek nelkul irok, mert telefonrol igy sokkal gyorsabb, masodszor pedig eloszor is bocsanat a hosszu szovegert. 20 eves lany vagyok, vilag eletemben 5os tanulo voltam, altalanosban kituno, aztan a gimnaziumban is, majd egy evet halasztottam mert csak fizetos szakra vettek fel az egyetemen amirol a szuleim hallani sem szerettek volna. Igy az egy evem alatt dolgoztam rendszeresen, nyelvvizsgakat csinaltam, es ujraerettsegiztem emelt szinten. Persze sokkal jobban sikerult igy identol allamilag tamogatottan kezdhetek egyetemet. Mivel a lakohelyemtol az egyetem 50 percre van, nem lenne gond a bejarassal. A nagyobb problema hogy van egy kamaszodo 13 eves hugom, vele es Edesanyammal elek egy szobaban, valamint Apukam egy kulon szobaban. Ez azert van mert anyu es apu nagyon rossz kapcsolatban elnek, de valni nem akarnak es nem is fognak, evek ota ez a felallas sajnos. Pedig igazabol nagyon sok lehetoseg lenne megoldani ezt a helyzetet mivel dolgoznak a szuleim, Apu raadasul vezeto pozicioban, viszont oket ez egyaltalan nem erdekli. En teljesen megertem hogy ez van, mas is elte mar le igy a gyermekkorat, es egy panaszom se lehet mert amikor szuksegem van valamire segitenek benne. Most hogy kezdem az egyetemet, sok tanulas, es raadasul van egy baratom is 1.5 eve(nem tud nálunk aludni, én viszont kellemetlennek érezném hogy mindig hozzájuk menjek miközben Ő is tanul) így elgondolkodtam azon, hogy alberletbe menjek, persze egyetem mellett dolgoznek tovabb valahol. Errol a szuleim nem akarnak hallani, nem koltozhetek, kollegiumba se mehetek, de itthon ez az egy szobaba let nem jo senkinek sem. Egy iroasztal van, igy az a hugomat illeti. Sajnos a konyhaban sem tudok tanulni mivel hetkoznap estenkent ott zajlik a csaladi elet joforman. Nem tudom hogy beszeljek a szuleimmel, meg lehetne oldani egy kulon szobat biztosan, de ok errol nem szeretnenek hallani (persze penzugyileg hozzajarulnek), illetve el lehetne koltoznom ha engednek, de sajnos errol sem szeretnenek hallani. Nagyon rossz az itthoni legkor az allando Apa-Anya viták miatt, úgy érzem néha, hogy beleőrülök. Szóval ez egy eléggé összetett probléma, ezért is olyan zavaros. Ha valakinek lenne valami ötlete, kérem írjon/írja le. Tudom, szégyen hogy 20 évesen itt kell segítséget kérjek, de nem akarom ezt tovább viszont a szüleimmel sem szeretnék rossz viszonyt.


Köszönöm szépen!

20/L


2015. szept. 6. 18:07
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, hogy te túlságosan is függsz azoktól, akik azért annyira nem is szeretnek.

Persze, most kardoskodni fogsz mellette, hogy de, imádnak téged, stb. Csak tudod, aki igazán szereti a gyerekét, az azt mondja neki, hogy "bármikor úgy gondolod, hogy vissza akarsz jönni, ugyanolyan szeretettel várunk". Egy valódi szülő nem fogja azt mondani, hogy "oké, mehetsz, de ha itt kiteszed a lábad, akkor már nincs visszaút".

Szóval szerintem épp itt az ideje, hogy önállósodj, és kiszakadj ebből az elmegyógyintézetből. 20 éves vagy már, felnőtt, itt az ideje, hogy önállósodj. Nem majd akkor kell keseregni, amikor 35 évesen rádöbbensz, hogy miket rontottál el.

2015. szept. 6. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
34%

Állj oda apud elé, mondd meg neki, hogy most igazán jól jönne az anyagi támogatása, mert szeretnél albérletbe költözni-


Lássa be, hogy otthon a körülményeid nem ideálisak sem a magánélethez, sem a tanuláshoz. Azért érzed úgy, hogy van erkölcsi alapod ilyet kérni, mert Te eddig kötelességedet (tanulást) jól teljesítetted. Ha ennyi érv nem elég, akkor még később azt is hozzáteheted, hogy tudod, hogy anyagilag ezt megengedheti magának. Ha meg ez sem elég, akkor mondd neki azt, hogy a támogatás egy részét később vissza is fizetnéd (mondjuk nálunk ilyen fel sem merült volna).

Végső esetben érvként mondhatod még, hogy

Ptk. szerint (XXII. Fejezet) ha elköltöznél otthonról, akkor továbbtanuló nagykorú gyermekként szüleidtől jár Neked tartásdíj, jobb lenne ha ezt önként adná.

[link]


38F

2015. szept. 6. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%
És még csodálkoznak az ilyen szülők, ha tényleg lelép a gyerek és vissza se néz.
2015. szept. 6. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
A szüleid zsarolnak!
2015. szept. 6. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Aki felveszi a bárány szerepét, azt megeszik a farkasok.
2015. szept. 7. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Kezdem azt hinni hogy csak ketfele szulo letezik:

1. aki stopperral nezi mikor tolti be a gyerek a 18-at, es abban a pillanatban csereli a zarat

2. aki az Istennek se akarja elengedni a huszoneves picikisgyereket a szoknyaja mellol

2015. nov. 24. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Azért nem akarom meglépni, mert többször elmondták, hogy ha kiteszem a lábam, akkor nem fognak már olyan szeretettel visszavárni mint eddig.

Ezután fogtam volna a fontosa cuccomsat és mentem volna az utcára lehet ott is jobb légkör mint ilyen szülőkkel,gyanitom h csak lábtörlőnek tartanának otthon..

2018. máj. 31. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!