Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti mondtatok már a párotok/ház...

Ti mondtatok már a párotok/házastársatok szüleiről olyat, amit megbántatok? Mi volt az?

Figyelt kérdés
Itt konkrétan arra vagyok kiváncsi, hogy esetleg egy veszekedés/vita alkalmával mondtatok már hirtelen felindulásból nem éppen szép dolgokat a másiknak a szüleiről. Meg tudtátok beszélni, vagy mindig is ott marad a tüske? Valamint mit mondtatok, vagy mit mondtak nektek?
2015. szept. 11. 08:03
 1/9 anonim ***** válasza:
Felindulással és felindulás nélkül is megmondtam a véleményem, hogy egy szar semmirekellő az apja.Aki a szülők szégyene és neki köszönhető, hogy az anyja meghalt idő előtt.Úgy látszik vidéken ez a szokás. Én nem szórakozok az ilyennel és nem finomítok semmit.
2015. szept. 11. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem bántam meg semmit, mert azóta van családja, és azóta törődnek vele normálisan amióta családot adtam neki és törődök vele. Így a saját bőrén tudja és tapasztalta milyen az, hogy család és milyen az, ha valaki a kölkét bevágja egy kollégiumba, aztán heti 1x játssza pár órára a "törődő" szülőt.
2015. szept. 11. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Veszekedés nélkül, amikor megismertem anyósom, megmondtam férjemnek, anyukád nem anyának való... mondta, ő mindig is tudta ezt, szóval nem mondok újat. Nagymamának se jött be, de hát gyerekei felnőttek mellette nagy nehezen, az mondta, ezzel ő letette a lantot, igaz, büszke magára, szóval máshogy gondolja, mint a gyerekei (többen vannak, mind ugyanazon véleményen)
2015. szept. 11. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
30%

Én még felindultságomban sem mondok olyat, amit később megbánok. Megbánni olyat lehet, amit az ember mégse gondol úgy. Én viszont amit kimondok, azt úgy is gondolom. Előtte, közben és utána is. Kitalációkat meg nem fogok a másik fejéhez vágni még egy veszekedés alkalmával se.

29N

2015. szept. 11. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
63%
Nem. Szüleire nem mondtam semmi negatívat. (Nem volt rá okom.) De más rokonaira igen. Viszont nem bántam meg, mert csak az igazat mondtam. Egyébként ő sem vette rossz néven.
2015. szept. 11. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
60%
Símán, oda-vissza veszekedés nélkül is. Általában egyet szoktunk érteni, ha ő mond valamit az én szüleimre vagy ha én mondok az övéire.
2015. szept. 11. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Az összeköltözés után vágtam azt hozzá hogy "akkor menj vissza anyádhoz, ő majd kinyalja újra a s..ged"

Ugyanis kedves férjemnek anno szokása volt hogy "de anya így, anya úgy..."

Amúgy kibeszéltük a szüleink hibáit, kulturált hangnemben.

2015. szept. 11. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Párom anyja elég nehéz eset (ezt most nagyon finoman fogalmaztam), de párom még durvábban kritizálja, mint én... mondtam már pár olyan dolgot róla, ami más típusú férfinél (ilyen anyupicifiáknál) kivágná a biztosítékot (pl. begyöpösödött, idióta stb.), de párom még durvábbakat... szóval nem bántam meg miatta sem, de amúgy sem. Mondjuk a kapcsolatom tűrhető az anyjával, mert szépen bólogatok minden hülyeségére...
2015. szept. 11. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Hát iszonyatosan nem vagyok rá büszke, de egyszer a 9 év alatt kicsúszott a k.anyád. Abban a pillanatban elsírtam magam, és nem győztem bocsánatot kérni, főleg, hogy nagyon szeretem az anyukáját, tehát valóban nem neki szólt. Nem mentség, de én sajnos ebben nőttem fel, fel sem tűnik néha, ha káromkodok, így, ha nagyon ideges vagyok és minden ok nélkül bántanak, vagy mondanak olyat, akkor sajnos előbb jár a szám, mint az eszem. Sajnos 2 nap duzzogás volt, ami teljesen jogos volt részéről, nem is az bántott, hogy elfordul, de nem is hagyta, hogy bocsánatot kérjek, nagyon rossz volt. Megbeszéltük a dolgokat azóta, nincs harag, de kínosan ügyelek, hogy ne mondjak semmi olyat. Egymást sem nagyon szoktuk, néha, ritkán kicsúszik 1-2 káromkodás, de szeretjük egymást, nekünk ilyen a temperamentumunk. De ez csak kettesben, más előtt soha. A mai napig bánom és ég a pofámról a bőr :( Az apukájáról meg a húgairól is meg van a véleményem, de tudja, ezt már megbeszéltük, és az eset óta arra is figyelek, hogy még a hangomat se nagyon emeljem meg, ha róluk beszélek.
2015. szept. 11. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!