Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Családi balhé! Hogy vígasztalj...

Családi balhé! Hogy vígasztaljam anyát, teljesen odavan? (bocs, hogy hosszú)

Figyelt kérdés

Van egy 24 éves nővérem aki egy semmirekellő. Teljes mértékben a számítógép rabja napi 15-18 órát is játszik néha + még akkor is futtatja a programjait amikor nincs a gépnél (alszik,dolgozik). Semmire nemhajlandó magától, nem takarít, gyűlöli az embereket s egyszerűen kiálhatatlan s életképtelen s b.nkó. Mikor szóltunk, hogy csak kétnaponta lehet gép elött vett egy laptopot magának. néhány példa:


Volt, hogy Anyuval s vele voltunk egy szobában s mi anyuval beszélgettünk s ő elkezdte üvöltetni a tévét, hogy mi ne tudjunk beszélni majd mikor megkértük, hogy halkítson kiakadt, hogy mitképzelünk, hogy zavarni merészeljük őt a maga kis világában a dumánkal.


Ha idegenek közt van akkor megmerevedik s üveges tekintettel, gyors mozgással mint egy idióta megy. A buszon nem hajlandó hozzánkszólni vagy felismerni minhet mintha idegenek lenénk.


Este lekéste az utolsó buszt amivel hazajött volna a munkából s mi ithon agódtunk hol lehet. Mobilt ithonhagyta, taxit se kért, munkahelyről se hívott minket, hogy érte menjünk s anyuék keresték a városban rendőröknek is szóltak s kétségbe estek. Mikor 3,5 óra után hazagyalogolt s kérdeztük lehülye b.nkózott minket, hogy játszuk az eszünk mert minek agódtunk, érte ugyan nem kell!


Nemrég volt itt 14 vendég, többekközt rokonok s párom rokonai de mégcsakköszönni se ált fel a gép melöl mintha nem is látná őket.


Amikor levelezőn volt s vizsgázni indult annyit mondott apunak az ajtóban, hogy elmentem x városba (kb 120kmre) majd jön. Még mobilt se vitt volna magával!


Egy barátja, pasij nincs (szórakozóhelyre se ment soha)de most elakar utazni Kairóba egy csávóhoz akivel egy éve beszélget (internetes játékon ismerte meg) 2hétre egyedül!!! Nem foglya fel, hogy ott milyen élete lenne, ha eltűnne s elrabolnák nemtudnánk megkeresni, tolmácsot fogadni stb. Mégcsak nem is csoporttal menne hanem egyedűl. (pesten se járt soha)

Anyu sírt folyton most ere azt mondta Ígéri nem megy keleti országba majd mköztesbe találkoznak. (mintha onan nem lehetne eltünni). Most ott tartunk, hogy anyu leköi a pénzét, hogy ne férhessen hozzá, s ne szökhessen meg.

Apu azt mondta szeretne vele beszélgetni erről mire ő lelépett dolgozni egy: "Igen, majd beszélgethetünk a rasszizmusról" dumával!

Tesó nem érdekell de anyuval mit tegyek? Ő van kikészűlve s őt sajnálom de nemtudom hogy vígasztalni.

Hogy nyugtassam meg anyát?


2010. jún. 23. 21:41
 1/8 anonim ***** válasza:
Tesódat vigyétek el ideggyógyászhoz,ő tud rajta segíteni,valamilyen mentális problémája lehet.
2010. jún. 23. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Fiatalabb -kisiskolás, kamasz- korában is ilyen volt?


Autisztikusnak tűnik.

2010. jún. 23. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
52%

Bocs, szerintem szomorú, hogy így állsz tesódhoz. Nyilván nem magától lett ilyen zárkozott és depressziós. Támogatnotok kéne, és segítenetek. Probáltad már, hogy mondjuk nem simán lecseszitek hogy csináljon valami mást a gép heylett, hanem elhívod moziba, vagy valami? :)

Kairos dolog meg felelőtlenség, ezt beláthatja ő is.

2010. jún. 23. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy ő ilyen mióta az eszemet tudom (4év van közöttünk) s hiába hívtam éveken át bárhova ő nemjön. Mozi, starnd, buli,vásárlás, május elseje, állatkiállítás bármi ilyenmi még nem volt vele hiába próbáltam.

Nem egyből leordítjuk, kérjük szépen is de azt megse halja. Mondtam enyém akonyha, ővé a wc, félóra múlva se ált neki s mikor 3szor kértem viszolylag türelmesen akkor se normálisan hanem látszat takarítást végez.

Hidd el, ennyi év után már nemtudom sajnálni csak anyát mert ő normális, mindent megenged ami ésszerű de ez...

Nem látja be, hogy egyszerűen fogják s eltüntetik akár a reptér elöl ott s nem mindenki beszél angolul, hogy útbaigazítsák vagy valami. Azt hiszi b.kóskodásból nem engedjük s mi vagyunk előitéletel. Naná amikor nem lehet megbízni benne, hogy azért nem hív mert baj van vagy röhög magába, hogy agódjunk csak.

2010. jún. 23. 22:06
 5/8 anonim ***** válasza:
Miért nem lehet elfogadni, hogy tesód nem olyan, mint te vagy a szüleitek? Amit leírtál az alapján akár lehetne barátnőm nővére is, a számítógép függőséget leszámítva, de őt nem nem cseszegetik ezért. Szerintem Asperger szindróma, de ettől még ugyanolyan értékes ember, mint te vagy, csak más.
2010. jún. 24. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A másik meg, hogy mivel valamilyen szinten autista, nem azért nem hív titeket, mert röhög magában, hanem mert nem gondol bele, hogy aggódnak érte.
2010. jún. 24. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem lehet könnyű a nővéreddel. Látszik az írásodból, hogy aggódtok érte, meg sokszor kínlódtok is, hiszen nem úgy viselkedik, reagál dolgokra, ahogy átlagos esetben az ember várná.

Ha jó a megérzésem -mert ez csak pusztán megérzés-, akkor nektek, családtagoknak kell hozzáidomulni viselkedésben, elvárásokban. Nehogy arra gondolj, hogy eztán el kell fogadni mindent, amit csak kitalál! De alapos odafigyeléssel ki kell tapasztalnotok, mi az, amivel a leginkább hatni tudtok rá. Anyukád elkeseredése, sírása, a te sértődött (ingerült) vitatkozásod nem jó -keményen hangzik-, de nem célravezető megoldás. Olyan "módszer" szükséges, amit aztán az egész család betart, következetesen használ. Fontos, hogy az ő méltóságát is megőrizve, de határozott legyen a hozzáállásotok.

Hosszú, bonyolult magyarázatoknak sincs helye, erre a legtöbben nem figyelünk, felesleges szócséplésnek érezzük, erre mondják: egyik fülemen be, a másikon ki. Egy-két mondattal vázoljátok fel -pl. kairói utazás esetében- cselekedetének lehetséges veszélyeit és következményeit. DE: ne érzelmi alapon válogassátok össze a mondanivalót! Tényszerűen mondjátok el, ha ezt teszed, ennek ez és ez lehet a következménye. Ne beszéljétek agyon, mert a lényeg veszik el.

Másik tanácsom, ha komoly a veszély, és nem tesz le az elhatározásáról, kérjetek hivatalos segítséget. Egyébként is jó volna, ha pszichiáter orvos megvizsgálná.

2010. jún. 24. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. Mikor arról volt szó, hogy ott bajba kerűlhet, próbáljon ithon barátkozni, nem minden ember rossz erre beintett. Itthon mindene megvan s ezt nemértékeli mondván milyen hüly.k a magyarok bezzeg az a fiú s az országa...

Régen volt orvosnál de az csak kedélyjavítót írt neki s pár hónap múlva elköltözött.

Most ott vagyunk, hogy anyu leköti a pénzét mivel az iskoláztatása elég drága volt s most engem akarak fősulira küldeni + így nincs neki miből megszökni.

Anyu keres neki egy másik orvost s remélem sikerül felfognia milyen gyerekes.

Szerintem ő egy értékes ember és nincs azzal baj, hogy másmilyen mint mi de annyit elvárnék, hogy tisztelje anyát amiért annyi mindent tesz értünk s normálisa is lehessen vele beszélni.

2010. jún. 24. 15:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!