Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Gyereket akar, de kompromisszu...

Gyereket akar, de kompromisszumra nem hajlandó. Mi a megoldás?

Figyelt kérdés
Szóval a férjem már egy ideje nyomja a gyerekvállalás témát. Őszintén nekem még annyira nem hiányzik. De végül bele mentem, végül is én is szeretnék majd gyereket, csak nem ilyen hamar gondoltam. Most indult csak be igazán a karrierem, nem akarok kiesni a munkából. Szóval azt mondtam, hogy oké legyen, de akkor ő marad otthon vele. Erre viszont teljesen megsértődött meg fölháborodott, hogy hát én ezt hogy gondolom, meg az nem az ő dolga... Ezután este már nem is szólt hozzám. Ma reggel meg mintha mi se történt volna elkezdi nekem mondani, hogy xy felesége melyik nőgyógyásznál szült és hogy én nekem is át kéne menni hozzá. Köpni-nyelni nem tudtam, fogtam magam és eljöttem. Nem tudom most mit kéne csinálnom vagy mondanom ha haza érek...
2015. szept. 1. 12:53
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
82%

amit ide leírtál miért nem jó?


most indul a karriered, te még ilyen korán nem akarsz gyereket, te a karriereddel szeretnél foglalkozni még, de ha ennyire akar gyereket akkor neki kell nevelnie.


22F

2015. szept. 1. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
67%

Én alapvetően haladó elveket vallok, és nem tartom az apákat gyereknevelésre alkalmatlannak, de szerintem egy gyereknek az első időkben fontosabb az anya közelsége.


Ha neked még ennyire nem fér bele a gyerek az életedbe, akkor nem az a megoldás, hogy a béke kedvéért megszülöd, aztán lepasszolod, hanem leülsz a férjeddel, és elmondod, hogy MOST MÉG nem, de ekkor meg ekkor már szóba kerülhet a gyerekvállalás téma. A kérdésből látszik, hogy te még erre nem állsz készen, ezen pedig nem segítene az sem, ha a férjed maradna otthon a gyerekkel. Akkor sem tudnál jó anyja lenni.

2015. szept. 1. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
30%
Nyugalom sorstársaim! Csak az első nap rövidített órákat tartottak az iskolákban. Holnap már talán minden más lesz.
2015. szept. 1. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
31%
Cica, te soha az életben nem akarsz majd gyereket. El kell válni, had legyen a pasi olyannal, aki boldogságtól mámorosan szül neki egy halom kölköt, te meg találj magadhoz való pasit akivel hasonlóak a nézeteitek.
2015. szept. 1. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
66%
A gyereknevelés nem az ő dolga? Én ilyen "férfinak" soha nem szülnék.
2015. szept. 1. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 A kérdező kommentje:
Azért nem jó, mert ő nem akar otthon maradni a gyerekkel, mert elmondása szerint a barátoknál is mindenhol a feleség maradt otthon... Mondtam, hogy oké akkor nincs gyerek csak majd később. De az se jó, mert hogy már minden haverjának van, és hogy jajj de jó nekik, mert viszik őket ide-oda meg mennyi kép van róluk facebookon, meg stb. Nagyon összevesztünk. Egyébként úgy egy éve jött nála ez a dili, előtte nem volt gond ilyesmiből. Eleinte reméltem, hogy majd elmúlik, de esküszöm azóta csak rosszabb lett.
2015. szept. 1. 13:10
 7/30 anonim ***** válasza:
74%
Itt jön ki az, hogy két ellentétes felfogással rendelkező ember vagytok. Ha ezen nem tudtok túllendülni, akkor jobb is, ha nem szültök gyereket, mert nem lesz hosszú a kapcsolat.
2015. szept. 1. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
78%
Hogy lett ez a gyerek a férjed? Mert a haverok is... 15 éves a lelkem?
2015. szept. 1. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem az a megoldás, hogy közlöd vele, majd akkor szóljon ha érettebb indokok miatt akar gyereket. Hátha ettől észhez tér. Azért gyereket mert fel lehet tenni a képét a facebookra? Hát éves, 10??
2015. szept. 1. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
86%

Üzenem a férjednek, hogy a gyereknevelés nemcsak abból áll, hogy visszük ide-oda, meg felrakjuk a fotóit minden létező helyre.

És ez akkor is igaz, ha te maradsz otthon vele.


A gyereknevelés sok kompromisszumot, átalakuló prioritásokat, és némi lemondást igényel MINDKÉT szülőtől, az első hónapokban legalábbis.


Majd ha a gyerekért magáért akartok gyereket, és nem azért mert már "itt lenne az ideje", meg a "haveroknak már van", csak akkor hagyd abba a fogamzásgátló szedését.

Egy kétfiús anyuka

2015. szept. 1. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!