Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 2-3 éve hobbiból tanulmányozom...

2-3 éve hobbiból tanulmányozom a tőzsdét, cikkeket olvasok stb. Még élesben nem probáltam, de szeretném kiprobálni, feleségem hallani sem akar róla? Ti engednétek a párotoknak?

Figyelt kérdés
Hobbi szinten foglalkozom vele,nem szeretnék ebből megélni,esetleg egy kis "zsebpénzt" mellékest keresni vele.Nem szeretnék a családi kasszából pénzt elvenni.Papíron eddig vezettem a dolgot,mondhatom azt,hogy nyereséges lenne a dolog,ha nem száll el az ember.Ti engednétek a párotoknak?
2015. szept. 11. 07:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
6%
Ha van első körben pár százezer forintod arra, hogy ha elveszne ne hiányozzon, akkor miért ne. Egy darabig nekünk is volt értékpapír számlánk, lehetett "tőzsdézni".
2015. szept. 11. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
A tudta nélkül nem szeretném csinálni a dolgot,hogyan értessem megvele,hogy nekem ez csak egy hobbi,amivel esetleg plusz pénzünk lehet és nem a családi kasszából venném el?Nem is szeretnék nagy pénzekkel játszani,mert nincs is annyi pénzem.
2015. szept. 11. 08:02
 3/11 anonim ***** válasza:
39%

Hát, őszintén szólva nem szívesen. Ami engem illet, nem igazán értek a tőzsdéhez, de valamiért a szerencsejáték jut róla eszembe - az embernek vagy bejön és sokat kaszál, vagy nem jön be, és akkor viszont rengeteget bukik. Ennyi erővel lottózni is járhatunk.


Személy szerint én sem örülnék neki, ha a férjem tőzsdézni akarna, de tiltani nyilván nem tiltanám, hisz felnőtt ember. Viszont mindenképpen megemlíteném neki, hogy nem pártolom az ötletet.

2015. szept. 11. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
28%

Nagyon költséges hobbinak tartanám és amiatt is aggódnék, hogy nem rántja-e magával a férjemet gépszíj. Mármint most még csak kisebb összegekkel próbálnád meg, de tegyük fel, hogy bejön a dolog, és annyira felbátorodsz, egyre nagyobb és komolyabb pénzeket forgatsz be. Aztán egyszer csak jön egy hirtelen hullámvölgy, és minden elúszik. 2-3 évnyi hobbizás(!) után nem biztos, hogy lenne elég tapasztalatod előre meglátni, hogy valamibe esetleg nem érdemes pénzt fektetni.


Én sem pártolnám a tőzsdézést. Jobban örülnék valami kevésbé rizikós hobbinak.

2015. szept. 11. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Neki nem magával a tözsdével van a baja,hanem azzal,hogy én online platformon szeretném csinálni,ami szerinte nem teljesen legális.Szóval neki a jogi dolgokkal van problémája,hogy mivel ért hozzá,nem tudja mik erre a törvények,szabályok.
2015. szept. 11. 08:10
 6/11 anonim ***** válasza:
6%
Ismertesd meg vele jobban, és ha a családi kasszából az az x összeg nem hiányzana (nem a konyhapénz) akkor érdemes lenne belevágni. Az indexen követtem nyomon a tőzsdével foglalkozó csoportot, nagyon érdekes volt olvasni őket. Ha az én férjemben lenne ez irányú érdeklődés, azt hiszem, engedném neki, de ő se és én se értünk sok dolgot, így kihagytuk. De tény és való, hogy pénzt pénzből lehet csinálni.
2015. szept. 11. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
11%
Szerintem az egésznek az a lényege, hogy ne szállj el idővel, tehát ha bejön egy üzlet, akkor ne akarj még többet és többet. Mert ebben az esetben sanszos, hogy előbb-utóbb mindenetek odalesz. Szerintem a feleséged is ettől fél, illetve ezért szoktak félni a tőzsdézéstől. Olyan, mint a szerencsejáték. Ha úgy gondolod, te nem lennél ilyen, akkor ilyen irányból próbálkozz nála a meggyőzésben.
2015. szept. 11. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
6%
Utolsó vagyok. Ja hogy az illegalitástól fél. Akkor meg csináld normál úton hivatalosan és akkor nem lesz ellentét köztetek.
2015. szept. 11. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
44%
Amúgy a normál értékpapírokkal akarsz tőzsdézni? Tehát OTP, Richter stb? Mert szerintem azt illegálisan nem lehet, de lehet, hogy tévedek...
2015. szept. 11. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
39%

Ha értene hozzá, nem mondana olyat, hogy nem teljesen legális. Miért ne lenne legális?


Nyiss egy demó számlát, ahol aktuális adatokkal "kereskedhetsz". Ha ott is nyereséges vagy 2-3 év után, akkor érdemes belevágni. De még akkor is egészen más a pszichológiája, ha élesben dolgozol a saját pénzeddel.

2015. szept. 11. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!