Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Családi balhé indult. Hogyan...

Családi balhé indult. Hogyan lehetne bármit is tenni?

Figyelt kérdés

A bátyám 34 éves, és ha iszik, agresszív.

És iszik rendesen.

A szüleinkkel él, egy keveset ad be. De valami istencsászárnak hiszi magát miatta.

Volt is egy olyan balhé, hogy édesanyánk meghívott minket ebédre, és a bátyám aznap este eljött hozzánk ittasan, és elhordott engem mindennek, mert hogy nem maradt neki vacsorára.

Persze, csak azért mert keménykedni, mert tudta, hogy a férjem dolgozik, és teljes hangerőn üvöltözött velem az otthonomban, felordítva a gyerekeket. Mikor elzavartam, úgy bevágta a kaput, hogy kiszakadt a helyéről. Persze másnap jött, bocsánatot kért, meg megjavitotta a kaput.

Múlt héten viszont olyat tett ami megbocsáthatatlan.

Édesanyánk elmondása alapján, a konyhában nekiállt kötekedni anyuval, végül székestől felborította. Ezek után elment kocsmázni.

A férjemet onnan értesítette egy munkatársa, hogy menjen el a bátyámért, mert nagyon részeg.

A parkolóig viselkedett, ott rárontott a férjemre, aki lefogta.

Viszont azóta áll a bál.

Apánk és anyu összevesztek.

Apám szerint csak nehéz időszakban van a bátyám, anyu viszont fél.

Van még egy hugunk, aki még kamasz.

Most apu ránk is haragszik, mert mi nem fogunk odamenni, ha ott van a bátyám.

Jött bocsánatot kérni, sírva, de én elzavartam. Átlépett egy határt.



2015. szept. 26. 12:11
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Igazatok van, apátok nem akarja belátni, de itt segítség kell.
2015. szept. 26. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Elvonóra kéne küldeni a bátyádat, amíg nem tesz valami jóvátehetetlent.
2015. szept. 26. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem tartsátok távol a legkisebb tesódat a bátyádtól. A bátyád meg ha ital hatása alatt van nem tudja mit csinál, ha nincs pia, nem bánt senkit, bocsánatot kér, kaput javít stb. Rá kell venni, hogy ne igyon, és béke van a családban. Ez nem könnyű. Kérjetek orvosi segítséget.
2015. szept. 26. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Szerintem legkozelebb vedd fel videora, es amikor jozan mutasd meg neki. (lehet, hogy meg fog haragudni, de meger egy probat)
2015. szept. 27. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Apukáddal beszéljetek, őt kell meggyőzni, hogy gond van, hiszen fizikailag bántalmazta édesanyádat és a kistestvéredet is veszélyezteti. Ez pedig apukád felelőssége, hiszen ő a családfő. Nem nektek kell megoldani, ha a szüleid egységesen fel tudnak lépni, akkor bátyád kénytelen lesz orvosi segítséget kérni. Vagy mehet máshová lakni, hiszen 34 éves, felnőtt ember. Miért nem önálló már, miért élősködik a családján?

Ha édesapád elnézi ezt neki, akkor megerősíti azt, hogy "nehéz időszakokban" az alkoholizálás a megfelelő kezelési mód.

Sajnos saját tapasztalatból beszélek, a gyenge szülői kéz, a megengedés és a megértés egyre mélyebbre taszítja az ilyen embereket az életmódjukba.

2015. dec. 11. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!