Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Minden hétvégén haza?

Valaki : kérdése:

Minden hétvégén haza?

Figyelt kérdés

Egyetemre járok, 180 kmre lakom,de én szeretnék minden hétvégén hazamenni.

Anyukámmal nagyon szoros a kapcsolatunk,azt mondta igen sok pénz lesz,de megoldja hogy otthon legyek minden hétvégén,mert neki is fontos. Meg a párommal is csak hétvégén tudok találkozni.

Viszont sokan néznek rám furcsán emiatt,mert már"el kell szakadni otthonról".

Nekem viszont ez nagyon fontos. Vélemények?


2015. okt. 1. 21:42
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
28%
Fölösleges. Van a világon telefon és skype. Más a szoros kapcsolat meg az, hogy nem bírsz róla leszakadni.
2015. okt. 1. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
98%
Én azért próbálnám ezt ritkítani kéthetentére, kicsit nem baj ha függetlenedsz, illetve kicsit az egyetemed városában is tudsz így kiépíteni társaságot/programokat :)
2015. okt. 1. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
89%
Én is szívesen jártam volna haza minden hétvégén, de az anyagiak miatt csak kéthetente mentem. Az utolsó félévben viszont csak hétfőn és kedden volt órám, úgyhogy akkor már fölösleges lett volna ott tölteni a maradék 5 napot. Meg amúgy is jobban megérte havi bérletet venni, mint a kolidíjat fizetni, úgyhogy bejárós voltam, szintén 180km-ről :) Így mondjuk hétfőn és kedden mindig 5 órát vonatoztam, de a legkorábbi órám délben kezdődött, szóval még így se kellett korán kelnem.
2015. okt. 1. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
100%
Én is pont holnap készülök haza 180 km szintén :D bp-miskolc. Én 2 hetente járok, mert tanulnom is kell néha, ha meg otthon vagyok nem igazán azzal töltöm az időm.. Most már lassan zhk is lesznek szal lehet hogy 3 hétig nem megyek. Nekem is hiányzik a családom, de annyi mindent kell itt csinálni hogy nincs időm hiányolni őket :/
2015. okt. 1. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
87%
szerintem, ha szeretnél, és megoldható, akkor menjél. diákoknak olcsóbb is szerintem. főleg lakhely meg iskola között. ha a barátod is otthon van, akkor főleg érdemes hazamenni. ne foglalkozz azzal, hogy mások szerint mit kellene tenned, hallgass magadra.
2015. okt. 1. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
61%
Nem olyan sok pénz az, én 190km-ről jártam hétvégente. Egy párkapcsolatnál érthető
2015. okt. 1. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
84%

Én 130 km-re lakok kb, minden héten megyek haza, sokkal olcsóbb mint itt kajálni pesten a hétvégén, + így a hét első felén szintén nem kell költenem kajára, anyum küld fel, otthon nagy tételben megfőzni olcsóbb, mintha magamnak vennék, vagy egy személyre főzőcskéznék.

Nem annyira vészes.

2015. okt. 1. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, most kezdted az egyetemet?

Ha igen, akkor, én mondjuk nem látok benne semmi kivetnivalót, de várd ki a végét.


Lehet olyan társaságba kerülsz pár hónap múlva, hogy lesznek hétvégi ottani programok is, vagy hasonló, szerintem kőbe vésni semmit nem kell.


Ha jól esik menj haza, de nem kell ezt annyira mereven kezelni, hogy most x évre előre lefixálod.

2015. okt. 1. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
70%
En kozepsulis/ egyetemista eveim alatt elkepzelni sem tudtam, hogy ilyen messzire menjek otthonrol (amugy meg mindig nem tartom jo otletnek). Erre felnottem, s 1200kmre mentem a szuleimtol, akiket 2havonta -3havonta tudok csak meglatogatni. Szerintem amig megteheted, menj haza. Bar eleve nem ertem, ha ilyen szoros a kapcsolat es parod is van, minek mentel 180km-re.
2015. okt. 1. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
100%
Én több, mint 250 km-re lakom és ha nem lenne szinte teljesen ingyenes utazási lehetőségem az egyik közlekedési eszközön ( most nem diákra gondolok), akkor nem járnék ilyen sűrűn. Eleinte nem éreztem jól magam és alig vártam, hogy mehessek, de idővel hozzá szokik az ember és te is szívesen fogsz maradni az egyetemi városodban... :D A honvágy csökkenni fog... :D Általában így is két hetente megyek haza. :D De télen lehet, hogy lesz egy hónap is. :D 22/f
2015. okt. 1. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!