Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan mondhatnám meg szüleimn...

Hogyan mondhatnám meg szüleimnek hogy ne legyen újabb botrány?

Figyelt kérdés
Feleségemmel és fél éves kisbabánkkal élek a saját kis garzon lakásomba amelyen rajta van szüleim haszonélvezete. 32nm nem sok hely, így szerettünk volna váltani amibe szerettük volna befektetni a lakást is. Apukám erre csak annyit mondott hogy "örüljünk hogy nem tesznek ki minket innen, ne pattogjunk..." Apósom megelégelte ezt az egészet , vett egy telket és épített egy házat nekünk. Nem tudom miképp mondjam meg szüleimnek az elköltözés tényét hogy ne legyen belőle balhé, kitagadás, amivel apukám már többször is megfenyegetett. A lakásommal pedig nem tudom mi lesz...ha lemondok róla akkor elveheti akár azt is. Egyedüli gyerek vagyok, nem tudom ez a kitagadás hogy működik.

#kitagadás #családi balhé költözés
2015. júl. 27. 17:12
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
85%
Te vagy a tulajdonos. Övék a haszonélvezet.Mond meg nekik, hogy szeretnél segíteni nekik,és kiadnátok a lakásotokat albérletbe.Neked van hová menni,és mivel övék a haszonélvezet,az albérlet díj is az övék.Te csak segíteni akarsz nekik,és ahova költözöl,az nagyobb,és jobban elfértek hárman.Valamint, nincs albérlet díj ott, csak a rezsi.
2015. júl. 27. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
2015. júl. 27. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Lépjetek le, majd megnyugszanak és felkeresnek titeket, nehogy már 30+ évesen sakkban tartsanak benneteket :D ha meg a szüleid kitagadnak, így jártál, ideje leakaszkodni róluk.
2015. júl. 27. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
88%

a szappanoper folytatodik.

kezd kamu szag lenni.

apósod számát átdobod? felhúz egy házat 1hét alatt?

2015. júl. 27. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

Simán megmondod, hogy kicsi a lakás 3 embernek (még 1-nek is), ezért elköltöztetek.


A lakás a tied, hiába tagad ki, akkor is a tied marad.

Minek mondanál le a házról?


Inkább örüljenek, hogy üres a lakás, így ki tudják adni albérletbe.


Bérbe ti nem adhatjátok ki, csak a haszonélvező: [link]

2015. júl. 27. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Kedves 2-es válaszíró pontosan. Tegnapelőtt "bukott le" apósom hogy építkezik nekünk...
2015. júl. 27. 17:49
 7/21 A kérdező kommentje:
Kedves 4es válaszíró! Elég szomorú hogy megvádolsz azzal hogy ilyenekkel viccelődök...ha te is keresztülmennél ezen egészen biztos hogy másképpen fognád fel a dolgokat.
2015. júl. 27. 17:50
 8/21 anonim ***** válasza:
92%

1. A helyedben költöznék, a botrány nem érdekes.


2. Kitagadni nem tudnak a szüleid, mert erre nem indok, hogy nem fogadsz nekik szót 32 évesen!!!! (Ennek komoly jogi feltételei vannak, pl. hogy a szülö életére törsz, vagy köztörvényes bünözö vagy)


3. A lakásodról minek mondanál le, az a tiéd. A haszonélvezeti jog ezen nem változtat.


4. Ideje lenne felnönöd és nem az apukádtól kérni mindenre engedélyt, illetve töle tartani, hogy mi lesz ha megszid.

2015. júl. 27. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
84%

Meglátogatod a kedves papát és közlöd vele, hogy ekkor és ekkor kiköltöztök a lakásból.

Óhajt-e bele albérlőt? Ha nem, akkor a szolgáltatásokat kikapcsoltatod, azt jól van.

Mert oké, hogy van rajta haszonélvezeti jog, de ezek szerint a számlák a te nevedre szólnak. Szóval biztos, ami sicher.


ÉS kitagadni valóban nem tud. :)))

2015. júl. 27. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Sajnos ha kiadja a lakást azzal alaposan meg tud szivatni, mivel minden közmű az én nevemen van, és amig ő "élvezné" a kiadással járó előnyöket addig én rohangászhatnék a bérlőn behajtani a befizetett csekkek összegét... rosszabb esetben fizethetnem saját zsebből be hogy ne legyen hatralekom...
2015. júl. 28. 05:45
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!